Листування з Момо — скріни в Ватсап

Розбираємо особливості діалогу з Момо

Розбираємо особливості діалогу з Момо

Хто така «Момо»?

«Момо» — це персонаж японського художника і скульптора Мідорі Хаяши з компанії «Link Factory», що спеціалізується на створенні різних ефектів. Персонаж Момо є жіночий бюст на курячих ніжках, з широким ротом і виряченими очима. Скульптура отримала назву «Жінка-птах».

Скульптура Момо на виставці

Скульптура Момо на виставці

Приблизно з кінця червня 2018 року зображення Момо послужила базисом для створення гри «Виклик Момо» (Гра Момо). Для гри використовується будь-якої месенджер, на якій реєструється фейковий аккаунт з аватарки Момо. Потім даний аккаунт починає слати повідомлення різним користувачам (зазвичай підліткам) депресивного і містичного характеру, підштовхуючи тих до самогубства. Жертвою Момо вже встигла стати 12-річна аргентинська дівчинка, яка покінчила з собою після діалогів з Момо.

Діалог з Момо може довести дитину до самогубства

Діалог з Момо може довести дитину до самогубства

Особливості спілкування Момо

При спілкуванні, Момо спочатку відповідає першою фразою на японській мові (ієрогліфи), пізніше переходячи на мову співрозмовника (задіє онлайн-перекладач). Спілкування зазвичай будується на декількох шаблонних фразах Момо ( «ти помреш», «я знаю про тебе все», «у тебе мало часу» та ін.), З постингом в вікно чату різних похмурих фотографій і відео.

І якщо з дорослим подібні прийоми навряд чи пройдуть, то на дітей і підлітків подібне спілкування може надати сильний негативний ефект. Підлітки піддаються стресу, впадають в депресію, у них з’являються суїцидальні думки і бажання завдати собі шкоди. Вивчивши вплив «гри Момо», поліція багатьох країн світу не рекомендує користувачам додавати в свій контакт-лист акаунти з аватарки Момо.

Поліція рекомендує утримуватися від спілкування з акаунтами Момо

Поліція рекомендує утримуватися від спілкування з акаунтами Момо

Приклади листування підлітків з Момо і скріншоти з Whatsapp

Нижче пропонуємо читачеві оцінити скріни з Ватсапа, взяті з листувань користувачів з Момо. Зверніть увагу, що деякі фрази Момо видають сидять за такими аккаунтом підлітків, які розігрують таким чином своїх друзів і знайомих. скр1

скр2

скр3

скр4

скр6

скр7

скр7

скр8

скр9

скр10

скр11

Ці та інші подібні до них діалоги дають підстави припустити, що за аккаунтом Момо ховається або звичайний бот з набором шаблонних фраз, або недбайливий користувач, який прагне розіграти своїх друзів і знайомих.

висновок

Вище ми представили деякі скріни переписки з Момо в Ватсап, що дозволяють отримати загальне враження про характер спілкування з Момо. Оскільки в більшості випадків за аккаунтом Момо ховаються боти і розважають себе таким чином підлітки, рекомендуємо не сприймати діалоги з Момо занадто серйозно. Ну а самим вразливим рекомендуємо занести користувачів з аватарки Момо в чорний список, щоб захистити себе від наслідків небажаного діалогу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector