Mshta.exe — що це за процес і як його видалити

Процес Mshta.exe — це вірус з широким спектром функцій. Наприклад, він здатний добувати криптовалюта — для цього виду діяльності потрібно багато ресурсів, включаючи ваш процесор і ОЗУ. Це може привести до їх руйнування, а також збільшення ваших рахунків за електроенергію. Ваші конфіденційні дані також знаходяться під загрозою, оскільки вони можуть бути зібрані і відправлені третім особам. Серед них номери телефонів, дані кредитної картки і паролі, а ваші онлайн-рахунки, банківські рахунки та цифрові гаманці стають уразливими для атак. Якщо цього не відбудеться, ви все одно ризикуєте втратити конфіденційність.

Mshta.exe - що це за процес і як його видалити

Як видалити шкідливий процес Mshta.exe.

mshta.exe — що це за процес

Загрози, такі як Mshta.exe, також можуть встановлювати на ваш ПК додаткові шкідливі програми, включаючи програми перенаправлення браузера, рекламне ПО і фішинг. Перші два створюються, щоб розміщувати рекламу всередині вашого інтернет-браузера і генерувати трафік, приносячи дохід третім особам. Третій шифрує ваші дані і намагається змусити вас повірити, що ви можете повернути ПК в нормальний стан, заплативши за дешифрування. Настійно рекомендується уникати таких вірусів, як Mshta.exe, оскільки вони здатні завдати великої шкоди. Для цього вам необхідно скоротити кількість відвідувань підозрілих джерел і встановити тільки ті розширення браузера або плагіни, які були підтверджені як безпечні. Якщо ви часто завантажуєте За з інтернету, робіть це тільки з тих сайтів, які перевірені іншими користувачами або антивірусним програмним забезпеченням. Джерелом зараження процесом можуть бути навіть офіційні програми, тому завжди вибирайте «Індивідуальна установка» — це дозволяє скасувати вибір всіх непотрібних компонентів. Дотримуйтесь ці рекомендації, і цього повинно бути достатньо, щоб надати комп’ютеру необхідну йому захист.

Симптоми зараження вірусом Mshta.exe:

 • Ви отримуєте різні типи спливаючих вікон або попереджувальних повідомлень.
 • Ваш комп’ютер працює повільно.
 • Антивірус або брандмауер не працює.
 • Перенаправлення на підозрілі сторонні веб-сайти.
 • Троян може змінити домашню сторінку браузера за замовчуванням, пошукову систему та інші настройки браузера.
 • Деякі з встановлених додатків не запускаються.
 • Ви не можете підключитися до інтернету або це відбувається дуже повільно.
 • Комп’ютер включається або вимикається без будь-яких дій з вашого боку.

Джерела трояна Mshta.exe

 • Спам-повідомлення, що містять шкідливі вкладення або гіперпосилання.
 • Хакерські веб-сайти.
 • Уразливості в незавантаженої операційній системі Windows.
 • Уразливості в застарілих веб-браузерах.
 • Завантаження з диска.
 • Підроблені веб-сайти поновлення для Flash Player.
 • Установка піратського програмного забезпечення або операційних систем.
 • Facebook-спам-повідомлення, що містять шкідливі вкладення або посилання.
 • Шкідливі SMS-повідомлення (троян може націлювати на мобільні пристрої).
 • Реклама — спливаючі і банерні оголошення.
 • Самораспространения (поширення з одного зараженого ПК на інший через LAN).
 • Заражені ігрові сервери.
 • Ботнети.
 • Однорангові мережі.

mshta.exe - що це за процес

Де він знаходиться

Перевірте підозрілі загрози і ключі в наступних папках автозапуску:

 • HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run;
 • HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunOnce;
 • HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunServices;
 • HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunServicesOnce;
 • HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon \ Userinit.

Потім перевірте папку HKEY_CURRENT_USER на наявність підозрілих ключів реєстру. Щоб видалити всі сліди трояна, вам необхідно видалити пов’язані з ним шкідливі ключі реєстру.

Як виправити помилки в mshta.exe

ВАЖЛИВО. Керівництво з видалення вручну рекомендується тільки досвідченим користувачам ПК. Неправильні зміни, внесені в налаштування операційної системи Windows, настройки реєстру Windows або браузера можуть привести до збоїв системи або помилок програмного забезпечення.

Видалення Mshta.exe з використанням безпечного режиму з підтримкою мережі. Навіщо вибирати цей метод перезавантаження замість звичайного безпечного режиму? Safe Mode with Networking дозволяє отримати доступ до інтернету, щоб завантажити необхідні інструменти, які допоможуть вам видалити троян з Mshta.exe з вашого ПК. Ви можете запустити Windows 10 в безпечному режимі з підтримкою мережі, використовуючи один із способів нижче. Залежно від типу помилки, один з описаних методів запуску може працювати неправильно.

Запуск в безпечному режимі

Крок 1: Запустіть ПК в безпечному режимі з підтримкою мережі

Якщо у вас новий комп’ютер з жорстким диском UEFI BIOS і SSD, натискання клавіш F8 і Shift + F8 для переходу в безпечний режим може не спрацювати. Найпростіший спосіб завантаження в безпечний режим з підтримкою мережі — використовувати додаткові параметри.

 1. Натисніть кнопку «Windows» у нижньому лівому кутку і виберіть «Харчування», потім затисніть «Shift» і натисніть «Перезавантаження». Комп’ютер перезавантажиться. Ви побачите вікно з декількома параметрами.
 2. Виберіть «Усунення неполадок». Потім Розширені можливості пошуку.
 3. Перейдіть в «Параметри запуску» у вікні «Додаткові параметри».
 4. Натисніть кнопку «Перезавантаження». Комп’ютер знову перезавантажиться. Ви побачите вікно «Параметри запуску» з різними розширеними режимами усунення неполадок.
 5. Виберіть «Включити безпечний режим з підтримкою мережі» та натисніть F5, щоб активувати цей режим.

Безпечний режим з підтримкою мережі дозволяє отримати доступ до інтернету для завантаження необхідного програмного забезпечення, яке може допомогти вам видалити шкідливе ПО з вашого ПК.

Крок 2: Завантажте антивірус

Після того, як ви завантажитеся в безпечному режимі з підтримкою мережі, запустіть свій веб-браузер і завантажте надійне антивірусне ПЗ для сканування вашого ПК на шкідливі файли і процеси Mshta.exe. Якщо ви не хочете купувати ліцензію на програмне забезпечення для захисту від шкідливих програм, ви можете просто перевірити свою систему на наявність вірусів, а потім вручну видалити виявлені шкідливі файли.

Установка антивірусного захисту

Крок 3: Видаліть шкідливі файли, встановлені трояном

Як тільки набір експлойтів проникне у ваш комп’ютер, він завантажить і встановить троянські файли в вашу систему. Ви повинні вручну перевірити наступні системні папки на наявність файлів з розширеннями .cmd, .btm, .bat, .bmp, .dll і виконуваних файлів (.exe), які можуть бути створені троянським вірусом:

 • \% TEMP% \\;
 • \% APPDATA% \;
 • \% ProgramData% \;
 • \% UserpProfile% \.

Чи можна його завершити

Настійно рекомендується закрити антивірус і очистити реєстр Windows, щоб видалити всі записи, пов’язані з троянської інфекцією. Реєстр Windows містить всі налаштування і інформацію для програмних додатків і облікових записів користувачів в операційній системі Windows. Для внесення змін до реєстру, необхідно запустити утиліту редактора реєстру.

 1. Натисніть Windows + R і введіть Run regedit або regedit.exe в поле Open: search. Натисніть кнопку «ОК» або клавішу «Enter». Коли ви вперше відкриєте редактор реєстру, з лівого боку ви побачите дерево, що містить всі розділи зі значеннями і даними з правого боку. Після відкриття редактора реєстру вам необхідно знайти і видалити ключі реєстру і значення, створені троянської інфекцією.
 2. Натисніть Ctrl + F (або перейдіть в Меню — Змінити — Знайти), щоб відкрити панель пошуку.
 3. Знайдіть імена файлів, пов’язаних із загрозою трояна, що впливають на ваш комп’ютер, і введіть його в текстове поле «Знайти». Встановіть всі прапорці і натисніть кнопку «Знайти далі».
 4. Клацніть правою кнопкою миші на записи реєстру і виберіть «Видалити» в контекстному меню. Повторіть цей процес для кожного запису реєстру, пов’язаної з шкідливим або рекламним ПО.
 5. Натисніть кнопку «Так» у вікні підтвердження.

Пошук процесу в редакторі

Як видалити

Як видалити mshta.exe? Якщо ви не можете запустити свій комп’ютер в безпечному режимі з підтримкою мережі, спробуйте виконати відновлення системи за допомогою безпечного режиму за допомогою командного рядка. Щоб видалити вірус, натисніть кнопку Windows в нижньому лівому кутку і виберіть «Харчування», потім натисніть «Перезавантаження». Комп’ютер буде перезапущений. Ви побачите вікно з декількома параметрами. Виберіть «Усунення неполадок». Потім виберіть Додаткові параметри. Перейдіть в «Параметри запуску» у вікні «Додаткові параметри». Натисніть кнопку «Перезавантаження».

Комп’ютер знову перезавантажиться. Ви побачите вікно «Параметри запуску» з різними розширеними режимами усунення неполадок. Виберіть «Включити безпечний режим» за допомогою командного рядка і натисніть F6, щоб активувати його. Після перезавантаження комп’ютера з’явиться вікно командного рядка MS-DOS. Введіть cd restore за допомогою командного рядка і натисніть Enter. Введіть rstrui.exe в наступному рядку і натисніть Enter. Перевірте, чи відкривається вікно відновлення системи і натисніть кнопку «Далі», щоб продовжити. Виберіть точку відновлення з датою до зараження шкідливим ПЗ і натисніть кнопку «Далі».

Поради з безпеки для захисту комп’ютера від троянів:

 • Резервне копіювання важливих даних на регулярній основі. Використовуйте зовнішній жорсткий диск і / або хмарну службу для резервного копіювання.
 • Увімкніть функцію відновлення системи у вашій операційній системі.
 • Відключити макроси в пакеті Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint і т. Д.).
 • Встановіть засіб перегляду Microsoft Office для перевірки завантаженого документа Word або Excel без макросів.
 • Налаштуйте пошту на блокування вкладень з підозрілими розширеннями, такими як .exe, .vbs і .scr.
 • Не відкривайте вкладення в повідомленнях, які виглядають підозрілими.
 • Не переходьте по спам-посилань в підозрілих листах.
 • Не натискайте підозрілі гіперпосилання і не відкривайте фотографії для дорослих або відео, отримані в соціальних мережах або месенджерах.
 • Виправте свою стандартизацію операційної системи Windows.
 • Не використовуйте обліковий запис користувача Windows з правами адміністратора на щоденній основі.
 • Увімкніть опцію «Показати розширення файлів», щоб подивитися, які типи файлів ви відкриваєте. Тримайтеся подалі від підозрілих файлів з розширеннями, такими як «.exe», «.vbs» і «.scr». Файли Trojan часто можуть виглядати так, як ніби у них є два розширення — наприклад, .pdf.exe, «.avi.exe» або «.xlsx.scr» — так що зверніть увагу на файли такого типу.
 • Вимкніть інфраструктуру Windows PowerShell.
 • Відключити технологію Windows Script Host (WSH).
 • Використовуйте Windows Group або редактор локальних політик для створення політик обмеження програмного забезпечення, щоб відключити виконувані файли, запущені з папок AppData, LocalAppData, Temp, ProgramData і Windows \ SysWow.
 • Вимкніть загальний доступ до файлів, щоб переконатися, що троянський вірус залишиться ізольованим тільки на зараженому ПК.
 • Відключити протокол віддаленого робочого стола (RDP).
 • Вимкніть невикористовувані Bluetooth або інфрачервоні порти.
 • Брандмауер Windows включений і налаштований правильно.
 • Використовуйте захищене троянськими програмами антивірусне ПЗ і зберігайте його базу даних в актуальному стані.
 • Оновлюйте свої веб-браузери.
 • Видаліть застарілі і непотрібні розширення браузера, плагіни і доповнення.
 • Зберігайте Adobe Flash Player, Java і інше важливе програмне забезпечення в актуальному стані.
 • Завжди перевіряйте наявність стислих або файлів, що архівуються.
 • Використовуйте надійні паролі.
 • Встановіть розширення браузера AdblockPlus для блокування спливаючих вікон і попереджень, оскільки вони також використовуються для поширення троянських атак.
 • Деактивуйте AutoPlay, щоб зупинити шкідливі процеси для автоматичного запуску з зовнішнього накопичувача, наприклад, зовнішніх жорстких дисків або USB-накопичувачів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector