Новий вид шахрайства — вибивання грошей за розбитий смартфон

iPhone

Влітку 2018 року почала набирати популярність відносно нова схема шахрайства. Її жертвою може стати будь-яка людина на вулиці міста.

Історія розвивається таким чином: хтось штовхає вас, ви чуєте звук впав смартфона, а потім навколо вас збирається кілька людей, які звинувачують вас у трагедії. Підставна жертва говорить, що ви штовхнули його, через що він упустив і розбив дорогу модель смартфона. Потім він пропонує якось вирішити цю проблему, а ті, що зібралися навколо свідки підтримують його і волають до вашої совісті.

Звичайно, ви нікого не штовхали, що впав смартфон вже був розбитим до цього, а потерпілий і свідки знайомі один з одним і намагаються заробити на довірливих, навіюваних і невпевнених у собі людей. Як правило, вони не вимагають гроші безпосередньо, а чекають такої ініціативи від своєї жертви, інакше це можна розглядати як вимагання, тобто кримінальний злочин, за яке покладається серйозне покарання. Зазвичай шахраї вибирають серед натовпу певний типаж — самотньо йде, задумливого і трохи розгубленого людини, якого простіше переконати в тому, що він ненавмисно завдав шкоди і зобов’язаний його відшкодувати.

Якщо ви впевнені у своїй правоті, не варто пропонувати їм гроші, кидатися в бійку або тікати. Краще — впевнено наполягати на тому, що ви не винні, і запропонувати вирішувати всі питання через поліцію або в суді. Шахраям хочеться цього найменше, тому вони швидко втратять до вас інтерес, розчиняться в натовпі і відправляться на пошуки нової жертви. Довести, що вони шахраї або вимагачі було б важко, але вони навряд чи горять бажанням потрапити під пильну увагу правоохоронних органів. Поліцейські можуть відвезти їх до відділку, зняти відбитки пальців, пробити по базі злочинців, з’ясувати адресу проживання і дохідливо пояснити, що не варто чіплятися до громадян.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector