Кількість користувачів Windows і яка версія найбільш затребувана? —

Windows OS LoGO
Windows 7, що вийшла через три роки після Windows Vista, провела солідну роботу по виправленню того, що напартачили її попередниці, і, треба віддати їй належне, була в цілому набагато краще, ніж Vista.

Приймали її не без побоювання, але до третього кварталу 2011 р вона перевершила XP. На жаль для Microsoft, багато хто з цих міцних горішків XP так і не піддалися, і не бажають здаватися донині. В якійсь мірі найуспішніша ОС Microsoft стала і найбільшою проблемою. Навіть сьогодні, через 14 років після виходу і через рік після досягнення свого, сильно відкладеного End Of Life (EOL), зелено-блакитний динозавр XP все ще гарчить (правда, вже задихаючись). Без сумніву, Microsoft насолоджується гонорарами, які невіддільні від пост-EOL роботи, проте краще б спрямувати ці ресурси кудись ще.

І це приводить нас до 2012 р, Windows 8, і інтерфейсу, раніше відомому як Metro. Хоча для користувачів тачскрін він став просто знахідкою, користувачі робочого столу відчували себе втраченими і заплутаними в пошуках всього того, щоб було їм добре знайоме, зокрема, меню Пуск і робочого столу. Все це ховалося за малоінтуітівнимі значками або керуючими жестами.

ОС звинуватили в тому, що у неї криза самовизначення, коли настільні програми та програми Metro оброблялися вроздріб. Приблизно через рік вийшла Windows 8.1 і, з огляду на протести користувачів, повернула багато рішень. Її прийняли куди тепліше, однак навігація клавіатури і миші залишалася дивною. І хоч як мене виправляла компанія Micrisoft помилки в нових ОС, все одно без таких блогів як Sprosivideo звичайним користувачам не обійтися. Адже проблеми з ними будуть виникати постійно.

На момент написання статті користувачів Windows XP приблизно стільки ж, скільки користувачів 8.1, і на них припадає близько 6% ринку всіх операційних систем.

Яка кількість користувачів Windows

Для того щоб визначити найбільш точне співвідношення користувачів систем Windows звернемося до статистики Liveinternet. У нижче наведеній таблиці наведена статистика щодо всього російськомовного інтернету, але дані по іншим операційним системам відхилені.

Windows 7

24.9%

Windows 8

6.2%

Windows XP

5.8%

Windows 10

2.5%

Windows Phone

1.3%

Windows Vista

0.4%

Windows 2003

0.1%

Виходячи зі статистики видно, найбільш популярна система на даний момент сімка і швидше за все дана цифра найближчий рік навряд чи змінитися.

Що робити в майбутньому?

Але зараз перед компаніями, до сих пір мучаться з XP, стоїть дилема: не робити нічого, оновитися до випробуваної і перевіреної Windows 7 або ризикнути і поставити Windows 8.

Перший варіант — не самий життєздатний, по ряду причин. Другий здається найбезпечнішим, однак цієї ОС вже шість років, і її програма «загальної підтримки» Microsoft закінчилася в цьому році. Розширена підтримка обіцяна до 2020 р, проте, враховуючи вкрай повільні темпи переходу деяких організацій (у британських урядових установ повинні горіти вуха), до моменту завершення переходу на Windows 7 пора буде заново приступати до переходу. Windows 8.1 зараз, можливо, вже досягла зрілості, але, з огляду на схожість між нею і її послідовником, багато, ймовірно, пропустять цей реліз, чекаючи, поки досить стабільною стане Windows 10.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector