Як встановлювати операційні системи на VirtualBox

VirtualBox являє собою віртуальну машину з можливістю запустити операційні системи, відмінні від встановленої на комп’ютері. Це зазвичай потрібно для тестування ОС, отримання інформації про системи і їх особливості. Інсталював якусь ОС на VirtualBox можна виконувати завдання, нездійсненні на основний операционке. Поставити на VirtualBox можливо Windows XP, так і іншу ОС: Linux, Ubuntu, Mac OS X і навіть Android.

установка VirtualBox

VirtualBox — це не дуже складна програма. Якщо чітко слідувати інструкціям, то у вас все вийде

Гостьова система, поставлена ​​за допомогою VirtualBox в рамках наявної, допоможе виконати, наприклад, такі завдання:

 • запустити програмні продукти, несумісні з основною ОС;
 • використовувати старі додатки;
 • запускати старі гри, не функціонують в нових версіях операційки;
 • тестувати програми потенційно небезпечні.

установка VirtualBox

Щоб створити віртуальну машину, скачайте VirtualBox з офіційного сайту. Інсталяція програми не відрізняється від установки будь-який інший. Якщо раптом система видасть попередження, що ПО, не пройшло перевірку з цією версією операційної системи, ігноруйте його. Таке попередження виходить кілька разів, продовжуйте інсталяцію.

Інтерфейс VirtualBox при інсталяції різних ОС має невеликі відмінності, але вони не настільки істотні. Принцип створення гостьової ОС залишається однаковим як для версій Windows, так і, наприклад, для Ubuntu.

Скріншот Ubuntu

Інсталював програму, створюємо вже саме машину. Для цього дотримуйтесь алгоритму:

 1. Активуйте кнопку «Створити».
 2. У вікні, виберіть ОС, її тип і версію, задайте вашої віртуальній машині якесь ім’я. Це ім’я ні на що не впливає, просто відбивається в заголовку вікна.
 3. Визначте доступний обсяг оперативної пам’яті. Для запуску ОС досить такий пам’яті, яка пропонується за замовчуванням. Для запуску самої ОС її цілком вистачає, але ось для активування програм може не вистачити. Тому, якщо ваш жорсткий диск дозволяє, поставте не менш 512 МБ, а краще все тисячу двадцять чотири.
 4. Далі вас попросять вибрати для гостьової системи жорсткий диск: використовувати існуючий вже або створити новий. Створюємо новий.
 5. Наступний параметр, який вас попросять проставити, стосується типу файлу, що визначає формат використовуваного нового диска. Залишаєте VDI.
 6. У додаткових атрибутах можна вибрати динамічний або фіксований диск. Фіксований працює швидше, але займає відразу все виділене місце на вінчестері. Динамічний захопить на вінчестері місце, необхідне для гостьової системи, додатків, буде автоматично розширюватися при доповненнях, установці програм. Рекомендується вибирати фіксований варіант для швидкодії.
 7. Задайте ім’я нового жорсткого віртуального диска, вказуєте місце папки з файлами, встановіть його розмір — величину файлів, що зберігаються на цьому диску. Наприклад, для Windiws XP, на думку виробників, досить 10 ГБ, для Linux можна залишити виділений обсяг за замовчуванням.
 8. Завершіть процес, натиснувши на кнопку «Створити».

Процес створення займе близько 7 хвилин. Комп’ютер цей час не турбуйте, задіяний центральний процесор. Після створення машини, щоб настроїти, натиснувши вкладку «Налаштувати». Втім, установок за замовчуванням досить для запуску ОС, функціонування гостьової системи.

Установка операційної системи

Тут ми розповімо, як встановити Windows XP на VirtualBox.

Додайте в дисководі інсталяційний диск з Windows XP або перевірте наявність образу диска з форматом .iso в одній з папок.

У VirtualBox на верхній панелі вкладок натисніть «Запустити».

У віконці запропонують вибрати завантажувальний диск Windows XP. Якщо використовуєте дисковод, то натисніть «Продовжити», якщо образ — натискаєте на значок папки, знаходите образ, клікаєте на нього, потім також натискаєте «Продовжити».

Запускається установка Windows XP, аналогічна завантажується на реальний комп’ютер. Не натискайте на кнопки під час форматування віртуального жорсткого диска, копіювання файлів, перезавантаження.

Якщо VirtualBox захопив курсор миші, не виходить робити інші дії під час установки, для повернення курсору натисніть правий Ctrl, одночасно пощёлківайте ЛФМ. Управління повернеться до вас.

Коли система встановиться, з’явиться робочий стіл, поставте доповнення для гостьової системи, щоб дозвіл екрана стало краще, операційка працювала повноцінно. Файл потрібно буде завантажити, потім, як запропонує машина, підключити до віртуального приводу.

Перезавантажитеся після установки.

Windows XP скріншот

Створення спільних папок

Часто потрібно створити між основною ОС і гостьовий папки із загальним доступом. Виконується це так.

Пройдіть у верхній панелі VirtualBox на вкладку «Пристрої», виберіть посилання «Загальні папки» — «Налаштувати».

У віконці праворуч натисніть кнопку для додавання загальної папки. Запропонують вказати шлях до потрібного місця. Натисніть на вибрану папку, збережіть.

У гостьовій системі відкрийте командний рядок, впишіть net use буква диска: \\ vboxsvr \ назва папки; підтвердіть, натиснувши Enter.

При правильному виконанні в «Мій комп’ютер» утворюється мережевий диск, який має доступ до файлів, які лежать в обраній вами папці, що знаходиться в гостьовій системі.

Таким чином встановивши Windows XP, ви зможете користуватися нею паралельно з основною операционкой, використовуючи XP для програм, які не працюють на 8-10 версіях.

Установка Mac OS

Питання, як встановити Mac OS X на VirtualBox, вирішується просто. Процес аналогічний описаному вище. Вам потрібно інсталяційний файл. Тут не підійде звичайний спосіб, можна використовувати зламану ОС.

 1. Скачайте HackBoot 1 — установник, HackBoot 2, що запускає Mountain Lion, також знадобиться MultiBeast 4 при роботі з аудіо.
 2. Відкривши VirtualBox, у вкладці Тип натисніть на вже створену віртуальну машину (як її створити, розповідалося вище), в розділі системи вкажіть Mac OS X 64 bit.
 3. Для ОЗУ на Mac OS досить проставити 2 ГБ.
 4. Створюєте новий диск VDI.
 5. Після створення диска в головному меню клікаєте по віртуальній машині ній ПКМ, вибираєте «Налаштувати». У вкладці «Система» приберіть галочку у функції «Включити EFI».
 6. У розділі «Носії» пройдіть на значок CD-диска, підписаний «Пусто», потім по іконці диска з правого боку, проходите в «Вибрати образ диска». Тут вибираєте HackBoot 1.
 7. Натискаєте OK. При наявності образу Mountain Lion починаємо завантажувати Mac OS.
 8. У VirtualBox вибирайте завантажену Mac OS X, тиснете «Запустити».
 9. На що з’явилося екрані HackBoot внизу знаходите іконку CD, вибираєте скачаний образ Lion.
 10. Поверніться до екрану завантаження, поновіть, вибираєте з’явився пункт OS X Install DVD.
 11. Вибираєте мову, погоджуєтеся з умовами користування. Ваша операційка починає шукати жорсткий диск. Перейдіть в «Програми» — «Дискова утиліта».

Форматуєте диск і виходите з утиліти, продовжуєте установку системи.

Подальша інсталяція проходить як звичайна установка Mac OS, займає близько 25 хвилин. При завершенні з’явиться віконце, яке повідомить про успішну установку.

Mac OS X

Установка Linux і Ubuntu

Якщо ви вже працювали з віртуальними машинами, то проблема, як встановити Linux на VirtualBox, не буде для вас складною.

Створюючи віртуальну машину, при виборі операційної системи в меню натисніть «Linux». У рядку «Версія» ставимо обрану вами версію, наприклад, Linux 2.6. Натискаєте «Next», а далі прямуєте інструкції, наведені нами вище в розділах, присвячених установці інших ОС.

Точно так же діємо, якщо ви вирішуєте питання, як встановити Ubuntu на VirtualBox, в розділі «Версія» знаходимо «Ubuntu», вибираємо її і встановлюємо.

Linux

Установка Android на VirtualBox

Навіщо і як встановити Android на VirtualBox — на питання відповідаємо в цьому розділі.

Навіщо? Щоб протестувати програми. Не варто засмічувати телефон або планшет непотрібним софтом, якщо не впевнені в його роботі і функціональності. Можна спочатку перевірити все на ПК, створивши віртуальну машину. Установка / видалення програм на ПК не вплине на працездатність, на відміну від смартфонів, що мають невелику пам’ять.

Для установки Android скачайте потрібний пакет на сайті VirtualBox. При створенні віртуальної машини досить буде виділити оперативної пам’яті 512 МБ. Монтуєте образ з Android і запускаєте установку. Рекомендується вибирати установку на жорсткий диск, тоді можна буде повноцінно ставити програми, зберігати їх після перезавантаження. Тут потрібно виконати таким чином:

 1. При появі пропозиції створити / модифікувати диск, натискаєте OK — Enter.
 2. Імені команди Primary, натискаєте кілька разів Enter, поки не буде створено новий диск.
 3. Робите його завантажувальним, натиснувши
 4. Потім натискаєте Write і після створення диска виходите з утиліти Quit.
 5. Відкрилося вікно установки, вибираєте диск, файлову систему — обов’язково FAT 32 (інакше не стануть встановлюватися додатки).
 6. Після процедури ви отримаєте Android на віртуальній машині. Зверніть увагу, що кнопку «Назад» замінює ПКМ. В налаштуваннях встановіть російську мову і свій аккаунт в com.

Зверніть увагу, що при установці Android на віртуальну машину інтернет підключається автоматично, але у версії Android 4 підключення відсутня.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector