Комп’ютер включається і відразу вимикається що робити

Комп’ютер включається, операційна система не завантажується і відразу вимикається, залишаючи нас в подиві щодо причин події. Що робити в такій ситуації? Зазвичай подібна дисфункція має суто апаратну природу, і для її лікування необхідно виконати цілий комплекс дій, що дозволяють усунути безпосередню причину виниклої проблеми. В даному матеріалі я розповім про причини подібної дисфункції, а також познайомлю читачів з переліком кроків для її вирішення.

Комп’ютер включається і відразу відключається — причини виникнення проблеми

Виникнення подібної проблеми може мати безліч причин апаратного (і, в окремих випадках, програмного) характеру.

Причина: Опис:
кабельПоломка може бути викликана недостатньою щільністю прилягання кабелів (шлейфів) до апаратних модулів всередині PC
модулі PCВідключення викликане такою ж недостатньою щільністю прилягання модулів PC до відповідних роз’ємів (особливо це стосується дискретної графічної карти)
Електричне замиканняУ системний блок потрапила якась електрична деталь, користувач «забув» там викрутку і так далі
пам’ятьПроблемами з планками пам’яті (пам’ять працює нестабільно)
Блок живленняПроблемами з харчуванням (блок живлення подає нестабільна напруга, настройки блоку живлення не відповідають напрузі для вашої країни, блок живлення апаратно несправний)
перегрів комп’ютераЗокрема, перегрів центрального процесора, через недостатнє або надмірної кількості термопасти, кулер «забули» підключити до харчування і ін.
Засмічення системи пиломУ разі, якщо нутрощі комп’ютера довгий час не чистили від пилу
Поломка материнської платиЗдуття конденсаторів, окислення або замикання доріжок, інші релевантні несправності
Кнопка увімкненняМеханічна поломка кнопки включення PC
BIOSНекоректна робота БІОС (рідко)

Читайте також: Підготовка Windows. Не вимикайте комп’ютер довго висить у Windows 10 — що робити?

Що робити? послідовність кроків

Щоб вирішити проблему, коли комп’ютер включається і відразу ж відключається, виконайте наступне:

Крок №1. Визначте звукове повідомлення БІОС

Якщо ваш PC перед вимиканням встигає видати будь-які звуки, то таким чином система може сигналізувати про проблему. Раджу скористатися спеціальним списком звукових кодів, який допоможе ідентифікувати проблему, щоб потім зробити відповідні кроки для її вирішення.

Крок №2. Переконайтеся, що в БП правильно вказані налаштування харчування

Якщо настройки вхідного харчування БП по вольтажу не відповідають стандартним для РФ (класичні 220-230 вольт), то ваш блок живлення не працюватиме, і може відключитися відразу після включення.

БП не для Росії

БП з такою налаштуванням в Росії працювати не буде

Крок №3. Перевірте нутрощі PC на наявність деталей, здатних викликати електричне замикання

У деяких випадках особливо недбайливі користувачі можуть «забути» в комп’ютері викрутку, різні залізні елементи та інші компоненти, які проводять електричний струм, і здатні викликати замикання на материнській платі. Уважно перевірте нутрощі вашого комп’ютера на наявність подібних елементів (в деяких випадках радять взяти PC за корпус, перевернути, і по звуку визначити чи є там що-небудь зайве). Якщо такі елементи знайдені, вилучіть їх з системного блоку (нутрощів корпусу ноутбука), або довірте цю справу фахівцеві.

Крок №4. Проведіть чистку комп’ютера від пилу

Значні пилові «поклади» всередині корпусу PC можуть викликати різні проблеми в його роботі, в тому числі позапланове відключення системи. Проведіть операцію з очищення нутрощів комп’ютера від пилу (а також нутрощів БП в разі стаціонарного PC), або зверніться за допомогою до професіонала.

Комп'ютер в пилу

Поява проблем в роботі такого ПК — справа часу

Крок №5. Перевірте якість роботи блоку живлення ПК

Ви можете скористатися тестером, або, що простіше, підключити інший БП до вашого комп’ютера, і перевірити працездатність системи з цим блоком. Якщо з іншим БП система працює стабільно — замініть ваш БП, або віддайте його в ремонт.

Якщо ж ви підключаєте комп’ютер через UPS, спробуйте підключити PC до мережі безпосередньо, минаючи джерело безперебійного живлення.

Крок №6. Перевірте працездатність кнопки харчування

Якщо кнопка харчування PC зламана (западає, «коротить» і ін.), То це може викликати відключення вашої системи. Спробуйте замінити кнопку харчування, або включити ПК шляхом замикання контактів на материнській платі, до яких підключаються дроти даної кнопки (зазвичай це «PWR SW», або «WP + WP-», або «PWR_BTN»). Якщо ви не впевнені у своїй компетенції, то краще довірити цю справу фахівцеві, так як замикання неправильних контактів може вивести материнську плату з ладу.

Замкнути контакти на материнській платі

Для включення комп’ютера замкніть відповідні контакти на материнській платі

Крок №7. Відключіть і підключіть знову доступні елементи вашого комп’ютера (за винятком ЦП)

Даний крок стосується всіх кабелів і підключених внутрішніх компонентів PC (кабелю БП, пам’ять, графічна карта, вінчестер, клавіатура, миша і т.д.). Акуратно від’єднайте їх з відповідних роз’ємів, а контакти планок пам’яті і графічної плати рекомендується м’яко і акуратно протерти стандартним ластиком. Потім все відключені компоненти необхідно також акуратно і щільно приєднати назад. Якщо після виконання даної операції нічого не допомогло, йдемо далі.

Крок №8. Перевірте працездатність ЦП

Хоча процесор досить рідко винен в появі розглядається в статті дисфункції, проблеми в його роботі також можуть бути чинником, що викликає дану проблему. Рекомендується обережно зняти кулер (по шляху переконавшись в достатній кількості термопасти на ЦП), а потім і вилучити сам ЦП за допомогою відповідних засувок, щоб переконатися, що він встановлений коректно (це стосується ситуація з новособранним PC).

При цьому специфіка даної операції доступна досить досвідченим користувачам і фахівцям, тому не рекомендується виконувати дану операцію в разі, якщо ви не впевнені в достатньому рівні своєї компетенції.

Погнуті ніжки сокета і ЦП

Погнуті ніжки сокета і ЦП можуть стати причиною появи дисфункції в роботі ПК

Крок №9. Запустіть ваш ПК тільки з самим необхідним обладнанням

Рекомендується відкрити стаціонарний комп’ютер (лептопів це не стосується), і від’єднати від нього зайві елементи, залишивши тільки найнеобхідніші (наприклад, вилучити планки пам’яті, залишивши тільки одну, вилучити графічну карту і вінчестер, вилучити миша і клавіатуру). Потім спробувати запустити ПК. Якщо останній нормально запуститься, і не буде відключатися, значить у виникненні проблеми винувато будь-яка з відключених вами пристроїв. Залишається методом увімкнути таких пристроїв знайти винуватця, і замінити його на альтернативний працюючий компонент.

Крок №10. Скиньте налаштування БІОС

Якщо є можливість, необхідно перейти в БІОС і скинути його налаштування на заводські (default settings). Якщо ж такої можливості немає, рекомендую скинути БІОС за допомогою спеціальної перемички, про роботу з якою рекомендується пошукати матеріали в мережі.

Скиньте БІОС за допомогою перемички

Скиньте БІОС за допомогою перемички, яку необхідно підключити до іншої пари контактів на 10-15 секунд

Це цікаво: тест продуктивності комп’ютера онлайн.

висновок

Якщо жоден із зазначених способів не допоміг, і ваш комп’ютер включається і все також відразу вимикається, а ви не знаєте що з цим робити — рекомендую звернутися в сервісний центр для вирішення виниклої проблеми. Цілком можливо, що ви зіткнулися з досить серйозною поломкою материнської плати або інших елементів PC, яким необхідна заміна або грунтовний ремонт.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector