Що робити, якщо немає звуку на телевізорі при підключенні комп’ютера через HDMI, як налаштувати з’єднання правильно

Найчастіше сучасні телевізори виконують роль монітора. Підключення ноутбука або персонального комп’ютера до телевізора розширює можливості комп’ютера, дозволяє поліпшити якість фільмів і музики. Існує кілька способів зробити це, але необхідно враховувати характеристики і можливості техніки. Самий універсальний спосіб — підключення через HDMI провід, так як з ним рідко виникають проблеми, і практично у всіх телевізорах є HDMI роз’єм. Але тут може виникнути одна проблема — на телевізорі відсутній звуковий супровід, а аудіо виходить як і раніше з динаміків ноутбука або колонок комп’ютера, хоча повинно виходити з ТВ. Як правильно налаштувати звук на телевізорі? Дана проблема вирішується швидко і нескладно: досить змінити певні настройки на комп’ютері, а для Windows7, 8 і Windows 10 дані настройки дуже схожі. Розглянемо можливі причини відсутності звукової доріжки і варіанти вирішення даної проблеми.

Якщо при з’єднанні комп’ютера до телевізора звук не йде зовсім, навіть з колонок ПК, то причина може бути банальна — звук просто зменшений до мінімуму. перевірте:

 • Рівень звуку в самому телевізорі.
 • Гучність на ноутбуці або комп’ютері.
 • Перевірте кнопку беззвучний режим на пульті.

Особливо актуально, якщо раніше обладнання працювало.

ВАЖЛИВО. Переконайтеся, що ви підключили саме HDMI кабель. VGA провід не передає звуковий сигнал.

HDMI кабель

2. Перевіряємо пристрою відтворення

На сучасних операційних системах, таких як Windows 7, 8, 10, при підключенні ноутбука або будь-якого іншого пристрою до телевізора, звук відтворюється автоматично на підключеному пристрої. ОС сама визначає підключений пристрій відтворення звуку. Однак іноді цього може не статися, і потрібно вибрати на ПК відповідне пристрій вручну. Для цього:

 1. Підключаємо комп’ютер за допомогою кабелю до ТВ (і не відключаємо протягом усіх дій).
 2. Знаходимо панель повідомлень, іконку динаміка і натискаємо правою кнопкою миші. Потрібно вибрати «Пристрої відтворення».

УВАГА. в певних оновлення Windows 10 потрібно спочатку вибрати «Відкрити параметри звуку», а потім відкрити «Панель управління звуком».

 1. У вікні будуть перераховані всі наявні пристрої відтворення — ТВ, динаміки ноутбука, навушники (якщо є). Звертаємо увагу, що з пристроїв використовується. Необхідно вибрати телевізор (або будь-яке підключення, в назві якого є присутнім HDMI) і відзначити галочкою «Використовувати за замовчуванням». Застосовуємо настройки.

ВАЖЛИВО. Якщо в графі «Пристрої відтворення» ТВ відображається, але з позначкою «Не підключено» (або ж «Не активно»), то необхідно виконати перезавантаження ПК, не відключаючи при цьому HDMI кабель.

Зазвичай це допомагає вирішити проблему. Але бувають особливі випадки, коли в активних пристроях відсутній що-небудь, пов’язане з HDMI з’єднанням. Спробуйте натиснути на вільне місце і поставити галочку «Відображати приховані і відключені пристрої». Якщо звук все ще не заробив, спробуємо такі способи виправити неполадку.

Відображати приховані і відключені пристрої

3. Перевіряємо контролер

Якщо телевізор все ж не виводиться в пристроях відтворення, то проблема може полягати в контролері High Definition Audio. Для перевірки активності контролера робимо наступне:

 1. Запускаємо диспетчер пристроїв і йдемо в «Системні пристрої». Дивимося, чи включений контролер. Якщо ж поруч з ним є будь-які значки, пробуємо включити контролер правим кліком.
 2. Відкриваємо властивості і перевіряємо, як працює пристрій. Якщо немає позначки, що пристрій працює нормально, можна спробувати відключити його, перезавантажити комп’ютер і знову включити.

ВАЖЛИВО. не видаляйте контролер! Є ймовірність того, що система не зможе встановити його заново автоматично, і тоді звуковий супровід пропаде зовсім.

 1. Перевіряємо вкладку «Аудіовходи і виходи». Пристрій, на якому відсутня аудіо, може бути відображене там. Всі адаптери повинні бути активні.
 2. Якщо перераховані вище способи не подіяли, спробуйте відкрити «Звукові, ігрові та відеотехніка». Там, в залежності від вашої відеокарти (AMD або NVIDIА), можна перевірити роботу адаптерів.

High Definition Audio

4. Перевіряємо драйвера

Якщо ви перепробували всі доступні пристрої, а звук з телевізора все так же не йде, то проблема може полягати в драйверах для виведення звуку, які або встановлені невірно, або не встановлені взагалі. Можливо, встановлюючи драйвера для відеокарти, ви вручну вибирали необхідні компоненти. Щоб це виправити, робимо наступне:

 1. Заходимо в диспетчер пристроїв (або ж відкриваємо потрібне вікно, натиснувши мишею на кнопку «Пуск» для Windows10).
 2. Знаходимо «Звукові, ігрові та відеотехніка».
 3. Вибираємо пункт «Вид» і включаємо відображення всіх прихованих пристроїв.
 4. Дивимося на кількість відображуваних підключень. Якщо пристрій, в назві якого є присутнім HDMI, є, але відключено, то натискаємо по ньому правою кнопкою миші і натискаємо «Задіяти». Якщо ж у списку ви бачите тільки звукову карту самого ноутбука, то йдемо далі.
 5. Завантажуємо або ж оновлюємо драйвера відеокарти, використовуючи офіційний сайт виробника вашої відеокарти. Перед установкою драйверів перевірте, чи встановлений драйвер звуку HDMI.

УВАГА. Можна ризикнути оновити драйвера за допомогою DriverPack Solution. Даний спосіб не є надійним, але іноді може допомогти.

 1. Перезавантажуємо комп’ютер.

Якщо ж з’являються проблеми з установкою драйверів, то можливі проблеми в роботі вже наявних драйверів відеокарти. У цьому випадку можете спробувати видалити всі встановлені раніше драйвера відеокарти і перевстановити їх.

DriverPack Solution

5. Жоден спосіб не вирішив проблему

Якщо жоден з перерахованих вище варіантів не допоміг, має сенс спробувати провести діагностику неполадок. Для цього натискаємо правою кнопкою миші на значок динаміка і вибираємо «Діагностика неполадок зі звуком». Можливо, ОС зможе виявити і усунути виниклі проблеми. Перевірте, пропадає звук. Якщо все ще пропадає, спробуйте повторити кроки, описані вище.

Сподіваємося, у вас вийшло все налаштувати! Якщо немає — пишіть в коментарях про свою проблему, а також про можливі способи вирішення, про які ми забули згадати. Успіхів!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector