Що таке ANT + в телефоні і для чого потрібно

З розвитком IT технологій і появою численних девайсів і гаджетів для різних завдань життя сучасної людини стає простіше, оскільки за рахунок автоматизації багатьох процесів істотно економиться час. Ще десятиліття тому такі значні кроки в технічному оснащенні здавалися чимось нереальним або дуже віддаленим. Сьогодні вже нікого не здивуєш кавоваркою, самостійно готує каву, або яким-небудь фітнес-трекером, не кажучи про звичних смартфонах, що оснащуються неймовірно широким функціоналом з великими можливостями. Виробники щорічно випускають інноваційні носяться пристрої, а розвиток «інтернету речей» стрімко набирає обертів. Техніка в будинку «порозумнішала» і безпосередню участь людини тепер не є обов’язковим, адже домашні системи, побутові прилади та інші блага здатні взаємодіяти між собою і з зовнішнім світом за допомогою мереж комунікацій, виконуючи завдання в автоматичному режимі. Смартфон ж стає керуючим центром, куди можуть стікатися дані з різних пристроїв. Сьогодні використовується чимало бездротових технологій, в числі яких всім відомі Wi-Fi, Bluetooth, NFC, існують і менш популярні, але досить перспективні, наприклад, ANT +, в смартфоні іменована як ANT HAL Service. Мова піде про те, як використовується даний протокол зв’язку і навіщо він взагалі потрібен при такій великій кількості існуючих технологій.

Що таке ANT + в телефоні і для чого потрібно

Призначення ANT + в телефоні.

Що собою являє ANT +

Не всі користувачі поінформовані про наявність протоколу ANT + і, набуваючи смартфон, що підтримує технологію, можуть замислитися над питанням, що це за ANT HAL Service присутній в функціоналі пристрої. Інновації впроваджуються в звичні пристрої настільки швидко, що незнання про їх існування і призначення цілком звичайне явище. ANT + є протоколом бездротової захищеної передачі даних, що використовуються на сучасних пристроях. Технологія знайшла застосування в основному в сферах спорту та здоров’я людини і його будинку. ANT + з радіусом дії зв’язку до 30 метрів забезпечує збір і передачу даних з датчиків до пристрою, і багато в чому зараз в тренді завдяки постійним закликам суспільства до ведення здорового способу життя, а також пов’язаним з цим виробництвом всіляких спортивних гаджетів. При цьому подібні блага не тільки данина моді, але в ряді ситуацій і гостра необхідність. Так, технологія буде корисна для відстеження стану здоров’я хворим серцевими захворюваннями, цукровим діабетом та іншими серйозними недугами, які вимагають постійного контролю. Протокол ANT, переважної особливістю якого є низьке енергоспоживання, був розроблений ще в 2004 році, його робота здійснюється в діапазоні частот 2,4 ГГц. Стандарт ANT Plus в свою чергу є програмне розширення, яке ефективно виконує відстеження, збір і передачу інформації. Найбільш часто протокол застосуємо в спортивному і медичному обладнанні. Так, ANT + широко використовується для багатьох пристроїв:

 • Фітнес-обладнання;
 • Датчики швидкості;
 • Датчики активності;
 • Температурні датчики;
 • велокомп’ютери;
 • Крокоміри;
 • пульсометри;
 • Монітори серцевого ритму;
 • Глюкометри;
 • калориметри;
 • ваги;
 • Управління освітленням;
 • Управління музичними програвачами;
 • Відстеження місця розташування;
 • Моніторинг транспорту;
 • Система контролю тиску в шинах.

І це далеко неповний список, до того ж він постійно поповнюється. Смартфон з модулем бездротового зв’язку, що підтримує стандарт ANT +, здатний приймати дані з подібного обладнання. Ще не кожен пристрій має таке оснащення, але, з огляду на темпи виробництва девайсів з підтримкою технології (реалізується за допомогою інтеграції спеціального чіпа), перспективи розвитку досить непогані і в недалекому майбутньому ймовірно більш глибоке впровадження стандарту.

Принцип роботи

Протокол здатний забезпечити зв’язок двох компонентів, де один пристрій в з’єднанні є сенсором, звідки надходять дані, інше ж їх приймає. При цьому будь-які підтримують стандарт девайси можуть становити логічне з’єднання і передають інформацію можуть в інший утвореної зв’язку з іншим об’єктом її приймати. ANT + Plugins включає системні елементи, що забезпечують додаткам смартфона доступ до пристроїв з підтримкою ANT + незалежно від версії ОС Android. На смартфонах відомих виробників Samsung, Sony та ін. Можливість вже реалізована, на відміну від «яблук», але це не означає, що технологію можна застосувати і на них. Працювати з адаптивним стандартом можна і при відсутності інтегрованої апаратної підтримки, через кабель OTG і USB стик ANT + за допомогою додатка ANT + USB Service. Так, для мобільних пристроїв з USB / OTG, комп’ютерів і комплектуючих з MacOS потрібен USB-адаптер.

ANT + USB Service

Щоб було наочніше, що це за програма ANT HAL Service в смартфоні, можна привести в приклад будь-яку встановлену в будинку систему з електронним датчиком, звідки будуть надсилатися сигнали керуючому центру, тобто телефону, де стоїть софт, який використовує ANT + передачу. Зручна технологія і при використанні в медичних цілях, припустимо, коли лікаря, що знаходиться на деякому віддаленні від пацієнта (звичайно, в радіусі дії стандарту) надходять дані від датчиків з пацієнта про його стан.

Відмінності від Bluetooth

ANT + має схожість зі знаменитим протоколом бездротового зв’язку Bluetooth, та й працюють вони на загальній частоті, але при цьому мають ряд відмінностей:

 • Різна структура пакетів;
 • Інтервал між каналами у випадку з ANT + становить 1 Гц, а у Bluetooth LE- 2 Гц.
 • Радіус дії передачі даних за допомогою ANT + досягає 30 метрів проти 50 у старожила Bluetooth, хоча на практиці при наявності перешкод цифру можна знизити втричі;
 • Головна перевага ANT + в низькому споживанні енергії (економія близько 50-70%), що сприятливим чином позначається на автономності смартфона.

Інформація, передана датчиками обладнання, може прийматися різними пристроями, зі службою ANT HAL Service для Android можливий одночасний запуск декількох додатків з підтримкою одного модуля зв’язку. Розглянутий стандарт пересилає меншу кількість додаткових даних при тому ж обсязі, а для кожного з’єднання потрібно менше транзакцій.

ANT + або Bluetooth

Плюсиков на користь ANT + додає і невелике споживання енергії при скануванні, а також ініціювання з’єднання і інших процесах, так що з точки зору економії заряду на стороні пристроїв Android з ANT HAL Service є вагомі переваги. У деяких випадках при передачі даних губляться пакети інформації внаслідок підключення різних пристроїв одночасно до Bluetooth і ANT + і використання однієї частоти. Про заміну Bluetooth мова не йде, тим більше слід враховувати вузьку спрямованість стандарту ANT +, але багато функцій, властиві «бувалого» протоколу, цілком здійсненні за допомогою новоспеченої технології.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector