Як включити блок живлення без комп’ютера

При роботі зі стаціонарним ПК може виникнути ситуація, при якій комп’ютер просто відмовляється включатися. Залучення кнопки «Power» нічого не дає, і що може послужити причиною подібної дисфункції також невідомо. Найбільш часто підозра падає на блок живлення комп’ютера, при виході з ладу якого перестає надходити напруга на материнську плату. Як же включити блок живлення без комп’ютера і використання кнопки «Power» на корпусі? Давайте розбиратися.

Перевіряємо працездатність блоку живлення

Перевіряємо працездатність блоку живлення

Особливості включення блоку живлення без ПК

Як відомо, включення комп’ютера проводиться за допомогою кнопки «Power», яка, в свою чергу, підключена до материнської плати. Для запуску блоку живлення без комп’ютера нам необхідно виключити з даної схеми материнську плату з допомогою способу, який я опишу трохи нижче.

При здійсненні даної операції пам’ятайте, що:

  • Необхідно відключити ПК і повністю від’єднати БП від комп’ютера;
  • До одного з зовнішніх роз’ємів БП необхідно підключити будь-яку навантаження (зійде якийсь старий вінчестер або програвач СД (ДВД) дисків). Без подібної навантаження можливі різні негативні наслідки, в формі відмови БП від запуску, вихід його з ладу, інші небажані дисфункції;
  • Будьте гранично обережні у виконанні зазначених нижче операцій. Випадкове замикання невірних контактів може вивести пристрій з ладу.

Читайте також: Як перевірити оперативну пам’ять на комп’ютері в Windows 7.

Запускаємо блок живлення без комп’ютера

Щоб обійти схему із залученням материнської плати, нам знадобиться якась металева скріпка або невеликий проводок з зачищеними кінцями. Може стане в нагоді навіть звичайний технічний пінцет.

Досить ось такого проводка

Досить ось такого проводка

  • Візьміть основний коннектор БП, який підключається до материнке (зазвичай це коннектор АТС з 24 контактами, рідко з 20);
  • Підключіть один кінець проводка (дужки) до 4 контакту (зазвичай до нього підключений зелений провід від БП), а інший до 5 контакту (чорний дріт).

    Здійсніть підключення зазначеним чином

    Здійсніть підключення зазначеним чином

Зелений контакт в схемі зазвичай зображується як «PS-ON» ( «Power Supply ON» — включення БП), а чорний як «COM» ( «Common» — загальний) або GND ( «Ground» — заземлення);

схема контактів

схема роз’єму

  • Блок живлення повинен включитися, а його кулер — заробити.

Деякі умільці замість такого проводка підключають повноцінний перемикач.

Перемикач замість перемички

Перемикач замість перемички

Рекомендую ознайомитися: Яка швидкість Інтернету вважається нормальною.

Інші способи перевірки БП

Також існують ряд альтернативних способів перевірити працездатність блоку живлення.

Вимірювання вихідної напруги

Для перевірки працездатності блоку живлення ми можемо виміряти показники його вихідного напруга за допомогою вольтметра. Для цього рекомендується включити блок живлення як було зазначено вище (якщо включається). І заміряти показники ряду проводів чорного і рожевого дротів основного 24 — контактного коннектора. У разі чорного і рожевого дротів показник повинен бути в 3,3, чорного і жовтого — 12, а чорного і червоного — в 5 В. Допустиме відхилення не повинно перевищувати 5% в нижню або верхню сторону.

Виміряйте показники вихідної напруги

Виміряйте показники вихідної напруги

Перевірка на здуття конденсаторів

Другим способом є перевірка начинки вашого блоку живлення на присутність на платі роздутих конденсаторів. Для цього необхідно відключити БП від ПК, зняти з нього кришку і візуально оглянути всі наявні конденсатори.

Роздуті і нормальні конденсатори

Роздуті і нормальні конденсатори

Якщо ви помітили роздуті конденсатори, то є велика ймовірність, що вони вже вичерпали свій ресурс, і потребують заміни. Необхідно випаять їх з вашого БП, і замінити на нові такого ж номіналу.

висновок

Щоб включити блок живлення без комп’ютера необхідно використовувати шматок зачищеного з обох кінців дроту, яким замкнути 4 і 5 контакт основного коннектора БП, як описано трохи вище. Зазвичай цей спосіб є універсальним, і дає можливість усвідомити загальну працездатність даного пристрою. Якщо ж блок не включається, то цілком можливо, що йому потрібен грунтовний ремонт.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector