Огляд бета-версії macOS Mojave 10.14 — повний список змін

macOS

На WWDC 2018 компанія Apple представила нову версію настільної операційної системи macOS Mojave 10.14. Оновлення отримало значні зміни в зовнішньому вигляді, а також роботі стандартних інструментів і додатків.

темна тема

При першому включенні після поновлення система пропонує вибрати тип оформлення — стандартний або темний. Другий варіант допоможе комфортніше працювати з зображеннями, відео і текстом в нічний час.

У macOS Mojave темна тема підтримується по всій системі, в стандартний додатках і навіть Xcode. Пізніше «нічний режим» з’явиться і в програмах сторонніх розробників.

Desktop Stacks

В системі з’явився інструмент для швидкої угруповання файлів і ярликів на робочому столі. Desktop Stacks об’єднує розкидані файли в стопки, що нагадують звичайні папки. Підтримується угруповання по дату, час і типу файлів. Працює це так:

Оновлений Mac App Store

App Store в macOS отримав великий редизайн та нові можливості. У магазині додатків з’явилися рекомендації від модераторів, тематичні розділи (геймерам, дизайнерам і т.д.), а також нова система для спілкування розробників з користувачами, які залишили відгук програмі або грі.

Mac App Store

«Галерея» в Finder

У Finder з’явився режим перегляду «Галерея» з великими превью файлів. Нова функція дуже стане в нагоді користувачам, які постійно працюють з фотографією.

macOS

Варто відзначити і нову бічну панель, в якій доступні докладні мета-дані документів і кнопки швидких дій, які дозволять, наприклад, швидко перевертати зображення або створювати призначені для користувача дії типу додавання водяних знаків на PDF.

«Швидкий перегляд»

Apple серйозно оновила системне додаток «Перегляд», додавши в нього функції для редагування документів і скріншотів.

«Швидкий перегляд» відкривається після натискання на пробіл і дозволяє не тільки переглядати, але також швидко редагувати документи без запуску додатків. Наприклад, можна відразу підписати тільки що завантажений PDF-файл, обрізати відео або кадрувати фотографію.

оновлений Dock

В панелі Dock між додатками з швидким доступом і папками з’явилася секція останніх використаних додатків. Така функція вперше була додана в iOS 11 для iPad.

macOS

Скріншоти

Слідом за iOS в деськтопной ОС Apple з’явився новий редактор зображень. При створенні знімка екрана з’являється маленьке прев’ю в нижньому кутку, клік по якому дозволяє швидко відредагувати або зберегти зображення. Крім того, з’явилася можливість робити відеозапис частини екрану з вікна створення скріншота.

macOS

голосові нотатки

У macOS з’явилося встановлене додатки для запису голосових заміток. Як і інші вбудовані програми, ця підтримує темну тему.

Інші зміни:

— У macOS з’явилися «Новини» з добірками публікацій з онлайн-ЗМІ і додаток «Дім» для управління пристроями розумного будинку, в тому числі за допомогою голосового помічника Siri. Крім того, доданий спеціальний інструмент, за допомогою якого можна контролювати, до яких даними мають доступ різні додатки;
— У браузер Safari буде вбудований блокувальник реклами та елементів, які використовуються на сайтах для відстеження дій користувачів;
— Нова функція Continuity Camera дозволяє моментально запускати камеру на iPhone для фотографування і додавання знімка в документ, який прямо зараз відкритий на Mac.

Встановити першу бета-версію macOS 10.14 Mojave можна вже зараз. Спочатку вона доступна зареєстровані розробники, а незабаром з’явиться для звичайних користувачів, які беруть участь в програмі бета-тестування Apple.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector