Навіщо потрібна утиліта Open Hardware Monitor і як з нею працювати

Програма Open Hardware Monitor — безкоштовна утиліта з відкритим вихідним кодом, яка надає централізований інтерфейс, де можна легко контролювати різні аспекти продуктивності обладнання, включаючи швидкість обертання вентилятора, температурні датчики, споживання напруги, навантаження і тактові частоти процесора. Це ПО сумісно з більшістю мікросхем, якими обладнуються сучасні популярні плати.

Навіщо потрібна утиліта Open Hardware Monitor і як з нею працювати

Контроль температури процесора за допомогою Open Hardware Monitor.

Загальні відомості

При разюче малим розміром файлів всього близько 520 кБ, Open Hardware Monitor завантажується і встановлюється менш ніж за 2-3 хвилини. Софт сумісний з Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 і 10. Чи здатний працювати як в 32-розрядної, так і в 64-розрядної версії Windows, а також сумісний з усіма операційними системами Linux на базі x86.

інтерфейс

Інтерфейс відносно простий. У верхній частині головного вікна розташовані тільки чотири меню ( «Файл», «Вид», «Параметри» і «Довідка»). Всі атрибути комп’ютера відображаються в акуратно організованому списку, який класифікує статистику на основі операційної системи і назвою показника. Можна клацнути мишею на пристрої, щоб розгорнути звіт по його роботі і дізнатися поточний, а також мінімальне і максимальне значення. Для більш швидкого і безперервного контролю параметрів ви можете використовувати настроюється гаджет для робочого столу або налаштувати програму для роботи в системному треї.

інтерфейс програми

переваги:

 • Може запускатися під час запуску системи.
 • Сумісність з більшістю контрольних мікросхем сучасних плат, в тому числі Winbond, ITE і Fintek.
 • Дає вам можливість відображати контрольовані значення трьома різними способами — в головному вікні інтерфейсу, за допомогою персоналізованого настроюється гаджета для робочого столу і в системному треї.
 • Моніторинг і відображення температури процесора процесорів Intel і AMD.
 • Моніторинг датчиків відеокарт ATI і Nvidia.
 • Забезпечує безперервну зворотний SMART (самоконтроль, аналіз і звітність) зв’язок практично для всіх комп’ютерних жорстких дисків.
 • Визначає критичні значення напруги процесора Vcore і батареї.
 • Показує температуру системи і процесора в градусах Цельсія і в Фаренгейті, а також швидкість обертання верхнього, нижнього і заднього вентиляторів, а також джерела живлення.

недоліки

 • Середньому користувачеві комп’ютера може бути складно зрозуміти, що означають різні статистичні дані. Тому для ефективного аналізу результатів звітів, створених програмним забезпеченням, може знадобитися допомога професіонала.
 • Оскільки це бета-версія, софт може іноді видавати незначні помилки.

Особливості та цілі

Open Hardware Monitor — повністю безкоштовний програмний пакет, призначений для того, щоб користувачі могли контролювати багато аспектів своєї операційної системи в режимі реального часу. Мало того, що це може бути корисно для розробників, такий софт ідеальний для всіх, хто хоче збільшити операційний здатність своєї системи або отримати доступ до додаткових рішень щодо усунення неполадок. Основна мета Open Hardware Monitor — відобразити всі найбільш важливі фізичні показники операційної системи. На регулярній основі вимірюються температура процесора, напруга, що споживаються всіма жорсткими дисками, швидкість будь-яких вбудованих охолоджувальних вентиляторів і т. Д. Це фактори можуть допомогти підвищити ефективність жорсткого диска і збільшити загальний термін служби комп’ютера. Функціональність «в один клік» робить використання програми максимально простим. Утиліту також можна налаштувати на автоматичний запуск в фоновому режимі.

користування програмою

Разархівіруйте скачаний архів в будь-який зручний місце і запустіть з нього файл OpenHardwareMonitor.exe. Відкриється головне вікно програми. В основному вікні міститься деревовидний список всіх компонентів вашого ПК:

 • Материнська плата;
 • процесор;
 • Оперативна пам’ять;
 • відеокарта;
 • HDD.

Для відображення докладної інформації про кожного з пунктів розкрийте його. Кожен з апаратних пунктів має свої характеристики. Це можуть бути:

 • Voltages — напруга (процесора);
 • Temperatures — температури використання компонента;
 • Fans — швидкість обертання вентилятора;
 • Controls — настройка швидкості обертання вентилятора вручну;
 • Clocks — тактова частота роботи ядер процесора і відеокарти;
 • Load — ступінь завантаження компонента;
 • Data — ступінь фізичного використання пам’яті (завантаження ОЗУ і заповнення HDD).

У рядку меню доступні додаткові опції. В File можна відключити компоненти, які не потребують моніторингу. Пункт View дозволяє скинути середні показники програми, приховати або показати приховані сенсори, а також приховати або видалити графік (для його використання необхідно проставити пташки навпроти тих показників, які повинні відображатися на графіку, в головному вікні програми) і гаджет. Пункт Options дозволяє змінити деякі настройки — мінімізувати в трей, включити або відключити запуск при старті Windows, вибрати значення температури, а також інтервал поновлення датчиків.

користування програмою

інші переваги

З відкритим вихідним кодом цей пакет вигідний для всіх, хто не хоче платити за аналогічні сторонні платформи. Програма розроблялася і оновлювалася протягом багатьох років, і для її роботи потрібно дуже мало пам’яті. Якщо ви зацікавлені в тому, щоб отримати максимальну віддачу від апаратного забезпечення вашого комп’ютера, ви напевно вже спробували розгін, щоб отримати невелику додаткову продуктивність без необхідності оновлення апаратної частини ПК. Оскільки виведення апаратних засобів за їх максимальні межі продуктивності є досить небезпечним, контроль температури і напруги основних компонентів ПК допоможе домогтися збільшення потужності без ризику для обладнання.

Це просте у використанні портативний додаток дозволяє відстежувати стан всіх апаратних пристроїв, включаючи процесор і жорсткий диск. Якщо ви експериментуєте з розгоном, ця інформація допоможе вам визначити, які налаштування будуть безпечні. Програма може бути налаштована на автоматичний запуск Windows, тому ви завжди будете мати необхідну інформацію. Open Hardware Monitor використовує датчики SMART, щоб інформувати вас про температуру процесора і жорстких дисків, а також про стан відеокарти. Коли справа доходить до процесора, також можна контролювати швидкість шини і ядра, а також загальний рівень навантаження.

Контроль температури процесора

Якщо ви вважаєте за краще не використовувати стандартне вікно програми для моніторингу вашого обладнання, є можливість додати гаджет на робочий стіл. До нього можна додати кілька різних датчиків, щоб потрібна інформація була завжди під рукою. Можливість перегляду даних у вигляді графіка означає, що з плином часу можна відстежувати зміни без необхідності вручну записувати попередні показники.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector