Як встановити або зняти монопольний режим в 1С

При роботі в мережевих платформах 1С зазвичай користувачі працюють в розділеному режимі. Це означає, що вони одночасно (разом) можуть користуватися програмою. Але існують певні завдання, для виконання яких потрібно увійти в мережевий пакет монопольно. Розглянемо, як встановити або зняти монопольний режим в 1С.

установка монопольності

Монопольность необхідна для виконання спеціальних завдань.

Представляємо монопольний режим

Перш за все, затівати розмову про ймовірність переходу в монопольний режим можна тільки тоді, коли на PC встановлена ​​мережева платформа. В іншому випадку (розгорнутий локальний варіант) монопольно працювати ви будете завжди і по-іншому ніяк.

Монопольность

Що нам потрібно в режимі «монопольно» і для чого його запускати?

переіндексація бази

Некоректне закриття програми 1С (наприклад, при раптовому відключенні живлення) вимагає виконання переиндексации інформаційної бази. Це програмна вимога і без виконання цієї процедури 1С просто не відкриється. Але виконання переиндексации можливо тільки монопольно.

ВАЖЛИВО. Після її виконання потрібно вийти з режиму і увійти вже розділених. Щоб забезпечити підключення для інших осіб.

Видалення помічених об’єктів

Іноді потрібно видалити з програми якісь об’єкти. Спочатку вони ніби «попередньо» позначаються «на видалення» (по правій кнопці мишки з контекстного меню). Якщо користувач передумав, то цю позначку можна з об’єкта зняти (таким же способом).

Для безпосереднього видалення попередньо позначених записів буде потрібно вихід з програми всіх користувачів. І тоді хтось один монопольно зможе здійснити видалення, увійшовши у вкладку основного меню — «Операції», потім «Видалення помічених об’єктів».

Після цього перевіряються зв’язку цього об’єкта з іншими проведеними операціями. При виявленні такої — видалення не відбудеться. Адже таким дією буде порушена логічний ланцюжок подій, документів, операцій.

результат видалення

відкриття періодів

Підсумкові дані в 1С враховуються помісячні і поквартально. Це не чиясь примха, а відповідність правилам бухгалтерського обліку. При настанні нового періоду — потрібно цей період «відкрити». Зробити це можна тільки через запущений монопольний вхід. Для створення нового періоду потрібно відкрити в основному меню на розкривається вкладці «Операції» вибрати «Управління бухгалтерськими підсумками»:

«Управління бухгалтерськими підсумками

Важливі моменти монопольної роботи

Загальне правило використання монопольного входу визначає, що в даний момент часу знаходитися в програмі має право тільки один користувач. І якщо хтось вже увійшов до неї таким чином, то іншому доступ буде закритий. Якщо ж в ній хтось вже працює розділених, то не можна буде увійти монопольно. В обох випадках системою буде відображено повідомлення про «Помилці блокування».

повідомлення системи

ВАЖЛИВО. Практично знати, що при монопольної роботі ефективність (швидкість) дій підвищується на двадцять відсотків.

Заборона використання режиму

Для заборони на монопольність входу конкретному користувачеві необхідно в настройках його прав (в Конфігураторі) зняти галку «Запуск монопольного режиму». Тоді при спробі такого входу йому буде надіслано повідомлення «Недостатньо прав»:

Повідомлення про брак прав

Монопольна завантаження бази 7.7

Розглянемо питання, що цікавлять нас доступні способи входу.

Вказівка ​​режиму при вході

На самому початку, запускаючи обрану інформаційну базу, потрібний режим «Монопольно» вибирається установкою в відповідному чек-боксі прапорця.

властивості ярлика

Для запуску 1С в потрібному режимі створюється ярлик, який, минаючи запускає вікно, відразу буде завантажувати потрібну базу (використовується команда 1cv7.exe enterprise / M).

Конфігуратор

При завантаженні ІБ через Конфігуратор завантаження підприємства автоматично відбувається в монопольно. Саме про такий вході чомусь рідко хто згадує, коли йому це потрібно.

Монопольность у вісімці

В 1С 8 перехід в такий режим здійснюється з самої програми. Перебуваючи у вісімці, перейти в нього можна тільки будучи на самоті. Для того щоб перевірити кількість користувачів, потрібно в Конфігураторі на вкладці «Адміністрування» викликати команду «Активні користувачі». Тоді буде виданий їх список.

Тепер ви знаєте як запустити 1С в монопольному режимі. Використовуючи один із способів, ви неодмінно досягнете бажаного результату як в сімці, так і вісімці.

Поділіться своїм успіхом в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector