Операційна система Chrome (Хром). Чи є майбутнє?

хром ос
З чого все починалося.

Почалася історія системи з того, що корпорація Google розробила Chrome OS по суті схожу з браузером Chrome. Безліч користувачів прийняло її досить холодно, вважаючи невдалим експериментом. Використання системи обмежувалося підключенням до мережі, без якого вона була абсолютно марна. Звичні програми були відсутні, з доступних — були тільки сервіси самої компанії, так і розширення від однойменного браузера.

Чи може Chrome OS стати конкурентом Windows?

Але при цьому багато шанувальників всього, що творить Гугл твердили, що це «операційна система майбутнього» аргументуючи це тільки тим, що гугл є гігантом в світі IT і вони зможуть прорекламувати свою компанію. Але все забули, одну важливу складову — все людство в загальній масі досить пасивно і переходити заради гучних слів на незрозуміло що ніхто не хоче. Мало того на іншу операційну систему багато хто не хоче міняти windows 7 на десятку, і це в умовах коли компанія Мicrosoft насильно намагається перевести всіх користувачів. Якщо ви ставитеся до цього ж числа людей то в статті як відключити автоматичне оновлення в Windows 10, — розписаний поетапний процес заборони оновлень від творців Windows 10.

І тільки з цієї причини завоювати місце в рейтингу операційних систем не тільки складно, але і практично неможливо. А слова, про те що гугл може всіх купити, легко спростувати, досить згадати соціальну мережу Google+, яка аналогічним чином створена шляхом вимушеної реєстрації для щоб користуватися сервісами гугл (пошта, YouTube). Але по суті даної соц. мережею користуються досить обмежене коло людей і навіть зараз є люди які знають, що таке YouTube, але поняття не мають, що таке Гугл +.

Що хорошого і переваги OS Chrome?

Виходячи з цього, щоб зробити операційну систему дійсно популярною буде потрібно оригінальне і зручне рішення, а реклама просто може це розповісти, але не вирішить проблеми. Тому необхідно розібратися чи є, що щось хороше в Chrome OS.

І перший плюс даної ос то, що для роботи системи не була потрібна потужна начинка від ноутбука, та й вартість була в межах 300 доларів, що явно виділяла новинку на тлі конкурентів, чия вартість була вищою.

Пройшло багато часу. За сім років система обзавелася підтримкою офлайн програм, нових функцій, стала більш «дорослої». Для офлайн роботи доступна можливість створення різних документів, перегляд фільмів і прослуховування музики.

Google розраховувала так: якщо користувач проводить більшу частину часу в інтернеті, то потрібно дати йому продукт, який буде максимально відповідати потребам, при тому без зайвих елементів.

Chromebook’і, як показує практика, купують найчастіше для навчальних закладів і для корпоративного сегмента. З огляду на це, їх продажу на початку 2016- го року обійшли конкурента — ноутбуки Apple. Без малого 2 млн у Chromebook і 1,76 у MacBook. Ще сильніший удар по конкурентах Google завдасть вже зовсім скоро, додавши вбудовану підтримку Android додатків в систему. Це буде саме повноцінна робота програм, без емуляторів. Користувачі отримають практично весь асортимент Google Play.

І ще раз про мінуси.

Хоч як би був продукт хороший і популярний, а мінуси в ньому є, і до них відноситься залежність від мережі. Без інтернету втрачається велика частина функціоналу, надаючи лише деякі функції. А це вже не назвеш операційною системою.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector