Налаштування GPON-роутера

Технологія пасивних оптичних мереж (PON) вже досить давно використовується в побудові мереж різного масштабу і призначення завдяки своїй надійності і стабільності. Вона отримала кілька відгалужень в залежності від кінцевого призначення: Ethernet PON, Broadband PON і інші.

Налаштування оптичної мережі

Останнім часом технологія GPON почала набирати обертів серед користувачів

Ще недавно розвиток оптичних мереж було не настільки доступним через високу вартість обладнання. Останнім часом ціни стали знижуватися, і зараз «оптика в кожен будинок» стає кращим варіантом для всіх, враховуючи інші плюси оптики в порівнянні з кручений парою і іншими, ще менш надійними технологіями.

Провайдер МГТС для підключення абонентів до інтернету використовує Gigabit PON, або GPON — найзручнішу і стабільну на сьогоднішній день технологію побудови оптичних мереж.

Схема підключення GPON-роутерів

Як налаштувати оптичний роутер?

При укладанні договору МГТС надає в користування GPON-роутери, вже налаштовані під використання з конкретним провайдером. Але бувають випадки, коли пристрій скидається через стрибок напруги, або ж скидання налаштувань зроблений випадково, або, нарешті, користувачеві елементарно може знадобитися змінити пароль на Wi-Fi.

Налаштування оптичного маршрутизатора GPON в основному нагадує настройку звичайного роутера і полягає в таких етапах:

  • Вхід на сторінку управління роутера;
  • створення бездротової точки доступу і захист її паролем.

Подробиці можна вивчити на прикладі GPON-маршрутизатора Sercomm RV-6688

Вхід на інтерфейс управління

Для настройки роутер підключається до комп’ютера за допомогою комплектного кабелю і lan-порту. Оптичний патч-корд при цьому підключати не потрібно.

Налаштування параметрів для входу

В адресному рядку вводиться IP інтерфейсу налаштування: 192.168.1.254. Логін і пароль за замовчуванням admin / admin, але якщо пристрій прошито або регулювали співробітниками МГТС, то можливий варіант mgts / mtsoao. Тип підключення вибирати не потрібно — він закладений в прошивці роутера.

Веб-інтерфейс для налаштування Sercomm RV-6688

Налаштування бездротових точок

Ця модель, яка надається провайдером МГТС, підтримує можливість створення до чотирьох окремих бездротових мереж, включаючи гостьову, яка не матиме доступу до локалке. Перед налаштуванням перевірте, що на роутері включений DHCP-сервер. Це знаходиться в розділі «LAN» — «Основні параметри» і потрібно для коректної роздачі IP-адрес кінцевим пристроям.

Wi-Fi на GPON роутере від МГТС налаштовується таким чином:

  1. У меню «Налаштування» перейти в розділ «Бездротова мережа», потім в «Основні параметри»;
  2. Включити бездротову мережу галочкою у відповідному пункті (або переконатися, що вона включена);
  3. Призначити SSID — ім’я точки.

Інші параметри можна залишити без зміни. Але це залежить від ваших умов: якщо поруч працюють інші Wi-Fi-роутери, можливо, буде потрібно підібрати канал з іншою частотою. Також і з рівнем сигналу: якщо ваш GPON-роутер буде перебувати на відстані від приймаючих пристроїв, то, ймовірно, краще буде вибрати в списку значення «Високий».

Параметри бездротової точки доступу

Для установки захисту на сторінку «Безпека» в випадаючому списку ідентифікаторів мереж знаходимо ім’я щойно створеної точки. Інші параметри можна залишити за замовчуванням, крім пароля. Призначте надійний пароль, бажано включає в себе і букви і цифри. Після цього потрібно зберегти налаштовану конфігурацію.

висновок

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector