Кращі програми для шифрування файлів і папок

Сучасна людина вже не здатна уявити своє життя без гаджетів (комп’ютерів, стільникових телефонів, планшетів та ін.). Така техніка дозволяє не тільки урізноманітнити дозвілля, а й сприяє швидкому знаходженню відповідей на безліч питань, що цікавлять. Крім цього, інформаційні технології дозволяють здійснювати навіть фінансові операції без необхідності відвідування відділень банків. Однак такі розширені можливості стають можливими тільки за умови введення конфіденційної інформації.

Кращі програми для шифрування файлів і папок

ТОП програм для шифрування файлів і папок.

Користувачеві доводиться вводити логіни, адреси електронної пошти та, безумовно, паролі. Якщо хтось, що має кримінальні схильності, заволодіє такою інформацією, користувачеві доведеться зіткнутися з сумними наслідками. Навряд чи хтось спокійно зможе поставитися до втрати персональних даних. З цієї причини у багатьох виникають серйозні побоювання, а часом і паніка на тлі відсутності відповіді на «глобальний» для їх розуміння питання, як захистити свої дані, не допустити крадіжки конфіденційної інформації.

Призначення програм для шифрування

Фахівці IT-технологій розробляють всіляке програмне забезпечення, спрямоване на поліпшення та прискорення продуктивності роботи користувачів, розширення можливостей, в тому числі і на захист даних. На тлі наявної потреби програмісти розробили унікальний продукт у вигляді програм для шифрування файлів і папок. Такі програми цікавлять не тільки приватних користувачів, а й економістів, бухгалтерів, юристів та інших виконавців, що оперують в процесі виконання професійної діяльності важливою інформацією, доступ до якої обмежений і ознайомитися з якої навіть при наявності неймовірного бажання не мають права всі бажаючі.

Зберігати у відкритому доступі конфіденційну інформацію необачно, оскільки комп’ютерна техніка або мобільний пристрій може через фатальну випадковість виявитися в сторонніх руках. Увійти в систему з шахрайськими намірами нескладно, до того ж деякі користувачі через незнання упускають факт, що зчитувати інформацію можна не тільки там, де вона була розміщена спочатку, а й в інших місцях. Після видалення папок, файлів, відвідування інтернет-ресурсів, на яких могли вводитися паролі, на комп’ютері можуть зберігатися дані в сховище тимчасових файлів. Щоб не стати «легкою здобиччю» для комп’ютерних шахраїв, корисно ознайомитися з рекомендаціями, як захистити свої персональні дані, які програми для шифрування конфіденційних даних є кращими.

Кращі програми

Протягом багатьох років лідируючі позиції утримувала програма TrueCrypt, що забезпечує шифрування інформації, папок на комп’ютері. На даний момент вона продовжує використовуватися користувачами, але назвати її найкращим продуктом вже не можна. Крім цього, цей IT-проект зараз вже закритий. Сумувати з цього приводу або відчувати тривогу не потрібно, оскільки відмінним наступником програми TrueCrypt став новий продукт VeraCrypt, що супроводжується вихідним відкритим кодом. При розробці VeraCrypt за основу був узятий код TrueCrypt, який піддали доопрацювання, удосконалення, завдяки цьому якість шифрування значно покращився.

TrueCrypt

Зокрема, спостерігається значне поліпшення генерування ключа з пароля. Також користувачі, які прагнуть зашифрувати не тільки окремі документи, а повністю жорсткий диск, можуть з легкістю здійснити такі маніпуляції. При цьому програмісти впровадили зовсім інший режим шифрування жорстких дисків. Зокрема, замість CBC використовується тепер XTS. Така зміна забезпечує при шифруванні додавання номера сектора і внутрисегментного зміщення. Поспішаймо звернути вашу увагу на те, що навіть ця вдосконалена програма VeraCrypt чи не знаходиться поза конкуренцією. На даний момент є можливість скачати і почати працювати з однією з кількох програм, дія яких спрямована на шифрування даних.

Якщо вам хочеться заборонити доступ всім стороннім особам до папок і файлів на комп’ютері і знімних носіях, тоді можна скористатися відмінною програмою Anvide Lock Folder. Ця маленька програмка супроводжується зрозумілим інтерфейсом, тому абсолютно не потрібно мати якісь особливі знання. Однак це маленьке «диво», дійсно, обмежує доступ до всього того, на що ви накладіть заборону, піддасте шифрування. Як перевага програми Anvide Lock Folder виступає можливість користувача змінювати інтерфейс, підлаштовуючи його під власні уподобання. Також привертає ця програма користувачів і тим, що є безкоштовною.

Anvide Lock Folder

Популярністю супроводжується і така утиліта, як Folder Lock. Вона дозволяє також успішно шифрувати дані, але як бонус користувачі отримують можливість не тільки шифрувати, але і приховувати від уваги сторонніх осіб папки. Приховані файли з паролем подвійно захищені від крадіжки. На жаль, деякі користувачі можуть зіткнутися з тим, що завантажити утиліту Folder Lock безкоштовно не вдається. Дійсно, в залежності від операційної системи комп’ютера, на який планується завантажити і почати активно використовувати Folder Lock, в мережі пропонується і безкоштовна, і платна версія утиліти. До речі, ця програма відмінно справляється з завданнями щодо шифрування не тільки на комп’ютерній техніці, але і на смартфонах.

Folder Lock

Аналогічними можливостями і характеристиками володіє утиліта Hide Folders, супроводжувана інструментами, з якими легко розбереться будь-який користувач, який не має спеціальних технічних знань. Доступ до зашифрованих папках отримують тільки ті, хто правильно вводить встановлені раніше паролі.

Hide Folders

Wise Folder Hider — програма, що забезпечує легке і швидке шифрування файлів, папок на жорсткому диску, знімних носіях. При цьому ця утиліта здатна забезпечити подвійний захист. Програма вимагає введення пароля спочатку для запуску, а потім для доступу до зашифрованих папках або документам.

Wise Folder Hider

Хорошим варіантом для забезпечення надійного захисту конфіденційної інформації є програма Secret Disk. Таку назву вона отримала не просто так. Використовуючи таку утиліту, користувач створює віртуальний диск, до якого отримати доступ може тільки власник пароля. В результаті ця програма дозволяє створити надійне сховище різноманітної інформації.

Secret Disk

Багато просунуті користувачі вважають за краще працювати з програмою КріптоАРМ через її розширеного функціоналу. КріптоАРМ дозволяє шифрувати не кожного окрему папку, а запускати групову обробку, що забезпечує прискорення процесу шифрування. Крім цього, програма КріптоАРМ дозволяє здійснювати:

  • дешифрування папок і документів;
  • накладання електронного підпису.

КріптоАРМ

Непосвячених постараємося ввести в курс, що існує ціла наука (криптографія), спрямована на пошук і вдосконалення методів забезпечення конфіденційності, аутентифікації, цілісності даних. Звичайно, кожному користувачеві немає необхідності занурюватися в неї з головою, але при цьому корисно все-таки знати, що в мережі легко знайти вірних «помічників», які забезпечують надійний захист персональних даних, а також здатних легко створювати ефективні паролі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector