Що робити, якщо Windows не виходить із сплячого режиму

Прямо скажемо, це не те, що називається «проблема на голову». Мовляв, сплячий режим і так «нікому не потрібен», а тут ще й проблеми з виходом з нього.

Windows не виходить із сплячого режиму

Ні, зовсім не так.

Гибернация буває дуже корисна:

 • Особливо для ноутбуків, що не вимикаються цілодобово. При цьому не сидить же користувач постійно за комп’ютером, а якщо харчуємося від акумулятора, то невблаганно садимо його. Сплячий режим зберігає весь образ оперативної пам’яті в окремому файлі і відключає харчування. Таким чином і зберігається батарея.
 • Більш того, подальша завантаження «через образ» проходить значно швидше, причому Віндовс при цьому повертається саме в ту точку, з якої виходив. А при виході немає необхідності навіть зберігати напрацьовані файли, якщо з ними робота буде продовжена.

Загалом, вийти з «сплячому» — дуже навіть корисна річ. Але якби вона не породжувала проблему — система при включенні відмовляється «прокидатися».

Розбираємо прості і загальновідомі причини

Причина, чому комп’ютер не виходить зі сплячого режиму, відноситься це до Windows XP або Windows 10, носить, швидше за все, системний характер, тому і розбиратися в ній доведеться на глобальному рівні.

Для цього:

 • Перевіряємо спочатку всю свою політику роботи з драйверами. Вони, по-перше, повинні стояти для всіх використовуваних пристроїв. У диспетчері пристроїв, в списку всього використовуваного обладнання не повинно бути ні «питальних», ні «оклику» знаків, як ознак неполадок драйверів. Вони, по-друге, повинні бути «рідними» для всіх використовуваних пристроїв. Ну і, по-третє, вони повинні бути самими останніми версіями. Все ці умови перевірити можна в «Панелі управління» Головного меню «Пуск», в пункті «Диспетчер пристроїв», в закладці «Обладнання». Перевіряємо через контекстне меню пристрою — команди «Оновити» та «Властивості».

  Диспетчер пристроїв Windows 10

  Диспетчер пристроїв Windows 10

 • Як показує практика, найбільші проблеми роботи після сплячого режиму пов’язані з драйвером відеокарти. Оновлення або заново встановіть його. Можливо, попередньо потрібно навіть видалити (знову через контекстне меню).
 • Іншою причиною приводиться неприємності є вплив програм, зазвичай сумнівного призначення. На ПК не повинно бути взагалі «лівих» програм, які ніколи не використовуються або які взагалі невідомо, як і ким встановлені. Що ж дивуватися в цьому випадку, що ноутбук не виходить зі сплячого режиму. Уважно перегляньте все своє ПО, особливо поставлене «з нагоди», заради інтересу, утиліти системного характеру. І просто видаліть все, що у вас виникають сумніви або не використовується зовсім.

Характерно для Windows 7

Прихильники Windows 7 можуть зіткнутися з наступним. У цій системі може бути встановлено час відключення живлення вінчестера через заданий час перебування комп’ютера в режимі сну.

Windows 7 стандартним чином має установку відключення жорсткого диска через 20 хвилин після переходу в сплячий режим. При наступній спробі повернення в роботу система або завантажується дуже довго або комп’ютер не включається взагалі.

Не треба дражнити гусей, і відключіть функцію відключення живлення зовсім. Для цього:

 1. Переходимо в «Панель управління» головного меню Windows 7.
 2. Далі, прямуємо в розділ «Система і безпека».
 3. Вибираємо «Електроживлення».
 4. Тепер вибираємо вкладку «Зміна параметрів живлення від батарей».
 5. У вікні «Вибір схеми живлення» бачимо, що обраний план «Збалансований», його міняти не варто.
 6. Переходимо у вкладку «Змінити настройки плану», мається на увазі цього збалансованого плану.
 7. Тут вибираємо «Змінити додаткові настройки живлення».

  Змінити настройки плану в Windows 7

  Змінити настройки плану в Windows 7

 8. У випадаючому списку вказуємо на жорсткий диск.
 9. Для з’явилася рядки «відключати жорсткий диск через» вибираємо значення «Ніколи».

  Розширені можливості пошуку електроживлення в Windows 7

  Розширені можливості пошуку електроживлення в Windows 7

 10. Для вступу зміни в силу натискаємо на «ОК».

Результатом усіх цих блукань і буде постійна подача харчування на гвинт. Як наслідок, рішення проблеми в Windows 7, якщо ноутбук не включається, після того як вийшов в «сонний стан».

Поговоримо про USB-пристроях

Вже давно пішла ця проблема перших Windows c USB, коли вони не розпізнавали або неправильно ставили драйвер цієї шини. Проте відлуння тієї біди ми і сьогодні можемо відчути, коли не виходить із сплячого режиму Windows 8 через те, що деякі USB-пристрої не дозволяють включитися в роботу «з сну».

Серед пристроїв в першу чергу відзначаємо найпростіші — миша і клавіатуру.

Таким чином, поки сплю, відключаю мишку і намагаюся «прокинутися» тільки клавіатурою. Якщо справа не в мишці, то міняю комбінацію навпаки — підключаю мишку, відключаю клавіатуру і вмикаю комп’ютер вже мишкою. Що цікаво, і такий фокус іноді проходить. Але по «науці відключення» надходити потрібно все-таки по-іншому:

 1. Переходимо в Диспетчер завдань.
 2. Вибирає закладку «Виконати».
 3. У рядку введення набираємо devmgmt.msc.

  Відкриття в Windows devmgmt.msc

  Відкриття в Windows devmgmt.msc

 4. Натискає «ОК».
 5. У пропонованому списку вибираємо мишку (якщо працюємо з нею).
 6. Викликаємо контекстне меню мишки.
 7. Вибираємо «Властивості».
 8. У вікні, на вкладці «Управління електроживленням» встановлюємо галочку навпроти рядка «Дозволити пристрою висновок комп’ютера з режиму очікування».

невеликі нюанси

Не можна сказати, що дана проблема має раз і назавжди певне рішення. Не всі варіанти дають гарантію. Тому радимо не забути і наступні нюанси:

 • Іноді допомагає оновлення версії BIOS.
 • Дуже не любить сплячий режим в Windows 7 тема оформлення Aero, якщо ви любитель сплячого режиму, доведеться вибрати щось одне.
 • Як показує практика, з деякими відеокартами проблема не має рішення взагалі. Вам доведеться в цьому випадку вирішити, що дорожче — відеокарта або сплячий режим, і зробити вибір. Багато зупиняються на карті, і, напевно, це правильно.
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector