Що таке FileZilla, як правильно налаштувати і користуватися

Всі сайти і файли, які є в Інтернеті, розташовані на серверах — спеціальних потужних комп’ютерах, мають високошвидкісне підключення. Тому, якщо ви раптом захочете завести собі сайт, то купіть собі хостинг — невелике місце на диску якого-небудь сервера. Але як скопіювати туди свої документи? Ось для цього і потрібні такі програми, як FileZilla. Їх називають FTP-клієнтами. Вони підключаються до сервера по протоколу FTP, який призначений саме для передачі файлів. Тепер ви знаєте, що програма FileZilla — це незамінний помічник будь-якого власника сайту або блогу. Програма абсолютно безкоштовна, але дуже функціональна, а тому — одна з найвідоміших і популярних.

Що таке FileZilla, як правильно налаштувати і користуватися

Як користуватися FileZilla.

установка програми

Установка і настройка FileZilla не уявляють будь-яких труднощів. Потрібно просто зайти на офіційний сайт і клікнути дуже помітну кнопку «Завантажити FileZilla». Потім ви потрапите на сторінку, де можна вибрати потрібну версію — 32- або 64-бітну версію для Windows, або версію для Linux. Просто виберіть потрібну, і вона тут же скочується. Залишається її запустити. При установці на першому екрані натисніть кнопку «I agree», що означає згоду на установку. Далі програма визначить мову системи, і якщо він росіянин, то установка буде продовжена російською мовою. Хоча там особливо вибирати нема чого, тільки натискати кнопку «Далі» на кожному екрані. Після цього на робочому столі з’явиться ярлик. До речі, користувачам системи Linux зовсім не обов’язково завантажувати FTP-клієнт FileZilla з сайту. Його можна просто знайти в репозиторії за назвою, і установка відбудеться автоматично, без будь-яких турбот.

налаштування програми

Налаштування FileZilla практично не потрібно. Програма відразу налаштована оптимальним чином, хоча поміняти що-небудь під себе можна. Головне, що треба зробити — налаштувати підключення до сервера, щоб клієнт міг підключатися до нього, адже це його пряме призначення. Решта — за бажанням.

Налагодження підключення

Після реєстрації на будь-якому хостингу на пошту приходить лист, в якому є і дані для FTP-доступу:

  • Адреса сервера або його IP.
  • Логін користувача і пароль

Цих даних достатньо для настройки FTP в програмі FileZilla.

Підключитися можна двома способами:

  1. Ввести дані для підключення в поля під меню і натиснути кнопку «Швидке підключення». Так краще робити для одноразового сеансу.
  2. Створити обліковий запис і підключатися до потрібного сайту, просто вибравши його в списку.

Використання Швидкого підключення

Другий спосіб більш зручний — програма збереже введені дані, і в подальшому працювати буде дуже просто. Для цього виберіть в меню «Файл» — «Менеджер сайтів». Відкриється вікно, в якому і треба налаштовувати підключення до хостингу в FileZilla. У лівій частині вікна натисніть кнопку «Новий сайт», і створиться новий обліковий запис, якій задайте ім’я, наприклад, за назвою сайту. У правій частині введіть дані для доступу, в першу чергу хост — це адреса сервера або його IP. Ці номери надруковані в листі, надісланому вам з хостингу. Далі «Тип входу» виберіть «Нормальний». Тоді з’являться звичайні пара полів, де треба ввести ім’я користувача і пароль — ці дані ви також отримали в листі від хостингу. Потім можете натиснути кнопку «З’єднатися».

Налаштування через Менеджер сайтів

Якщо з’єднання налаштовано правильно, то FileZilla підключиться до сервера, і в правій частині програми, в великому вікні, з’являться папки, наявні на сервері. У верхній частині ви побачите повідомлення «Список каталогів витягнутий». Якщо з’єднання невдало, вгорі з’явиться червона напис «Критична помилка. Неможливо підключитися до сервера ». Це означає, що ви десь помилилися і треба знову перевірити введені дані — хост, логін і пароль. Деякі хостинги дають можливість відразу завантажити готовий файл з настройками доступу для FileZilla. Завантажуєте, в програмі заходите в «Файл» — «Імпорт», і вибираєте його. Налаштування для підключення до сайту будуть автоматично додані в «Менеджер сайтів».

Загальні налаштування

Якщо зайти в меню «редагування» — «Налаштування», то з’явиться вікно, в якому можна налаштувати FileZilla — підключення, інтерфейс, і багато іншого. Тут є багато вкладок, в яких налаштування згруповані за призначенням. Однак зазвичай немає потреби тут щось робити — програма відразу налаштована оптимальним чином. Як налаштувати FTP-сервер в FileZilla ми розглянули вище, і це єдине, що потрібно робити для роботи клієнта. Корисною тут може виявитися настройка швидкості передачі — за замовчуванням вона встановлена ​​без обмежень. Також можна зайти в «Інтерфейс» і вибрати іншу тему оформлення.

Як користуватися програмою FileZilla

Тут зазвичай проблем і питань не виникає, так як користуватися FileZilla дуже просто, і все інтуїтивно зрозуміло. Робота відбувається, як в будь-якому файловому менеджері — з одного боку показані файли і папки на комп’ютері, а з іншого — на сервері.

передача файлів

Щоб передати що-небудь на віддалений комп’ютер, потрібно насамперед підключитися до нього. Якщо ви вже створили обліковий запис, як ми описали вище, то просто клікніть на стрілку близько першої кнопки у верхньому меню і розкриється список ваших сайтів. Виберіть потрібний, і програма відразу ж підключиться до потрібного сервера. Можете також вибрати в меню «Файл» — «Менеджер сайтів», і вибрати потрібний сайт в списку, а потім натиснути кнопку «З’єднатися». У підсумку в одному з вікон у вас з’явиться список папок, розташованих на сервері. Зазвичай це коренева папка аккаунта хостингу, але не сайту. Якщо на цьому хостингу вже є сайт, то перейдіть в папку з ім’ям www, а потім в папку з доменом сайту, наприклад — www / site.ru /. Так ви потрапите в кореневу папку сайту, і все, що ви завантажили в неї, стане доступним з цього сайту, по посиланню з його доменом. Якщо ви завантажте сюди, наприклад, картинку image.jpg, то в браузері вона відкриється за адресою http://site.ru/image.jpg.

Завантажувати будь-які документи дуже просто. Ви маєте два вікна — в одному файли, розташовані на комп’ютері, у вигляді дерева, а в іншому — вміст сайту. Ви можете просто перетягувати файли з одного вікна в інше, і вони будуть копіюватися. Перетягніть картинку з вікна комп’ютера в вікно сервера, і вона скопіюється туди, і навпаки. Так можна копіювати цілі папки. Клікнувши правою кнопкою на порожньому місці або на файлі / папці, ви можете викликати меню, за допомогою якого можна створювати нові папки, перейменовувати файли. Також ви можете перетягувати файли і вкладати їх в сусідні папки.

Передача файлів в FileZilla

редагування файлів

Іноді виникає необхідність змінити або відредагувати файли в FileZilla без скачування їх на комп’ютер. Наприклад, добре було б мати можливість відкрити який-небудь html-файл, виправити що-небудь в ньому, і зберегти знову на сервер. Така можливість є. Якщо ви виявите на файлі правою кнопкою миші, то в меню побачите пункт «Перегляд / Редагування». Виберіть його, і документ буде викачаний і відкритий у відповідному редакторі. За замовчуванням FileZilla використовує системні асоціації — тобто документи з розширеннями txt, php, html, будуть швидше за все відкриті в блокноті, якщо ви не переопределили їх по-своєму. Зображення будуть відкриватися в програмі, яка використовується на комп’ютері для перегляду зображень. Виправивши файл, збережіть його, як зазвичай, і FileZilla запитає, завантажити чи змінену копію знову на сервер. Якщо ви погодитеся, то зміни будуть збережені. Тобто процес відбувається таким чином:

  • Документ скачується на комп’ютер.
  • Відкривається у відповідній програмі і редагується.
  • Після збереження відправляється знову на сервер.

Якщо програма довгий час не діє, то відключається від сервера. Але якщо ви зберігаєте файл, то FileZilla автоматично підключиться до сервера знову і виконає роботу по передачі. Як бачите, працювати з FileZilla дуже просто і зручно.

редагування файлів

Пошук файлів

У цій програмі є цікава функція — пошук, до того ж не тільки по імені, але і по змісту. Це дуже зручно, адже навіть невеликі сайти можуть містити сотні і тисячі файлів і папок. Щоб скористатися пошуком, клікніть по кнопці у верхній панелі — на ній зображений бінокль. Відкриється вікно, в якому можна вибрати будь-які параметри пошуку.

Як бачите, FileZilla — відмінний FTP- клієнт з підтримкою всіх необхідних функцій. Хоча це безкоштовна програма, вона має всі можливості платних аналогів, і не випадково відноситься до найбільш популярним. При цьому має невеликий розмір і в ній повністю відсутня реклама. Її можна знайти на комп’ютері будь-якого веб-майстри або просто блогера, так як передача файлів на сервер для них — необхідність, а FileZilla — один із кращих інструментів для цього.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector