Як переключити відеокарту на ноутбуці з Intel на nVidia

Багато сучасних ПК оснащені відразу двома відеокартами — вбудованою і дискретною. Вбудована (зазвичай це відеокарта від Інтел) обслуговує нескладні офісні завдання. Дискретна (від Нвідіа) працює з громіздкими графічними додатками. При цьому можуть виникнути ситуації, коли для запуску ресурсоємних графічних додатків комп’ютер помилково задіє вбудовану плату замість додаткової. Як же бути в даній ситуації? Нижче розберемо, яким чином можна перемикати відеокарту на вашому ноутбуці з Intel на Nvidia, і яка послідовність кроків при реалізації даної операції.

Особливості взаємодії вбудованою і дискретною відеокарт

Як відомо, корпорація «Intel» випускає недорогі вбудовані в процесор відеоплати low-end сегмента, покликані забезпечити комп’ютер базовими графічними можливостями. Такі карти прекрасно підходять для офісних або домашніх комп’ютерів з низькими графічними вимогами.

Навпаки, карти від Nvidia призначені для обслуговування ресурсоємних графічних програм (зазвичай це сучасні потужні гри і графічні редактори). Вони володіють потужною системою охолодження і високою енергоємністю.

Зазвичай комп’ютер автоматично перемикається між ними, задіюючи вбудовану плату від Інтел для простих офісних додатків, і графічну від Нвідіа для більшості ігор. Перемикання між картами зазвичай здійснюється за допомогою технології «NVIDIA Optimus», запорукою стабільної роботи якої є наявність на ПК найсвіжіших драйверів для обох відеокарт.

У разі некоректного перемикання між графічними адаптерами (наприклад, вбудована відеокарта використовується для запуску потужних ігор) виникає необхідність відрегулювати їх перемикання. Розберемося, як це можна зробити.

дві відеокарти

У багатьох ноутбуках представлені дві відеокарти — від Інтел і Нвідіа

Також раніше ми розібрали, як виконати текст відеокарти онлайн.

Порядок перемикання відеокарти на ноутбуці з Intel на nVidia

Залучення адаптери від Нвідіа на зазвичай безпосередньо залежить від створених на ПК профілів додатків. Якщо програма не має такого профілю, і при його запуску використовується неправильна відеокарта, то вам потрібно буде зробити його. Врахуйте, що використання карти від Нвідіа для повсякденних додатків істотно знижує час автономної роботи вашого ноутбука.

Спосіб №1. Запуск програми на лептопі за допомогою карти Нвідіа

Виконайте наступне:

 1. Запустіть Панель управління вашого ПК;
 2. Натисніть на «Обладнання та Звук» — «Панель управління NVIDIA»;
 3. Після запуску Панелі на самому верху клікніть на вкладці «Робочий стіл», і поставте галочку на опції «Запустити з графічним процесором» в контекстне меню;

  Галочка в меню

  Встановіть дану галочку в меню

 4. Тепер для запуску потрібного додатку за допомогою карти від Нвідіа наведіть на його ярлик на робочому столі курсор, клацніть ПКМ. В меню оберіть опцію «Запустити з графічним процесором» — «Високопродуктивний процесор NVIDIA».

  запуск Нвідіа

  Виберіть запуск за допомогою карти від Нвідіа

Також раніше ми розглянули способи, що дозволяють визначити, яка відеокарта встановлена ​​у вашому ПК.

Спосіб №2. Налаштування Панелі управління

Також ви можете перенаправити відеоадаптер на вашому ноутбуці з Інтел на Нвідіа за допомогою Панелі управління. Виконайте наступне:

 1. Знову запустіть «Панель Управління Nvidia» як описано вище;
 2. Зліва виберіть пункт «Управління параметрами 3D»;

  параметр

  Виберіть вказаний параметр

 3. На панелі праворуч виберіть «Програмні настройки»;
 4. В поле «Виберіть програму для настройки» виберіть потрібну програму, яку ви хочете запускати за допомогою плати Нвідіа;
 5. В поле «Виберіть кращий графічний процесор» виберіть «Високопродуктивний процесор NVIDIA», і натисніть внизу на «Застосувати».

  Виберіть налаштування

  Виберіть зазначені налаштування

Також раніше ми проаналізували, що робити при появі повідомлення «Продовжити установку NVIDIA неможливо».

Спосіб №3. Активація через BIOS

За допомогою БІОС ми можемо також постаратися переключити графічну плату на лептопі. Для цього:

 1. Перезавантажте ПК, і при його запуску швидко тисніть на кнопки «Esc», «Del» або F2 для переходу в БІОС.
 2. Там вибираємо «Advanced» — вкладку «Chipset» (або «Display»).
 3. У параметрі «Graphics Device» ставимо «Discrete graphics» або «PCI» (зовнішня відеокарта).

  Виберіть настройку

  Виберіть зазначену настройку

 4. Зберігаємо зміни (F10) в BIOS і перезавантажуємо наш ПК.

висновок

Нижче ми розібрали програмні способи того, яким чином можна перемкнути відеокарту на вашому ноутбуці з вбудованою Intel на більш потужну nVidia. Якщо жодна із зазначених альтернатив не підійшла, ви можете перейти в Диспетчер пристроїв, навести курсор на вашу інтегровану графічну плату, натиснути ПКМ і вибрати «Відключити». Це насильно переведе ПК на роботу з дискретною відеокартою, але будьте готові, що лептоп при цьому почне працювати нестабільно. Тому дану операцію варто виконувати на свій страх і ризик без гарантії в отриманні необхідного результату.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector