OLED І LED в чому відмінність? Чому така різниця в ціні?


Розглядати до покупки телевізор з OLED підсвічуванням можуть або багаті люди, або ті хто збирається на цьому заробляти. А все тому, що через одну літеру «O» типі підсвічування ціна збільшується на порядок. І коли ми говоримо на порядок, так це дійсно на порядок, тобто в 10 разів. А тепер давайте розберемо наскільки телевізор з OLED підсвічуванням краще, ніж з LED.

Що таке LED підсвічування?

По факту це банальна світлодіодне підсвічування. На відміну від попередніх матриць, де підсвічування пікселів виконувалася за допомогою ламп розміщених по різні боки матриці за допомогою люмінесцентних ламп. Зараз же в LED матрицях дані лампи замінені на світлодіодні стрічки або світлодіодні матриці. Але це не означає, що кожен піксель підсвічується окремо. Ось як виглядає світлодіодна стрічка в телевізорі з LED підсвічуванням.

Що таке OLED?

OLED або органічний світлодіод є самоподствечівающімся при проходженні через нього електричного струму. І це найважливіше і кардинальна відмінність, що він здатний випромінювати світло і не потребує підсвічуванні. Іншими словами він одночасно виконує роль як підсвічування, так і РК кристала (формування кольору).

Так в чому різниця?

Різниця в тому що якщо в телевізорі з LED підсвічуванням дані светоідоди святется постійно не залежно від того який колір на екрані зараз відображається. І найбільша проблема в тому, що для відображення чорного кольору необхідно, щоб були вимкнені всі три кристала в одному пікселі (RGB), а зробити це неможливо з включеною підсвіткою.

І що в результаті — чорний не абсолютно чорний.

Але якщо ми беремо OLED дисплей, то ми отримуємо іншу ситуацію, адже для отримання чорного кольору нам досить вимкнути потрібний піксель і зовсім його не підсвічується.

Також читайте:  Відеопроектор для будинку. Чи варто? Призначення і можливості! -

В результаті чорний колір, дійсно чорний.

Ось відмінний ролик з каналу The Slow Mo Guy, в якому вони торкнулися цієї теми і фактично показали за допомогою крутого обладнання даний ефект

А якщо лінь читати субтитри, то ось переклад цього ж ролика

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector