Що являє собою папка FOUND.000 і чи можна її видалити

Іноді трапляється непередбачене завершення роботи Windows — висмикнули з розетки, відключили електрику і т.п. При наступному завантаженні система зазвичай запускає утиліту перевірки файлової системи, яка називається ChkDsk. Ця утиліта перевіряє файлову систему на всіх наявних накопичувачах і намагається відновити пошкоджену інформацію. І ось після успішного завантаження ви і можете виявити на диску якісь каталоги з ім’ям FOUND і номером. Папка FOUND.000 може з’явитися і на флешці, а іноді їх і кілька — з номерами 001, 002 і т.д. Іноді вони досить великі або їх багато, і тоді виникає питання, що з ними робити і чи можна їх видаляти, так як вони явно створені системою для якихось своїх цілей.

Що являє собою папка FOUND.000 і чи можна її видалити

Призначення і можливість видалення папки FOUND.000.

FOUND.000 — що це за папка і чому з’являється?

Така загадкова директорія є на більшості комп’ютерів, іноді і на різних дисках і навіть по кілька штук. Справа в тому, що рано чи пізно будь-яка система зазнає краху і запускається з утилітою перевірки файлової системи. Саме вона і створює ці директорії. Коли ChkDsk сканує диск і знаходить пошкоджені сектори, то намагається прочитати з них файли. Потім вони зберігаються в директорію з назвою FOUND, в файлах з назвами FILE0000.CHK, де цифри йдуть по порядку. Їх не можна нічим відкрити, вони являють собою подобу архівів, і в кожному може бути по кілька звичайних файлів з пошкоджених областей. Коли система завантажилася, папки зі збереженою інформацією вже не потрібні, тому що утиліта ChkDsk з ними вже попрацювала, і все, що могла, відновила. Однак вони не видаляються автоматично, і користувач може теж спробувати що-небудь з них витягти. Якщо директорія FOUND.000 з’явилася на системному диску C, то в ній швидше за все виявляться і деякі системні файли, потрібні для роботи Windows.

Пошук папки FOUND

Якщо ви прямо зараз спробуєте знайти на своїх дисках такі директорії, то це не вийде. Справа в тому, що вони системні і приховані, і за замовчуванням їх не видно в звичайному провіднику. Звичайно, якщо скористатися яким-небудь файловим менеджером, наприклад, Total Commander, він покаже і приховані директорії, і приховані файли, так само, як і звичайні. Але можна і провідник налаштувати, щоб він показував все. Для цього треба зайти в панель управління і виберіть «Параметри папок». У вікні на вкладці «Вид» в списку «Додаткові параметри» зніміть галочку з «Приховувати захищені системні файли» і включіть «Показувати приховані файли, папки і диски». Потім натисніть «Застосувати» або «Ок». Тепер ви зможете відкрити такі папки, як FOUND.000 і безліч інших, які до цього були не видно. Але не рекомендуємо щось в них чіпати, а тим більше видаляти або перейменовувати.

Приховувати захищені системні файли

Відновлення файлів з FOUND

Так як файли виду FILE0000.CHK являють собою подобу архівів, то напевно є програми, які можуть витягти з них що-небудь корисне. Так, такі програми існують, і їх багато. Всі вони мають різні можливості, але особливо на них розраховувати не варто — іноді вони виявляються безсилими. Найпопулярніші:

  • UnCHK — визначає 25 форматів файлів. Може їх вважати з CHK і зберегти в той же місце, де вони були до аварії. Можна додавати нові формати і задавати різні способи сканування.
  • CHK-Back — розпізнає 20 форматів з можливістю розширення списку. Але зберігає витягнуту інформацію нема на колишнє місце, а туди, куди вкаже користувач.
  • CHK-Mate — розпізнає 40 розширень, в тому числі музику, зображення, пошту. Зберігає у вкладений каталог «ChkBack Results».

Повторимо — навіть ці потужні інструменти не гарантують, що вийде витягти інформацію навіть частково, так як відновити файли з директорій FOUND.000 і інших досить складно. Їх доводиться витягувати буквально по байтам.

Видалення FOUND або вмісту

Після того, як ви спробували що-небудь отримати від цих каталогів, їх можна видалити. Для системи вони не потрібні, і вона не буде більше до них звертатися, так як утиліта ChkDsk вже з ними працювала. Просто, якщо вони існують, і трапиться нова аварія, створяться нові директорії з такою ж назвою і іншими порядковими номерами. Тому ви можете абсолютно спокійно видалити FOUND.000 та інші папки з такою ж назвою, і все їх вміст. Однак це може виявитися зробити не так просто — система перешкоджає видаленню службових папок або файлів. Обійти це можна різними способами:

  • Завантажити комп’ютер з якогось диска або флешки з образом Live-CD і провести видалення.
  • Встановити програму Unlocker, яка дозволяє скасувати захист і видаляти навіть системні директорії.
  • На флешці все простіше — можна її просто відформатувати, попередньо скопіювавши всю потрібну інформацію в інше місце.

папка FOUND.000

Видалення цих папок ніяк не вплине на роботу комп’ютера, але іноді дозволяє звільнити чимало дискового простору.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector