Помилка Verifying DMI Pool Data — чому з’являється і як виправити

Коли комп’ютер включається, внизу екрану на кілька секунд або навіть менше з’являється напис «Verifying DMI Pool Data». При цьому комп’ютер щось робить, відзначаючи прогрес, а потім переходить до запуску операційної системи. Але іноді буває неприємна ситуація — комп’ютер на цьому етапі «зависає» та не реагує ні на які дії. Це ж може повторитися і після перезавантаження, що говорить про серйозну проблему. Її треба якось вирішувати, інакше комп’ютер стає абсолютно марним шматком заліза.

Помилка на етапі Verifying DMI Pool Data означає, що виникла проблема з будь-яким обладнанням комп’ютера. Справа в тому, що при старті він проводить різні тести і перевірки пристроїв, складаючи так звану таблицю DMI. Надалі на основі цієї таблиці операційна система буде визначати, яке обладнання є, які порти воно використовує, а які залишаються вільними, що допомагає в подальшому розподіляти ресурси. «Verifying DMI» означає перевірку таблиці DMI, і саме цей процес відбувається, коли на екрані виникає такий напис. Якщо він не завершується, значить якийсь пристрій не працює належним чином або зовсім не працює — тоді комп’ютер і «висне».

Причини виникнення помилки

Комп’ютер «зависає» на етапі Verifying DMI Pool Data, коли якесь із пристроїв неправильно працює або несправне. Воно не відповідає на запити або відповідає неправильно, і така перевірка може тривати вічно або припинитися через кілька хвилин з повідомленням про помилку. Причин цього може бути досить багато. Іноді процес Verifying DMI Pool Data «висне» при завантаженні, хоча до цього все працювало нормально. Так буває, якщо було підключено якесь периферійний пристрій, і воно не розпізнається. Інша часта причина — чистка комп’ютера від пилу, коли можна випадково зачепити якусь плату і порушити її контакт. Випадково можна зрушити який-небудь роз’єм на материнській платі або, наприклад, на вінчестері, і відключити його повністю або частково. Інша часта причина, коли запуск комп’ютера не вдається, — апгрейд, тобто установка додаткових пристроїв або їх заміна. Ці пристрої можуть бути пізнані неправильно або не підтримувати конкретно цією материнською платою, або зовсім бути несправними. Природно, запуск в такому випадку також зависне на етапі Verifying DMI Pool Data.

Помилка Verifying DMI Pool Data

Виною всього може бути BIOS, точніше — його неправильні настройки. Тоді може допомогти його перепрошивка, хоча найчастіше досить просто скинути настройки за замовчуванням. Іноді потрібна заміна батареї, що живить BIOS, особливо якщо вона пропрацювала вже кілька років — з часом вона стає нездатною підтримувати потрібну напругу і настройки можуть збиватися різним чином. Іноді винуватцем буває блок живлення. Запідозрити його потрібно в першу чергу, якщо комп’ютер сам включається після виключення або включається з декількох спроб. Блок живлення може не забезпечувати потрібних напружень, чому харчування деякі пристрої можуть страждати, і вони тому неправильно працюють.

ПОРАДА. Причина буває і досить банальною — коли проводилася звичайна установка Windows, але з пошкодженого дистрибутива. Так, можуть з’явитися збої на вінчестері, і він просто перестане орієнтуватися. До речі, поява «битих» секторів на вінчестері також може дати такий результат. А з’явитися вони можуть, в тому числі, і від сильного удару по працюючого комп’ютера.

Як виправити зависання повідомлення Verifying DMI Pool Data

Методи виправлення проблеми залежать від причин, її викликали, а їх буває багато. Однак якщо їх не усунути, комп’ютер на етапі Verifying DMI Pool Data буде зависати і далі. Перш ніж приступати до роботи, корисно відповісти на наступні питання:

  • Проводилися Чи існують які-небудь маніпуляції в корпусі комп’ютера — чистка, установка нових пристроїв або заміна старих? Перевірте всі роз’єми на внутрішніх пристроях — вимкніть їх і підключіть знову. Нові пристрої прибрати і подивитися, чи зникла помилка, спробувати підключити їх до інших подібних роз’ємів або слотів. Можна відключити все зайве і підключати по черзі, перевіряючи кожен раз завантаження (підключення робити при вимкненому живленні від мережі!).
  • Підключалися нові периферійні пристрої, наприклад, USB-вінчестер або інше? Потрібно відключити їх і спробувати завантажитися. Якщо проблема зникла, спробуйте підключити пристрій до іншого порту.
  • Встановлювалася нова система з нового дистрибутива? Потрібно відформатувати вінчестер і встановити систему з перевіреного дистрибутива, з іншого диска або флешки.
  • Чи не скидалися чи мимовільно системний годинник? Швидше за все, впало напруга батареї, що живить BIOS і налаштування скидаються. Раз на кілька років цю батарею потрібно міняти.
  • Чи буває, що комп’ютер не включається з першої спроби, а замість виключення починає перезавантаження? Однозначно потрібно міняти або ремонтувати блок живлення. Можна відключити зайві, особливо енергоємні пристрої — DVD-привід, наприклад, і перевірити завантаження ще раз. Якщо проблема зникла, зайнятися блоком живлення треба все одно, інакше проблеми можуть стати набагато серйозніше.

Розглянуті причини і способи вирішення проблеми досить очевидні і прості. Якщо всі вони не підходять, можна спробувати скинути налаштування BIOS, часто це допомагає, і таблиця DMI після цього будується правильно.

Скидання налаштувань BIOS

Якщо помилка Verifying DMI Pool Data з’явилася без видимих ​​причин, про які йшлося вище, тобто ви нічого не підключали і не розкривали корпус комп’ютера, то можна спробувати найпростіший метод — скинути налаштування BIOS. Що робити в такому випадку? Увійти в BIOS при запуску комп’ютера, використовуючи клавішу Delete або F2 (яка клавіша потрібна саме вам — це залежить від моделі материнської плати або ноутбука). На деяких моделях використовується інша клавіша — треба почитати інструкцію або уточнити в інтернеті. В BIOS на видному місці, зазвичай там, де зазвичай вказані гарячі клавіші для збереження і виходу, є пункт Load BIOS Setup Defaults — завантажити настройки за замовчуванням. Скористайтеся цим і збережіть налаштування, зазвичай клавішею F10. Тепер можна вийти і перезавантажити комп’ютер. Досить часто проблема таким чином вирішується. Заодно в BIOS подивіться в списку дисків, визначається чи вінчестер — на одному з портів SATA має бути написано його ім’я. Якщо вінчестера в списку дисків немає, можливо, проблема саме в ньому. Це теж часто буває через помилки на вінчестері, а деякі моделі просто ненадійні і довго не працюють.

Load BIOS Setup Defaults

Видалити або поставити старий компонент комп’ютера

Іноді видалення одного з компонентів комп’ютера вирішує проблему. Наприклад, буває корисно відключити другорядні пристрої — всю зайву периферію типу принтера, сканера, веб-камери і т. П. Можна відключити DVD-привід, хоча його неполадки рідко викликають помилку. А ось вінчестер потрібно відключити обов’язково і подивитися, чи проходить перевірка DMI без нього. Звичайно, потім з’явиться повідомлення, що відсутній завантажувальний диск, але це буде після і не важливо саме по собі. Якщо вінчестер НЕ розпізнається, можна спробувати випробувати його на іншому комп’ютері або замінити на справний для уточнення ситуації. Якщо і без вінчестера помилка залишається, можна піти далі — прибрати відеокарту і підключити монітор до вбудованої, якщо вона є.

замінити диск

Якщо встановлено кілька планок оперативної пам’яті, можна все їх видалити і перевіряти по одній в різних слотах. Також можна видалити всі додаткові плати з слотів PCI і встановлювати їх по черзі, кожен раз перевіряючи завантаження. Так можна виявити, який з пристроїв не проходить перевірку Verifying DMI Pool Data. Іноді комп’ютер зависає після апгрейда — заміни якого-небудь пристрою на інший, більш потужний і сучасний. Однак материнська плата може його не підтримувати, і тоді виправити помилку допоможе тільки повернення старого пристрою на своє місце. Наприклад, деякі планки оперативної пам’яті можуть працювати тільки на платах AMD, а інші — на Intel, і то не на всіх.

очищення CMOS

Іноді може стати в нагоді апаратний метод очищення CMOS — це теж скидання налаштувань BIOS, але не програмно, як описано вище, а апаратно. Так настройки гарантовано скидаються до встановлених на заводі. Однак пам’ятайте, що після цього потрібно буде деякі настройки зробити заново, інакше система не буде працювати з оптимальною продуктивністю і може навіть не завантажитися. Однак проблему це може вирішити.

ВАЖЛИВО. Перераховані далі дії треба виконувати при відключеному живленні комп’ютера!

Поруч з великою круглою і плоскою батареєю, яка живить мікросхему, де BIOS зберігає свої настройки, і званої CMOS, є невеликий дво- або трёхпіновий роз’єм. Якщо у нього 2 контакту, то перемички на ньому немає, і контакти потрібно просто замкнути на кілька секунд, наприклад, викруткою.

замкнути контакти

Якщо роз’єм трёхпіновий, то на одну пару контактів у нього надіта перемичка — її також на кілька секунд треба переставити на іншу пару контактів, щоб задіяти вільний, а потім перемичку повернути на місце. В результаті BIOS повернеться до первісних, заводських налаштувань, і таблиця DMI буде створена заново. Можливо, в цей раз всі пристрої в ній будуть вказані вірно.

Зустрічалася вам проблема із зависанням комп’ютера відразу після включення? З яким пристроєм це було пов’язано і як ви вирішили питання? Діліться досвідом в коментарях, це обов’язково кому-небудь стане в нагоді!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector