Кращі програми для перевірки і налаштування монітора

У сучасному світі левова частка професій пов’язана з роботою за комп’ютером. При цьому, незалежно від того, триває знаходження перед екраном монітора пару-трійку годин або далеко перевищує дві третини доби, важливо подбати про здоров’я очей за допомогою правильного налаштування яскравості і кольору дисплея. Те ж саме стосується і проведення часу з метою розваг. У професійній діяльності, пов’язаної з обробкою цифрових зображень, вагому роль відіграє якість виведення на екран колірної гами, відтінків, контрасту, а заводські параметри не завжди відповідають персональним вимогам користувача.

Кращі програми для перевірки і налаштування монітора

ТОП програм для перевірки і налаштування монітора.

Тут все залежить не тільки від ресурсів пристрою і використання його потенціалу цілком і повністю, але і від індивідуального сприйняття, яке варіює, в тому числі і від зміни зовнішніх факторів, таких як освітлення приміщення, де ведеться робота, і середовище поширення світлового потоку. З урахуванням умов роботи, а також особистих візуальних переваг, чутливості до світла і виконується настройка монітора.

Зробити проведення часу за комп’ютером більш комфортним можна і штатними засобами операційної системи, настройка параметрів доступна з Панелі управління. При цьому якщо стоїть мета наблизити умови до ідеальних, максимально подстроив їх під власні вимоги, краще застосувати спеціальний софт, що пропонує більш широкий спектр можливостей, ніж стандартні інструменти. При діагностиці екранів програми допомагають виявити невідповідності і підігнати параметри під оптимальні значення. Софт, що дозволяє скорегувати роботу дисплея, має різний функціонал і може бути корисний кожному користувачеві незалежно від того, з якою метою використовується комп’ютер.

Кращі програми для перевірки і налаштування монітора

Завдання настройки дисплея варто як відразу ж після покупки пристрою, так і після закінчення певного терміну експлуатації, оскільки з часом матриця зношується і вже не відображає кольору як раніше. Іноді в комплекті з монітором йде свій софт з еталонними зразками, призначений для конкретної моделі, але є й універсальні засоби. Протестувати дисплей і налаштувати його параметри виходячи з результатів тесту можна за допомогою спеціальних онлайн-сервісів або програмного забезпечення, що вимагає установки. Інструменти софта можуть служити для перевірки монітора на биті пікселі, а також включати їх лікування в разі виявлення. Діагностика, виконана своєчасно, дозволить в подальшому уникнути неприємних моментів, пов’язаних з некоректною роботою або повним виходом пристрою з ладу.

Ultra Mon

Багатофункціональна програма для настройки монітора. Софт поширюється на комерційній основі, але є пробний період. Опції Ultra Mon припускають настройку і управління декількох дисплеїв відразу, можна створювати і перетягувати вікна між пристроями, дублювати і переміщати робочі столи, розтягувати Панель завдань на кілька моніторів, робити окремі профілі та ін. Незважаючи на масштаби функціоналу, програма проста в освоєнні і не вимагає від користувача спеціальних знань. Підтримується Windows 8 і вище, для ранніх версій ОС необхідна додаткова настройка сумісності для 16-бітних додатків.

Ultra Mon

PassMark Monitor Test

Платна програма для перевірки монітора і підбору оптимальних параметрів. Дозволяє протестувати продуктивність LCD дисплеїв, CRT пристроїв (на основі електронно-променевої трубки) за допомогою набору тестів, включає можливість виявлення битих пікселів. Програма має простий інтерфейс, легка в управлінні і працює на всіх версіях ОС Windows з будь-якою підтримкою дозволу і глибиною кольору відеокарти.

PassMark Monitor Test

TFT Монітор Тест

Безкоштовна програма для тестування монітора від російського виробника з докладною довідковою інформацією. Продукт має гідний функціонал, дозволяючи виконати діагностику різних характеристик пристрою. У числі можливостей перевірка рівномірності підсвічування, розбірливості деталей зображення, лінійності і дискретності матриці, та ін. Є також опція виявлення заліпшіе пікселів. Користувачеві надається вибір дозволу дисплея.

TFT Монітор Тест

Nokia Monitor Test

Утиліта для перевірки монітора і налаштування основних параметрів від компанії Nokia, яка не потребує установки і оснащена докладною довідковою інформацією по роботі з ПЗ. Хоч назва і трохи вводить в оману, програмний інструмент передбачає перевірку якості комп’ютерних моніторів і відеокарт. Дозволяє налаштувати контрастність, перенесення кольорів, геометрію та інші ключові параметри. Утиліта русифікована і знаходиться у вільному доступі.

Nokia Monitor Test

Power Strip

Програма для настройки параметрів одного або декількох моніторів одночасно відрізняється прекрасною функціональністю, підтримує велику кількість відеокарт незалежно від виробника, в тому числі вже вийшли «на пенсію». У поєднанні зі зручністю і простотою інтерфейсу програма дозволяє отримати доступ до 500 настройок дисплея і відеокарти, є інструктаж по використанню всіх можливостей ПО. Power Strip визначає всі параметри екрану і забезпечує корекцію геометрії, може змінити продуктивність і тактову частоту мерехтіння. Програма самостійно оновлюється, підтримує різні ОС. З недоліків — істотне навантаження на пам’ять і ресурси ПК, софт платний.

Power Strip

Actual Multipal Monitors

Зручне в управлінні багатофункціональний засіб для одночасної роботи з декількома моніторами. Можливості програмного продукту пропонують емуляцію на вторинних дисплеях Панелі завдань, кнопки Пуск і інших звичних сервісів Windows. Підтримується попередній перегляд, клонування вікна Перемикача завдань на всі пристрої, створення конфігурацій у вигляді профілів Робочого столу, є моментальна навігація між ними і багато інших опцій. Софт платний.

Actual Multipal Monitors

UD Pixel

Безкоштовна програма для перевірки і відновлення битих пікселів на LCD панелях. Інтерфейс досить простий, тому розібратися з функціональністю UD Pixel не складе труднощів навіть непросунутого користувачеві. Принцип роботи софта полягає в високошвидкісний зміні кольорів «заліпшіе» пікселів. Стовідсоткової гарантії «воскресіння» програма не дає (як і будь-яка інша), але в більшості випадків процедура проходить успішно. Після тестування і виявлення битих пікселів на моніторі користувач може вибрати швидкість мерехтіння кольорів і почати процес відновлення, який до слова займе чимало часу. На роботу пристрою цей факт ніяк не вплине, при цьому з іншими настройками доведеться почекати.

UD Pixel

Innjured Pixels

Софт для перевірки LCD телевізора або комп’ютерного монітора на биті пікселі, тобто ті, що світяться одним і тим же кольором. ПО Innjured Pixels виконує якісну діагностику, при цьому, не вимагаючи установки на ПК, поширюється безкоштовно. Утилітою можна скористатися тільки з метою тестування, реанімувати пікселі функціоналу вона не дозволяє. Позитивний момент в тому, що діагностувати пристрій можна прямо в місці покупки перед придбанням.

Innjured Pixels

Is My LCD OK

Аналогічно вищеописаної утиліті даний інструмент дозволяє виконати процедуру перевірки LED і LCD моніторів на биті пікселі, не передбачаючи лікування. Is My LCD OK пропонує користувачеві якісну діагностику з гідним набором тестів, софт повністю безкоштовний, установка не потрібно, а запуск можливий з будь-якого знімного накопичувача.

Is My LCD OK

Dead Pixel Tester

Ще одна програма, що надає можливість виявлення битих пікселів. Софт не вимагає установки, містить гідний набір тестів для ретельної перевірки. Інтерфейс простий і зрозумілий, не дивлячись на те, що англійською.

Dead Pixel Tester

Оскільки людське око не зможе з точністю визначити, наскільки некоректно зображення дисплея в силу природних особливостей будови і здатності до адаптації, доцільно як при покупці нового монітора, так і з метою профілактики старого використовувати спеціальне програмне забезпечення, що дозволяє вчасно виявити дефекти і уникнути непередбачених витрат. Вибір відповідного софта — справа суто особиста, все залежить від вимог до програми, необхідності виконання тих чи інших завдань і зручності користувача.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector