Кращі програми для дефрагментації жорсткого диска

Швидкість роботи комп’ютера залежить від безлічі факторів і не завжди може порадувати користувача. Одним їх ефективних способів оптимізації є дефрагментація жорсткого диска, що дозволяє навести порядки, раціонально розподіливши файли по дисковому простору. Запис файлів не виконується рівномірно по секторам, і фрагменти розташовуються в хаотичному порядку, утворюючи пустоти між собою, тому якщо нічого не робити, з часом може виявитися, що продуктивність комп’ютера помітно знизилася, адже доступ до об’єктів здійснюється довше і запуск додатків стає повільніше.

Кращі програми для дефрагментації жорсткого диска

ТОП програм для дефрагментації жорсткого диска.

Процес дефрагментації перерозподіляє дані так, щоб вони впорядкувати в одній безперервній області диска, слідуючи один за одним. Це забезпечує підвищення швидкості зчитування та запису файлів, оскільки зменшується відстань, яку проходить головками жорсткого диска, відповідно і оптимізує роботу системи. Ефект особливо помітний якщо дефрагментація не проводилася довгий період часу. Процес переміщення секторів з даними може бути досить тривалим і зайняти кілька годин, тут все залежить від обсягу записаної на диску інформації. На момент виконання процедури необхідно припинити роботу на комп’ютері, тому краще запланувати подію на той час, коли вам не потрібно користуватися пристроєм.

Дефрагментировать HDD можна як інтегрованими засобами системи, так і за допомогою сторонніх програм. У нових версіях Windows, починаючи з восьмої, дефрагментатор доданий до набору утиліт для оптимізації, який функціонує у фоновому режимі, коли користувач не працює за комп’ютером. При наявності твердотільних SSD-накопичувачів на базі мікросхем пам’яті, вони ігноруються, оскільки не вимагають дефрагментації, а дані зчитують з однаковою швидкістю незалежно від області їх розташування на диску. Більш того, замість прискорення роботи процедура скорочує ресурс накопичувача даного типу.

З метою якісного виконання перерозподілу даних на HDD використовуються спеціальні програми для дефрагментації диска, що пропонують безліч можливостей. При цьому, який би інструмент не використовувався, ні один з них не передбачає виконання процесу для немеханічного накопичувача SSD, істотно відрізняється від HDD принципом роботи.

Дефрагментація засобами Windows

В системі є вбудований інструмент дефрагментації диска, саме його і використовують багато користувачів. Інтегрована в Windows утиліта завжди під рукою, вона відрізняється простотою інтерфейсу, зручна у використанні, не вимагає скачування, установки і настройки. Щоб запустити службу, необхідно перейти до властивостей пристрою, що запам’ятовує у вкладку Сервіс. Тут можна оптимізувати і виконати дефрагментацію, при цьому спочатку проаналізувавши стан накопичувача для визначення рівня фрагментації, а також автоматизувати процес, задавши необхідний часовий проміжок.

Застосування додаткових програм, що спеціалізуються на підвищенні продуктивності системи, в тому числі софта, що пропонує конкретно процедуру оптимального розподілу даних по жорсткого диска, має переваги у вигляді більш широкого функціоналу, ніж передбачений штатними засобами Windows. Прихильники такого способу оптимізації замість стандартних інструментів можуть скористатися додатком, яке дефрагментирует HDD.

Дефрагментація засобами Windows

Кращі програми для дефрагментації жорсткого диска

Визначити, яка програма краще, досить складно, оскільки з’ясувати ступінь оптимізації на практиці для користувача не представляється можливим, а рекламні трюки виробників зазвичай не мають нічого спільного з фактами. Звичайно, всі програми відрізняються набором опцій і інтерфейсом, при цьому, навіть говорячи про комфорт роботи, у кожного своє уявлення щодо цього. А результат або досягнутий, або немає, тому найкраща програма для дефрагментації диска все ж для конкретного користувача буде своя, адже не всі бачать необхідність у великій кількості функцій, і якщо вони не будуть використовуватися, то толку від їх наявності мало. Природно, при виборі софта важливо враховувати відгуки, а також звернути увагу на рейтинг, в якому зібрані перли додатків даної категорії.

Топ-10 програм для дефрагментації жорсткого диска включає комерційні та безкоштовні продукти, що підтримують як нові версії Windows, так і ранні.

Smart Defrag

Програма для дефрагментації жорсткого диска Smart Defrag від IObit насправді по праву може вважатися кращою. Софт поширюється безкоштовно і займає лідируючі позиції серед утиліт даної категорії по всьому світу, маючи понад 30 мільйонів шанувальників. Програма може скачиваться як самостійно, так і в наборі інструментів Advanced System Care для оптимізації комп’ютера. Завдяки передовим технологіям, застосованим в алгоритмі програми, в процесі дефрагментації вона розподіляє файли, враховуючи частоту звернення до них, що дозволяє скоротити час доступу в кілька разів і збільшує продуктивність системи в цілому.

Smart Defrag

Smart Defrag пропонує користувачам безліч можливостей, працює в фоні і не використовує багато оперативної пам’яті. Функціонал утиліти передбачає гнучкі настройки, забезпечуючи вибір виконання процесу в заданий час або по досягненню певного значення фрагментації. Якщо комп’ютер використовується, з метою економії ресурсів і щоб не утрудняти користувача, процедура може бути відкладена. Інтерфейс радує око і відрізняється простотою, тому працювати з утилітою зможуть і новачки. Підтримується Windows 10 і більш ранні версії.

Defraggler

Утиліта невибаглива, має простий і доступний функціонал, необременённий зайвими опціями, при цьому її можливостей вистачає, щоб на відмінно впоратися з поставленим завданням. Лаконічний інтерфейс дозволяє в лічені хвилини освоїтися і виконати дефрагментацію диска повністю або вибрати окремі файли, каталоги. Програмне рішення абсолютно безкоштовно і сумісно з ОС Windows 7/8/10, але також прекрасно функціонує на старих версіях Windows XP і комп’ютерах похилого віку.

У складі інструментів є інтегрований планувальник, який передбачає настройку на зручний для вас період, а також режими процедур. Тобто, якщо вам терміново потрібно виконати перерозподіл файлів, а часу зовсім небагато, можна включити швидку дефрагментацію. Опції дозволяють вносити виключення файлів по імені, розширенню та ін. Крім того, є можливість відправки рідко використовуються і «важких» об’єктів в кінець диска, що забезпечує підвищення продуктивності.

Defraggler

Auslogick Disk Defrag

Не менш популярна програма Auslogick Disk Defrag також встигла завоювати безліч шанувальників завдяки своїй простоті і зручності управління в поєднанні з якісним виконанням необхідного завдання. Ефективність алгоритмів сортування даних дозволяє помітно оптимізувати роботу системи. Дефрагментировать можна кілька дисків або вибірково визначити для цієї мети файли і папки. У програмі є опція виключення комп’ютера по завершенні процесу, а також надання звітності результатів. За допомогою даного софта виконується дефрагментація диска на Windows різних версій, в тому числі «десятці». Auslogick Disk Defrag — безкоштовний і при цьому досить потужний інструмент з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.

Auslogick Disk Defrag

Magical Defrag

Умовно безкоштовна утиліта, яка користується неабиякою популярністю, від відомої компанії Ashampoo. Програма швидко і ефективно дефрагментує Hard-диск, в результаті чого робота комп’ютера оптимізується. Після процедури помітно збільшується швидкість відкриття файлів і додатків, а також завантаження операційної системи. Доступний фоновий режим дефрагментації, а як тільки ви вирішите виконувати на комп’ютері будь-які активні дії, дефрагментатор призупинить роботу, після чого автоматично активується при переході в стадію спокою пристрою. Є зручна система відстеження з докладною статистикою про поточний статус виконуваної процедури. Утиліта доступна для використання на всіх версіях ОС Windows.

Magical Defrag

Puran Defrag

Ще одна програма з даної категорії софта, що дозволяє дефрагментувати жорсткі диски, в тому числі завантажувальні сектора, за рахунок чого збільшити швидкість запуску системи і продуктивність комп’ютера в цілому. Додаток може запускатися автоматично і працювати у фоновому режимі. Є гнучка система налаштувань, можна піддати дефрагментації також деякі файли і папки або виключити вибрані. Присутній великий набір інструментів, завдяки яким є виконання процедури за розкладом, звільнення місця від тимчасових файлів, вибір послідовності сканування елементів та інші. Puran Defrag працює на всіх ОС Windows.

Puran Defrag

Perfect Disk

Платний софт, який припаде до смаку просунутим користувачам. Програма Perfect Disk раціонально перерозподіляє файли при процедурі, а в подальшому контролює запис файлів на диск, щоб вони розподілялися максимально ефективно для скорочення періоду майбутніх дефрагментації. Підтримується робота з вінчестерами габаритних обсягів і RAID-томами, утиліта може бути корисна власникам серверів. Додаток включає зручні інструменти аналітики, планувальник і при бажанні запускається з командного рядка. Перфект Диск працює на всіх версіях ОС Windows від XP до «десятки».

Perfect Disk

Diskeeper

Досить потужний інструмент, що поширюється на комерційній основі (мається тріал-версія, розрахована на 30 днів пробного використання) і володіє великою кількістю додаткових опцій. Інтелектуальна система дефрагментатора дозволяє оптимізувати пріоритетні програми для прискорення доступу. Можлива швидка дефрагментація системних файлів при завантаженні, що не створює при цьому навантажень на ОС. Як в вищеописаної програмі Perfect Disk, Diskeeper використовує систему безперервної процедури і оптимізує запис нових файлів в пам’ять накопичувача. Незважаючи на широкий функціонал, програма проста в управлінні. Процедура дефрагментації може виконуватися як в автоматичному, так і ручному режимах.

Diskeeper

Ultra Defrag

Відмінний дефрагментатор, який при своїх невеликих габаритах здатний впоратися навіть з переміщенням складних секторів. Додаток також працює з реєстром і файлом підкачки. Безкоштовна утиліта Ultra Defrag з відкритим вихідним кодом має і портативну версію, а також здатна працювати в режимі консолі. Відрізняється простотою управління, надає можливість настройки розкладу процедур, вибору окремих папок і файлів для дефрагментації, і інші стандартні параметри, властиві подібного софту. Доступні також докладні звіти і опція виключення комп’ютера по завершенні процесу.

Ultra Defrag

OO Defrag

Програма ефективно оптимізує HDD-накопичувачі і прискорює швидкодію системи, часто використовується фахівцями. Продукт випускається в різних варіантах, поширюється на платній основі, але має і тріал з обмеженням за часом. Для роботи в локальних мережах пропонується серверна версія. Софт OO Defrag може функціонувати в п’яти різних режимах, підтримує всі версії Windows, автоматичний вибір розрядності системи. Програма не навантажує систему, перебуваючи в треї і функціонуючи у фоновому режимі, а також інтегрується в консоль для зручності управління. Процес дефрагментації може бути повністю автоматизований, тоді утиліта самостійно аналізує фрагментацію і в міру необхідності запускає процес дефрагментації диска.

O & O Defrag

My Defrag (JkDefrag)

Досить ефективний інструмент, який переслідує мету дефрагментації HDD-накопичувачів. Найбільш використовувані елементи в процесі групуються, за рахунок чого забезпечується підвищення продуктивності. My Defrag працює з усіма видами накопичувачів — жорсткими дисками, USB-флешками, картами пам’яті на всіх ОС Windows. Поширюється софт безкоштовно, а робота з ним проста і не вимагає від користувача спеціальних знань.

My Defrag

Звичайно, жоден рейтинг не може бути стовідсотково об’єктивним, тому повністю орієнтуватися на верхні рядки топа безглуздо, адже навіть не потрапила в список програма може виявитися кращою конкретно для вас. Огляд лише допоможе визначитися в рішенні, які дефрагментатори можна завантажувати для вирішення поставленого завдання. Перед установкою потрібно проаналізувати всі плюси і мінуси обраного засоби дефрагментації, а також вирішити, чи є множинні опції такими вже необхідними і чи є доцільним переплата за них. Можливо, саме серед представлених в рейтингу утиліт ви знайдете для себе відповідний варіант.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector