Що робити якщо в телефоні немає NFC модуля

NFC, або Near Field Communication, — це технологія бездротового радіозв’язку, яка дозволяє користувачам використовувати теги NFC, що запускають функцію на своїх смартфонах, коли вона наближається досить близько до тегу. Ця технологія також використовується в платформі Google Daydream для сполучення контролера з телефоном і автоматичного запуску програми Daydream, коли ви ставите сумісний телефон в гарнітуру Daydream View. Однак не всі Android-смартфони оснащені можливостями NFC. Отже, якщо ви думаєте, чи підтримує ваш телефон NFC, ось як це можна перевірити:

 1. За допомогою стороннього додатка. NFC Check (безкоштовно) — додаток в Play Store, яке робить тільки одне. Як тільки ви запускаєте додаток, воно перевіряє ваш телефон на наявність можливостей NFC і повідомляє вам, чи є у вашому телефоні NFC.
 2. В налаштуваннях. Якщо ви не хочете встановлювати додаток, просто щоб перевірити, чи підтримує ваш телефон NFC, чи ні, ви також можете зробити це через Налаштування. Щоб перевірити, чи підтримує ваш телефон NFC, просто зробіть наступне:
  • Зайдіть в налаштування.
  • У розділі «Бездротові мережі» натисніть «Ще».
  • Тут ви побачите опцію NFC, якщо ваш телефон підтримує її. Якщо опція відсутня, ваш телефон не підтримує NFC.

Що робити якщо в телефоні немає NFC модуля

Дії при відсутності в телефоні NFC модуля.

Що таке модуль NFC

Near Field Communication — це технологічний стандарт, заснований на радіочастотної ідентифікації (RFID), який для роботи не вимагає внутрішнього джерела живлення і може передавати інформацію по бездротовій мережі на невеликі відстані. В результаті NFC відкриває нові можливості для товарів народного споживання.

Форм-фактори

NFC зазвичай має форму наклейки. Хоча зовнішній вигляд може здатися не особливо вражаючим, їх сила полягає в простоті. Це означає, що вони можуть використовуватися там, де інші технології не можуть. Кожна наклейка складається з двох компонентів, які працюють разом, щоб сформувати функціональний пристрій. Це антена і невелика система на чіпі (SoC). Під час взаємодії антена сприймає зовнішній сигнал і активує SoC. SoC включає в себе крихітний центральний процесор і пам’ять для зберігання інформації. Обсяг пам’яті залежить від тега, але зазвичай становить від 48 байтів до 1 мегабайта. Через відносно невеликого обсягу доступної пам’яті мітки NFC зазвичай «кодуються» в URL або іншу текстову запис. Стандарт формату обміну даними NFC (NDEF) визначає, як цей текст форматується для забезпечення взаємодії між чіпами NFC і сканирующими їх пристроями. Технічні характеристики:

 • діапазон зчитування (макс) — 10 см;
 • робоча потужність — 15 мА;
 • швидкість передачі даних (макс) — 424 кбіт / с;
 • пам’ять (ntag203) — 137 байт;
 • частота — 13,56 МГц.

Near Field Communication

Сканування і інтерактивність

З точки зору користувача NFC працює як за помахом чарівної палички. Для взаємодії користувач просто вводить свій телефон в зону дії мітки NFC і відразу ж отримує відповідний контент. Це повсюдна технологія, що працює практично на всіх сучасних пристроях, від iPhone до Android.

iPhone

IPhone підтримує NFC з 2014 року, з моменту випуску iPhone 6. Спочатку NFC був зроблений виключно для Apple Pay. Можливості читання NFC в додатку були пізніше представлені в 2017 році в iOS 11. Користувачі з iPhone 7 і новіше можуть читати NFC за допомогою додатка, такого як Decode. iPhone XS, XS Max і XR, випущені в 2018 році, мають можливість зчитувати NFC з домашнього екрану без використання стороннього додатка.

Android

Пристрої Android були першими на ринку з підтримкою NFC на початку 2000-х років. На відміну від iPhone, Android-пристроїв не потрібно додаток для використання NFC. Замість цього читання є з будь-якого екрану, коли пристрій розблоковано. Пристрої Android підтримують NFC в трьох режимах:

 • читання / запис;
 • емуляція карт;
 • одноранговая зв’язок (P2P).

Емуляцію NFC-карти найкраще ілюструє Android Pay, а P2P — сервіс передачі файлів Android Beam. Крім спільного впровадження Android в NFC, Samsung представила цю технологію в своїй кампанії 2012 року для смартфона Galaxy S3, запущеної в партнерстві з Blue Bite.

Модуль NFC на Android

інші

У той час як пристрої iPhone і Android є найпопулярнішими телефонами, інші гаджети, такі як Windows Phone і Blackberry, підтримують цю технологію. Крім того, NFC доступний не тільки в мобільних пристроях. Технологія може бути знайдена в усьому, від дверних замків до систем управління запасами.

Популярність і Зростання

З 2006 року, коли були випущені перші пристрої з підтримкою NFC, число нових гаджетів, які підтримують цю технологію, швидко росло. Мобільні телефони, оснащені NFC, виросли на 400% з 2013 по 2018 рік, досягнувши приголомшливих 1,2 мільярда одиниць. Це становить переломний момент в 64% всіх поставок смартфонів. Згідно HIS Technology, це число збільшиться до 2,2 мільярда одиниць до 2020 року.

Що може NFC

NFC має багато вражаючих варіантів використання завдяки своєму форм-фактору і зручності сканування. Ці варіанти використання діляться на кілька основних категорій.

платежі

NFC може бути найбільш відомий за мобільні платежі, де він підтримує такі сервіси, як Apple Pay і Google Wallet. Ці рішення роблять покупки простими, з можливістю оплати і додаткової безпекою. Замість того щоб використовувати один і той же номер кредитної картки для кожної транзакції, мобільні платіжні рішення використовують можливості емуляції карти NFC для генерації одноразового ключа транзакції, який можна використовувати тільки один раз і термін дії якого закінчується в протягом декількох секунд. Ця технологія робить несанкціоновані платежі для зловмисників практично неможливим. Оскільки чіпи NFC можуть бути вбудовані в фізичні продукти, будь-який елемент може стати власним платіжним терміналом. Одним дотиком клієнти можуть взаємодіяти з вбудованим продуктом і розраховуватися за товари та послуги. Розширення можливостей об’єктів для продажу спрощує процес здійснення покупок і усуває необхідність стояти в черзі до оформлення замовлення.

здійснювати платежі

Створення пари та синхронізація гаджетів

Парні пристрої Bluetooth або підключення до нової мережі Wi-Fi може бути дуже проблематичним, особливо якщо ви забули пароль. Теги NFC усувають ці труднощі, пов’язуючи пристрою одним дотиком. Оскільки чіпи NFC можуть надійно зберігати паролі і передавати інформацію про сполученні, вони є відмінним способом безперешкодного підключення смартфона до мережі Wi-Fi або динаміку Bluetooth. Це виключає необхідність для користувачів виконувати пошук в списках пристроїв для підключення та вводити пароль вручну. Цей метод для користувачів не тільки простіше, але і більш безпечний, тому що паролі передаються безпечно, без необхідності їх записи, де вони часто використовуються спільно. Apple Watch використовує NFC для сполучення себе з тренажерами для більш точної статистики тренувань. Підтримувані девайси дозволяють додатком «Здоров’я» синхронізувати частоту серцевих скорочень, пройдену відстань і кількість спалених калорій між годинами і тренажером. Apple називає цю функціональність GymKit і надає підтримку виробникам спортивного обладнання високого класу.

повсюдне використання

Хоча NFC є відмінною технологією для здійснення покупок, вона, ймовірно, забезпечує велику цінність після продажу під час використання предметів. Оскільки мітки NFC є невеликими, довговічними, легенями і недорогими, вони можуть бути вбудовані в фізичні продукти, які в іншому випадку не мали б цифрового підключення. Будучи вбудованими в NFC, ці продукти можуть швидко перейти до онлайн-контенту, поєднуючи фізичний і цифровий світи. Ця функціональність відкриває нові можливості, де всі фізичні речі можуть мати онлайн ідентичність. Оскільки з’являється функція онлайн-присутності, їх можливості стають практично безмежні. Маркетологи часто користуються цим, розглядаючи NFC як можливість надати споживачам релевантний контент і спосіб напряму зв’язатися з клієнтами. Приклади включають в себе: офіційний м’яч Adidas, кросівки Staple Pigeon і інші.

Безпека і паролі

Одним з найбільш потужних застосувань NFC є безпека. Подібно до того, як платежі NFC стають більш безпечними за допомогою гнучкого коду, та ж технологія може використовуватися для перевірки користувачів, продуктів і забезпечення ексклюзивності контенту. Давайте дивитися правді в очі — запам’ятовувати паролі складно. Кожен пароль повинен бути унікальним, і кожен сайт має свої власні вимоги. Використовуючи фізичний чіп, NFC дозволяє користувачам проходити аутентифікацію в таких системах, як веб-сайти, додатки, фізичні двері, автомобільні замки і навіть запалювання авто. Оскільки ці чіпи є дискретними, вони можуть перетворити в паролі практично всі.

аутентифікація продукту

Підробки виникли як реальна загроза для клієнтів, які шукають законні продукти, особливо в зв’язку з тим, що підробки все частіше продаються на таких законних сайтах, як Amazon, Facebook і Instagram. Хоча деякі бренди намагаються перешкодити цьому за допомогою голограм, мікропотоків і QR-кодів, NFC забезпечує найбільш надійну аутентифікацію продукту. Після того, як в оригінальний продукт вбудовується NFC, йому присвоюється унікальна цифрова ідентифікація, яку клієнти можуть перевірити (використовуючи додаток, наприклад, декодувати) перед покупкою. Це також дозволяє рітейлерам і брендам легко знаходити підроблені товари, перш ніж вони досягнуть нічого не підозрюють покупців.

ексклюзивний контент

Включаючи не тільки аутентифікацію, продукти, вбудовані в NFC, можуть також надавати ексклюзивний контент клієнтам, використовуючи гнучкий код NFC в якості ключа, що забезпечує доступ до контенту тільки тим, у кого є оригінальний продукт. Ця ексклюзивність дозволяє включати в покупку такі речі, як електронні квитки, mp3, відео та багато іншого. Перетворення фізичних предметів в багатоканальний інтерфейс відкриває нові можливості як для брендів, так і для клієнтів.

види модулів

Сьогодні кожен бажаючий може додати модуль NFC в свій смартфон, навіть якщо гаджет технологію не підтримує. для цього потрібно скористатися одним з декількох варіантів:

 • мітка NFC — наклейка, розміром і формою нагадує ключ від домофона, володіє пасивної магнітної індукції;
 • SIM з NFC — на вигляд звичайна сімка, що виконує ті ж функції плюс NFC;
 • Спеціальна антена — чіп і антена, що фіксуються безпосередньо під кришкою гаджета.

Розглянемо особливості кожного з них докладніше.

види модулів

Мітки

Переваги міток:

 • Невисока ціна.
 • Можливість використання в різних дизайнах.
 • Можливість управляти настройками телефону, сполучених пристроїв.

недоліки:

 • Пасивна NFC-функція.
 • Для кожної функції-настройки необхідна окрема мітка.
 • Обмежений обсяг пам’яті.

мітка NFC

SIM-карта

За допомогою сімки з підтримкою NFC ви зможете здійснювати платежі і відправляти кошти на інші рахунки. переваги:

 • просто монтувати;
 • активний

недоліки:

 • заміна номера (залежно від оператора);
 • повторна реєстрація банківського рахунку або кредитної картки;
 • відсутня додаткова ідентифікація при оплаті.

SIM-карта

антени NFC

Монтовані в смартфон антени NFC дозволяють обмінюватися даними з іншими користувачами і системами, налаштовувати гаджет і оплачувати покупки. переваги:

 • Додатковий кріплення.
 • Повний цикл обміну даними.
 • Активна NFC-функція.

недоліки:

 • Не підходить для смартфонів, у яких задня кришка не знімається, а є тільки слот для картки.
 • Високе споживання електроенергії (через Wi-Fi, Bluetooth).
 • Не всі мобільні оператори можуть випускати антени.

антени NFC

Як додати чіп NFC в смартфон

Якщо в телефоні немає NFC, використовуйте один з доступних варіантів. Щоб використовувати мітку NFC:

 • прикріпіть наклейку на своєму смартфоні;
 • скачайте і встановіть спеціальний додаток (TagWriter, Trigger);
 • запустіть програму і, слідуючи інструкціям, налаштуйте команди.

Готово!

Щоб використовувати сімку з NFC, виконайте наступні дії:

 • замовте нову картку у свого оператора;
 • встановіть нову сімку в смартфон;
 • скачайте додаток для управління NFC;
 • прив’яжіть банківські рахунки або кредитну карту.

Тепер ваш смартфон підтримує NFC. Щоб використовувати антену, виконайте наступні дії:

 • Придбайте антену у свого мобільного оператора або на сайті виробника подібних пристроїв.
 • Зніміть задню кришку смартфона, дістаньте акумулятор і SIM-карту.
 • Зніміть захисне покриття з антени і з’єднайте її з SIM-картою.
 • Вставте сімку з антеною в слот для карти.
 • Ту частину антени, яка залишилася зовні, з’єднайте з акумулятором, та встановіть його на місце.
 • Закрийте кришку смартфона і перевірте працездатність NFC.

От і все!

NFC — технологія, що забезпечує нові варіанти використання в різних галузях. У міру того, як росте обізнаність про NFC, вона може змінити все — від мобільних платежів до товарів щоденного споживання.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector