Про комп’ютерної залежності дітей. На замітку батькам —

комп'ютерна залежність
З кожним днем ​​комп’ютер займає в житті людини все більше місця. При цьому зростає і проблема знаходження дитини у віртуальному світі комп’ютера (гри, мережі), що, в свою чергу, турбує батьків.

Недолік любові і уваги до дитини призводить його до комп’ютерної залежності. Не знайшовши розуміння з боку найближчих людей, дитина шукає і знаходить собі друзів і однодумців в соціальних мережах.

Причини комп’ютерної залежності

Причиною переваги інтернет спілкування може бути невпевненість в собі або незадоволеність дитини своєю зовнішністю. Віртуальна реальність досить швидко витісняє звичайне людське спілкування.

Дитина, що не має хобі або захоплень, наражаються на небезпеку потрапити під вплив комп’ютерної залежності.

Небезпека і наслідки комп’ютерної залежності

Тривало перебуваючи у віртуальному світі, дитина перестає контролювати перебіг реального часу. Прагнучи дістатися до наступного ігрового рівня, на якому «застряг» напередодні — він починає викроювати шкільний час, пропускаючи навчальні заняття. Переносить в реальний навколишній світ негативні емоції, які спалахнули в процесі чергової комп’ютерної гри.

Комп’ютерна залежність може перерости у хворобу. Розхитується психіка, порушується зір, з’являються проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту — тривале сидіння за комп’ютером, як правило, супроводжується одними перекушуваннями. Все менше уваги приділяється своїм зовнішнім виглядом.

Що робити батькам

Зайняти вільний час дитини відвідуванням спортивної секції, керуючись його захопленням. Є бажання постріляти в інтернеті — вибирати тир або пейнтбол і т.д. Ніщо не зможе замінити задоволення, яке дитина отримає від спортивних досягнень, навіть найменших.

Уважно прислухаючись до свого чада, цікавлячись його бажаннями і вникаючи в проблеми, стати дитині близьким другом.

Будувати відносини на довірі, а не на заборону. Не варто ховати комп’ютер, краще чітко обумовити щоденне час його використання. Можна застосувати фільтри для контролю доступу до неблагонадійним сайтам.

Можливо, захопленням підлітка стане створення музики або колажів, редагування фотографій. Тоді варто віддати його на курси, а на домашньому комп’ютері буде можливість практикуватися, замість того, щоб проводити час у віртуальному світі мереж.

Попередити залежність набагато простіше, ніж вилікувати підлітка від неї.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector