Що таке Домен, DNS? Види доменних імен і особливості під час виборів та реєстрації. —

DNS

Doom Name System (Domain Name System). Це метод, який використовується при іменуванні інтернет-хостів, через які імена виявляються. Для кожного з цих імен хостів (наприклад, site.com) відповідає довге десяткове число, відоме як IP-адреса (наприклад, 199.10.44.8). Ці імена доменів набагато легше запам’ятати, ніж довгі IP-адреси, до того ж сервер на якому розташований той чи інший ресурс може змінити місце розташування і відповідно ip адресу, а доменне ім’я залишиться колишнім і користувач нічого не помітить.

Доменна зона

Загальна категорія, до якої належить комп’ютер в Інтернеті. Найбільш поширеними доменами високого рівня є:

.сom: Як правило комерційні організації, що займаються продажем, але зараз можна зустріти сайти на даному домені і інформаційного характеру і соціальні мережі і безліч інших. На даний момент кількість сайтів .com становить близько 75 відсотків від усіх ресурсів мережі.

.net: планувалася як мережу або будь-які мережеві ресурси, але в подальшому все більше можна зустріти як магазинів, так і сайтів послуг.

.edu: В основному це навчальні заклади і дана зона не так розмита як попередні 2, тому як зареєструвати такий домен можна тільки при наявності оного закладу. 

.gov: Різні державні організації, якщо говорити про Україну, то аналогом цієї зони є домен .gov.ua і зареєструвати доменне ім’я в цій зоні може тільки така організація.

.org: Некомерційна організації, але популярність в наших регіонах даний домен не має і швидше за все через вартість, адже можна купити домен .com за меншу суму і практично не важливо який ресурс ви на ньому розмістите.

.ua: Дана зона не входить в лідери світових доменів, тому як цікава тільки для України, але все ж сказати про неї варто, тому як купити і зареєструвати доменне ім’я наприклад site.ua може тільки компанія має аналогічну торговельну марку і для реєстрації необхідно пред’явити документи про реєстрацію. Цей факт також цікавий не тільки веб-майстрам і власникам компаній, а й звичайним користувачам, тому що ймовірність нарватися на мощенніков з такою назвою сайту набагато менше ніж з іншим доменним ім’ям.  

Практично всі країни мають унікальні домени, названі на честь їх міжнародної абревіатури. Наприклад, .UK. для Сполученого Королівства, .de для Німеччини, ru — Росія і так далі.

Доменне ім’я

Легке для розуміння і запам’ятовується, яке і буде ідентифікувати Ваш сайт в мережі. Купити домен можна у реєстратора доменних імен, також власник доменного імені має право змінити реєстратора, якщо його не влаштують будь-які уловия обслуговування.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector