Кращі програми для Ubuntu

Багато хто вважає установку дистрибутива Ubuntu недоцільною, оскільки на ньому немає додатків, необхідних для роботи і розваг. Ми не будемо їх переконувати, а поділимося з тими, хто вже встановив цю систему, які є кращі програми для Ubuntu.

Кращі програми Ubuntu

Огляд найкращих і потрібних програм для Ubuntu — читайте в нашій статті

робочі інструменти

Робочі інструменти — це не пакет офісних додатків, як можна припускати, а невеликий ящичок в коморі з молотком, викрутками, гайковим ключем, який корисно мати в будинку кожного. Почнемо з нього, адже багатьом важливо підігнати комп’ютер під себе, а вже потім приступати до подальших дій. Для цього допоможуть кращі в цьому роді програми.

Double Commander

Файловий менеджер потрібен в будь-якій системі. В Ubuntu він теж є, але багатьом користувачам його може не вистачити. Double Commander — це повноцінний файловий менеджер, клон популярного TC для Windows.

 • Два робочих вікна.
 • Підтримуються протоколи: FTP, WebDav, Samba, SSHFS і інші.
 • Підтримка вкладок.
 • Версії для 32-бітної і 64-бітної систем.

Можна завантажити додаткові плагіни, щоб розширити і так нескромне функціонал.

Меню Double Commander

Цю програму можна вважати альтернативою Total Commander з Windows, установка здійснюється з офіційних репозиторіїв

Unity Tweak Tool

Стандартний інтерфейс Ubuntu може бути не всім до смаку. То добре, щоб така програма, яка дозволяє перетворити зовнішній вигляд системи мало не повністю. За допомогою Unity Tweak Tool ви зможете легко персоналізувати свій ПК.

 • Налаштування перемикача вікон.
 • Налаштування анімації вікон.
 • Налаштування курсора і шрифтів.
 • Налаштування фонових зображень робочого столу, завантажувального дисплея.

Цим набір функцій програми не обмежується.

Unity Tweak Tool

За допомогою утиліти Unity Tweak Tool ви можете налаштувати практично все, починаючи від положення і зовнішнього вигляду панелі запуску додатків, іконок і тим і закінчуючи поведінкою вікон

GParted

Призначені для користувача настройки візуалізації, а також переміщення файлів — поклейка шпалер і розстановка меблів. А GParted відповідає за проводку, водопровід і газ, якщо хочете. Програма дозволяє регулювати і контролювати простір на жорсткому диску, а також робити переразметкой.

Меню утиліти GParted

Ця програма дозволяє легко вирішувати все більш складні завдання і з цим справляється чудово

Але це, напевно, найпростіші її функції. В цілому програма відповідає за багато системні настройки. Часто користуватися їм не доведеться, але ось мати про всяк випадок варто.

Intel Graphics Driver Installer

Підійде програма тільки тим, у кого процесор з відеокартою від Intel. Intel Graphics Driver Installer істотно спрощує завантаження і установку будь-яких графічних драйверів. Тепер робити користувачеві практично нічого не доведеться, оскільки програма самостійно відшукує потрібні компоненти.

Письмовий стіл

Найпопулярніша категорія ПО, якою цікавиться в першу чергу більшість користувачів — офісні додатки. Ні, на наш жаль, Microsoft Office тут немає. Але на жаль чи?

LibreOffice

Раніше цей набір додатків і конкурентом-то Microsoft Office назвати було складно. Але сьогодні це досить потужний багатофункціональний пакет, використовувати який дуже зручно.

 • Текстовий редактор Writer;
 • Редактор таблиць Calc;
 • Редактор презентацій Impress;
 • Векторний графічний редактор

Головне, що все це є абсолютно безкоштовно, як і основна маса софта на Убунту.

Kingsoft Office

Китайські розробники чимало потрудилися, щоб створити продукт, максимально схожий на Microsoft Office. З цього вийшов Kingsoft Office. За якістю він не поступається своєму оригіналу, поширюється безкоштовно. Хіба що його останні версії виглядають як старі версії Microsoft Office.

Творча майстерня

Розділ, за який Ubuntu недолюблюють багато фанатів Windows. Так, офіційно Photoshop та інші додатки від Adobe НЕ перенести на Linux. Але є два варіанти: скористатися допомогою Wine або встановити хороший замінник.

Gimp

Звичайно ж, Gimp. Навіть на Windows є любителі цієї програми. Звичайно, вона не настільки потужна, функціонал менше, ніж в Photoshop. Однак більшість основних дій вона виконає без праці. Простому користувачеві, нужденному зрідка в редагуванні своїх фото, програми вистачить позаочі.

Меню програми Gimp

Це найкраще додаток Ubuntu для роботи з зображеннями, багатофункціональний аналог Photoshop для linux

Для цінителів Photoshop, твердо вирішили перейти на Ubuntu, вихід теж є. Можна завантажити спеціальний пакет налаштувань, який зробить весь інтерфейс не відрізнятись від продукту Adobe.

OpenShot

OpenShot — вільно поширюваний відеоредактор. Володіє широким спектром можливостей, які рік за роком тільки збільшуються, оскільки над програмою постійно працюють.

Скріншот програми OpenShot

Програма підтримує основні функції монтування відео, додавання титрів, підстановка звуку, а також основні ефекти

Досить зручний у використанні. Тому виконати будь-які прості дії з відео не складе труднощів. Підтримує величезну кількість різних форматів відео.

Lightworks for Linux

Lightworks — це вже повноцінний професійний редактор відео. Якщо вам потрібно трохи більше, ніж обрізати сімейний ролик і зробити красиві переходи, то використовувати варто його.

Lightworks випускається аж з 1989 року, так що розробники софта мають свій досвід та історію. Нещодавно програма була перенесена на Linux. Ідеї ​​та рішення творців редактора досить унікальні, не всі з них можна зустріти в інших програмах.

Виходи в мережу

Тут проблеми з адаптацією після Windows у користувача навряд чи виникнуть. Більшість браузерів: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera — існують і на Ubuntu. Причому Firefox є вбудованим браузером за замовчуванням. Бракує цієї популярної компанії тільки Яндекса і Internet Explorer. Але за останнім ніхто, напевно, нудьгувати не буде.

Окремо можна виділити Chrome. Тут, крім традиційної версії, є версія Chromium з відкритим вихідним кодом. Цей веб-браузер підтримує багато додатків, деякі з них напевно зацікавлять користувача. Крім того, тут відключені модулі відстеження призначених для користувача даних.

Pocket

Це один з додатків для Chromium. Pocket напевно знайома багатьом власникам смартфонів. За допомогою його можна зберігати будь-які текстові матеріали з інтернету, а потім читати їх у зручний час.

Меню програми Pocket

Програма Pocket дозволяє зберігати цікаві веб-сторінки одним кліком мишки

Найцікавіше, що читанням можна займатися навіть в оффлайн-режимі. А якщо виконати вхід в свій аккаунт, то його можна синхронізувати зі смартфоном і іншими пристроями.

Wunderlist

Це ще одне додатки для Chromium Wunderlist є одним з найпопулярніших органайзерів на iOS. За допомогою цієї маленької програми ви зможете складати будь-які списки: від списку покупок в магазині до плану на рік. Поділяться своїми списками можна з іншими користувачами, а також додавати їх на інші свої пристрої.

Поштові скриньки і телефон

Тут перераховані всі зручні клієнти, що дозволяють управляти поштою, чатитись в соціальних мережах, телефонувати друзям по відео- і аудіозв’язку.

Skype

Найпопулярніша у світі «звонилка» є і на Ubuntu. Тут все нічим не відрізняється від аналогів з інших систем. Версія для платформ «Лінукс» існує вже досить довго. Але програма постійно допрацьовується і покращується.

Thunderbird

Це гарний і злегка специфічний поштовий клієнт. Випускається компанією Mozilla. Thunderbird досить зручний, але деяким користувачам потрібно буде спочатку до нього звикнути. Особливо тим, хто перейшов з Gmail. В цілому, непогано працює з будь-якими поштовими скриньками.

Скріншот утиліти Thunderbird

Вам достатньо ввести свій логін і пароль, і програма автоматично визначить до якого сервісу потрібно звертатися

Birdie Twitter App

Довгий час синя популярна пташка не дуже-то добре сходилася з пінгвіном Linux. І ось, нарешті, вийшов тлумачний клієнт для однієї з найпопулярніших соціальних мереж. За допомогою Birdie Twitter App досить зручно «твітити», робити «ретвіти» і просто читати інших користувачів.

Pidgin

Pidgin — це спеціальна програма для швидкого обміну повідомленнями. Додаток дуже просто у використанні, підтримує більшість популярних месенджерів: ICQ, Jabber, Google Talk, IRC, Mail.ru Агент. У ній легко обмінюватися смайлами, файлами, редагувати свій профіль і робити багато чого іншого.

Домашній кінотеатр

Тут досить розмістити один додаток. Практично всі кращі програми на будь-яких платформах чи затьмарять собою VLC. Цей маленький популярний відеоплеєр є всеїдним не тільки в плані форматів, але і в плані операційних систем. Звичайно ж, є версія на Ubuntu. І як завжди безкоштовна. З VLC легко і без проблем можна відтворити будь-яке відео, а також налаштувати розмір екрану, субтитри і інші настройки.

Музичний центр

Rhythmbox

Це стандартний програвач. І навряд чи ви захочете від нього відмовлятися. Rhythmbox є такою ж частиною Ubuntu, як iTunes частиною iOS. Додаток органічно вписується в систему і ефективно виконує всі поставлені завдання. Слухати музику через Rhythmbox дуже зручно.

Крім того, тут є не тільки музика, а й подкасти. Також програма легко відтворює потокове радіомовлення, інтернет-радіо. Плюсом тут є зручний каталог, де легко розподіляти всі пісні, виконавців, альбоми.

EasyTag

Якщо серед користувачів Ubuntu є фанати iTunes, то вони напевно по достоїнству оцінять цю програму. EasyTag робить заповнення тегів для аудіозаписів захоплюючим процесом. Меломани оцінить можливості цього додатка.

 • Всі популярні аудіоформати.
 • Отримання даних з мережі.
 • Заповнення тегів через інформацію з назви файлу і навпаки.

Ігровий центр

Це ще одна купина, про яку спотикаються люди, які зібралися встановити собі Ubuntu. Багатьох гравців сильно бентежить відсутність безлічі ігор, особливо популярних новинок. Так, в новинки не пограти, а якщо і пограти, то дуже складно. Однак не все так погано. На Ubuntu вже є тисячі ігор. І є два зручних сервісу, що дозволяють ці ігри добувати.

SteamOS + Linux

Скачайте просте додаток від Steam, а після насолоджуйтеся найпопулярнішими іграми. Як в оффлайн-режимі, так і в онлайн. Зараз для Linux через Steam вже доступні:

 • Counter Strike;
 • Counter Strike: Global Offensive;
 • Half Life 2;
 • Left2Dead 2;
 • Dota 2.

Це, природно, далеко не все. Однак завзятим любителям мережевих ігор вистачить і найпопулярніших ігор.

PlayOnLinux

PlayOnLinux заснована на іншій популярній програмі — Wine, але заточена саме під гри. Природно, далеко не всі ігри, що є на ПК, з’являється в цій програмі. Однак велика кількість майстрів-ентузіастів працює над тим, щоб користувачі Linux могли насолоджуватися самими різними комп’ютерними іграми. Швидше за все, більшість класичних ігор ви зможете відшукати для PlayOnLinux. Можливо, і щось новіше.

На Ubuntu та й на Linux в цілому навіть на 2017 рік не так багато популярних програм. Однак в цій системі вам не доведеться ні вмирати від нудьги, ні просиджувати час без можливості попрацювати. У ній є всі необхідні інструменти для праці, розваги і комунікацій. З кожним роком таких інструментів стає все більше, а їх якість зростає. Як бачите, Ubuntu з потрібним софтом може стати для вас таким же «будинком», як і Віндовс, навіть краще.

http://www.youtube.com/watch?v=h7BEtuMPycQ

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector