Що робити, якщо здувся акумулятор на iPhone

Здуття акумуляторної батареї на iPhone (і на айФоні п’ять в тому числі) — це одна з найрідкісніших несправностей. Однак наслідки її становлять небезпеку для користувача. Розглянемо причини її появи і що робити, якщо здувся акумулятор на iPhone. Тим більше що якими б унікальними ці випадки не були — вони все одно трапляються.

Здуття акумуляторної батареї на iPhone

Здуття акумуляторної батареї на iPhone

конструкція АКБ

Конструкція літієвих батарей, а саме такі застосовуються зараз для забезпечення роботи планшетів, телефонів та іншої техніки, влаштована так:

 • Два електрода (один на алюмінієвій фользі, а інший — на мідній), розділені електролітом, герметично запаяні в корпус (його іноді називають «банкою»). Обидва електроди мають вихід, який є клемою. З цих клем і знімається постійний електрострум, що живить пристрій.

Конструкція літієвих батарей

Конструкція літієвих батарей

Під час життєвого циклу батареї періодично відбуваються два протилежні процеси — це її розряд (віддаючи свій потенціал зовні вона живить пристрій), і заряд (накопичення потенціалу для подальшого харчування).

Фізичний сенс такого розряду-заряду супроводжується переміщенням іонів літію з одного електрода на інший (зі встраиванием іонів всередину кристалічної решітки електродів). Назва ефекту «вбудовування» носить назву інтеркаляції.

Схема заряду і розряду батареї

Схема заряду і розряду батареї

Чому відбувається газоутворення всередині акумулятора?

Літій, будучи лужним металом, характерний високу хімічну активність. Особливо щодо кисню. При приміщенні в атмосферне середовище при температурі 300 градусів за Цельсієм — відбувається його самозаймання.

На певних етапах робочого циклу іони літію осідають в формі осаду на поверхні негативного електрода батареї. На протилежному ж електроді (позитивному) — осідає сіль кисню.

Від такого явища позбутися можливості немає, так як воно супроводжує нормальну роботу приладу (це видно з малюнка).

При взаємодії солей кисню з металевим літієм відбувається нагрів і, отже, підвищення внутрішнього тиску. Для скидання цього тиску (при докритичному значенні) передбачений клапан або «віконце» (конструктивний елемент самого акумулятора).

Таким чином, нагрів, підвищення тиску і газоподібні виділення при роботі АКБ є супутніми для звичайної роботи батареї.

Доказом цього є сама конструкція приладу.

Виникнення нестабільності в роботі АКБ

В результаті ж різного роду подій внутрішній температурний режим хімреакцій всередині «банки» батареї може подолати критичний рівень. Тоді відбудеться надто інтенсивне теплоутворення, при якому розширюються гази зашкодять зовнішню обшивку і акумулятор почне здуватися.

Це може статися:

 • Від порушення (руйнування) внутрішнього устрою від механічного удару;
 • При використанні не «рідного» зарядного пристрою;
 • Експлуатації батареї більш встановленого терміну;
 • При роботі в умовах негативних температур;

iPhone на морозі

Використання iPhone на морозі

 • При неодноразовому впливі високотермальних факторів (сонячних променів);
 • При явищі перезарядження (не плутати з перезарядженням);
 • При порушенні герметичності;
 • При прямому (без навантаження) замиканні контактів;
 • При виході з ладу контролера;
 • При заводський брак.

Таким чином, якщо здулася батарея на айФоні 5 або на якомусь іншому пристрої, то причина цього — одна із зазначених вище.

Так що ж робити при здутті?

Одне можна сказати абсолютно точно — при здутті акумулятора від нього потрібно позбутися. І чим швидше, тим краще. Чому?

 • По-перше, рельєф АКБ таїть в собі загрозу. Тому що внутрішні хімпроцесси вже пішли не за передбаченим сценарієм. А подальше підвищення тиску спровокує розгерметизацію і займання або навіть вибух.

Займання акумулятора телефону

Займання акумулятора телефону

 • По-друге, повернути розглянуті хімреакцій в потрібне русло вже не представляється можливим.
 • По-третє, примусовий скидання газів через конструктивне «сопло» передбачено не для подібних цілей і не відновить правильну роботу (див. П. 2). Такі дії є небезпечними.

До цього залишається тільки додати, що збір і утилізація акумуляторів передбачаються в спеціальних пунктах. Не кидайте їх в сміттєві відра!

Щоб уникнути неприємних наслідків поділіться зі своїми друзями про потенційну небезпеку здуття літієвих батарей. Діліться коментарями.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector