Кращі програми для голосового набору тексту

Сучасні технології голосового введення і виведення інформації надають користувачам масу можливостей для полегшення роботи і економії часу. Нікого вже не здивує ні програма для перетворення тексту в голос, ні та, що набирає замість вас все те, що ви вимовляєте. Розвиватися в даному напрямку ще є куди, але і на сьогоднішній день можна знайти цілком гідні сервіси та софт для мовного спілкування з комп’ютером. Системи розпізнавання мови оцифровує звук, що надходить з мікрофону, і ідентифікують інформацію, звертаючись до наявних словників (софт може підтримувати різні мови і мати великий словниковий запас), після чого виводять на екран вже надрукований текст або задають різні команди.

Кращі програми для голосового набору тексту

ТОП програм для голосового набору тексту.

Технологія активно застосовується на смартфонах, планшетах та інших девайсах, де можуть за замовчуванням присутні програми, «розуміють» мова користувача, що дуже зручно в управлінні. Просунутим користувачам давно не в новинку замість набору команд, запитів в пошуковому рядку браузера з клавіатури використовувати мова. Але прогрес не стоїть на місці і звичайною справою стає також перетворення голосу в текст в більш істотних обсягах. Застосування спеціальних програм, розширень браузера і онлайн-сервісів для мовного введення даних дозволяє частково звільнити руки і не напружувати зір, а також виконувати завдання швидше. Це неоціненно для представників багатьох професій, в числі яких юристи, лікарі, письменники, копірайтери та інші фахівці, що працюють з набором текстів.

Незважаючи на той факт, що зазвичай люди, які багато пишуть, роблять це досить швидко і швидкість друку цілком встигає за думкою, часто дійсно є сенс використання програми. Набір тексту голосом виручить, якщо з яких-небудь причин незручно друкувати вручну, руки зайняті іншими справами або можуть втомлюватися від довгої роботи. Також не варто забувати і про людей з обмеженими можливостями — для них такі інновації просто порятунок. З іншого боку, аж ніяк не всі володіють «методом сліпого набору», не друкують в потрібному темпі або просто лінуються. Багато письменників, журналісти та інші діячі впродовж десятиліть використовували диктофон, щоб швидше наговорити потрібний текст і не дати думки вислизнути. З цією ж метою сьогодні застосовуються програми для набору тексту голосом.

Звичайно, перетворення надиктував інформації в друкований варіант ще не на найвищому рівні. Після того, як програма переведе голос в текст, обов’язково потрібно його коригування, оскільки деякі слова можуть бути відсутні в словниках софта, а також з причини неправильно розшифрованих пристроєм фраз, що може бути пов’язано з роботою мікрофона або нечітким вимовою. Технології поки не так досконалі, адже на розробки потрібні чималі вкладення капіталу, але зрушення безумовно є. Далі за всіх в цій області просунулася компанія Google, яка випускає численні програмні продукти, в тому числі додатки для запису і перетворення голосу в текст.

Програми та онлайн-сервіси голосового набору

Користувач може вибрати для себе максимально зручний варіант, скористатися софтом, скачавши його на ПК або використовувати веб-ресурси. Програми для перекладу мови і аудіозаписів в текст можуть знаходитися у вільному доступі для скачування або поширюватися на комерційній основі.

MSpeech

Програма для набору тексту голосом, що застосовує Google Voice API, розпізнає мову більш ніж на 50 мовах, доступний вибір інтерфейсу (російська, англійська) і є широкий набір опцій, в тому числі передача розпізнаного тексту в редактори, можливість додавання власних команд і призначення «гарячих клавіш »для активації / зупинки процесу запису для розпізнавання. Додаток MSpeech повністю безкоштовно, не дивлячись на це його функціональність і якість роботи на гідному рівні. На жаль, функціонувати без підключення до мережі Інтернет програма не зможе.

MSpeech

Voco

Додаток, що виконує набір тексту за допомогою голосу, має досить великий словниковий запас в 85 000 слів. В розширених версіях програми включені додаткові тематичні словники, завдяки яким є застосування термінології. Софт Voco Professional і Voco Enterprise, крім диктування за допомогою мікрофона пристрою, розпізнають також аудіозапис. Пунктуація виконується по команді, а в випадку з перекладом записів аудіо формату в текст, знаки пунктуації розставляються в автоматичному режимі. Програма поширюється на платній основі, доступна для версій Windows 7 і вище. Великим плюсом ПО є можливість використання при відсутності підключення до Інтернету, що дуже зручно, якщо багато пишеш, але часто перебуваєш поза зоною дії мережі.

Voco

Dictate

Розширення для Microsoft Office вийшло в 2017 році, і скористатися інструментом можна встановивши його додатково до пакету. В оновлених версіях Word, PowerPoint і Outlook за замовчуванням сервіс Dictate які не включені. Безкоштовне доповнення дозволяє набрати текст голосом більш ніж на 20 мовах світу і має функцію перекладу на 60 мов. Завантажити інструмент можна на офіційному сайті Майкрософт, вибравши при цьому відповідну розрядність системи. Після простої інсталяції завантаженого файлу Dictate за допомогою майстра установки в Word з’явиться вкладка Dictation, де присутня можливість диктування тексту і при необхідності переведення на іншу мову. Для тих, хто працює з даними редактором, це відмінна опція, що дозволяє прискорити темпи продуктивності, замість того, щоб годинами стукати по клавішах.

Dictate

SpeechPad

Безкоштовний голосовий блокнот SpeechPad від Google є відмінним інструментом для перетворення мови в текстовий формат інформації. Для використання сервіс вимагає установку Гуглівского браузера Chrome, що не всім зручно, але функціонал однозначно вартий уваги. Блокнотом можуть скористатися власники ОС Windows, Linux і Mac, підключення до мережі Інтернет обов’язково. В онлайн-сервісі доступні опції перетворення аудіо та відео в текст, переведення на інші мови, для зручності можна призначити «гарячі клавіші». Крім того, при установці розширень для SpeechPad ви маєте додаткові можливості прямого введення тексту. Модуль інтеграції для операційної системи дозволить використовувати мовне введення в кожному з встановлених в системі додатків.

SpeechPad

VoiceNote II

Черговий продукт для набору тексту за допомогою голосу від Google, відповідно по аналогії з блокнотом SpeechPad запускається в браузері Chrome. Войснот можна встановити як розширення або додаток на комп’ютер. Який би варіант ви не вибрали, освоїти роботу з інструментом нескладно. Почати процедуру запису можна натисканням на значок мікрофона, після чого просто наберіть голосом повідомлення. Щоб уникнути великої кількості помилок потрібно говорити чітко і виразно, роблячи невеликі паузи.

VoiceNote II

TalkTyper

Даний інструмент для перетворення мови в текст також добре друкує під диктування, перевіряє результати на пунктуаційні і граматичні помилки, має функцію перекладу текстової інформації на різні мови. Крім того, перевагою використання програми є дуже потрібна опція, яка пропонує можливість вибору варіантів для слів, які TalkTyper неточно розпізнав, вони будуть підсвічуватися.

TalkTyper

Як підвищити якість мовного введення тексту на комп’ютері

Будь-сервіс або програма для обробки мови, перетворення її в текстовий вигляд буде працювати краще, якщо забезпечити для цього всі умови, адже якість написання безпосередньо залежить від правильно налаштованого мікрофона, дикції користувача, відсутність додаткового шумового супроводу. Не варто сподіватися, що распознаватель голосу буде коректно працювати, якщо є явні мовні дефекти. Щоб знизити кількість помилок і менше часу присвячувати коригування тексту, потрібно дотримуватися таких умов:

  • Для коректного перетворення мови необхідно чисте вимова і відсутність сторонніх звуків. Якщо максимально чітко вимовляти слова з розстановкою розділових знаків, правити текст не доведеться надто довго;
  • Перед виконанням робіт необхідно налаштувати мікрофон. Якщо немає можливості ліквідувати сторонні шуми, краще знизити його чутливість і вимовляти слова голосніше і чіткіше;
  • Не потрібно вимовляти занадто довгі фрази, приправлені безліччю складних синтаксичних конструкцій.

Якщо слідувати цим рекомендаціям і призвичаїтися диктувати правильно, програма буде писати текст з мінімальним вмістом помилок, що сприятливо позначиться на вашій продуктивності праці. При цьому розглядати мовне введення як стовідсоткову альтернативу клавіатурного набору поки не доводиться, коригування буде потрібно однозначно, але багатьом користувачам така можливість полегшує повсякденні завдання.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector