Як зробити зі смартфона камеру спостереження з трансляцією і записом відео

Будь-смартфон або планшет на базі Android можна з легкістю перетворити в камеру спостереження. Необов’язково навіть, щоб у нього був живий акумулятор, головне — щоб він працював хоча б від мережевого адаптера і у нього була працездатна камера.

Переконайтеся що смартфон і комп’ютер підключені до однієї мережі Wi-Fi. Встановіть на смартфон додаток DroidCam Wireless Webcam, а на комп’ютер програму DroidCam Client з можливістю перегляду зображення. Запустіть їх.

У додатку буде показаний IP-адреса і номер порту, з якими працює смартфон. Внесіть ці дані в програму DroidCam Client. Вкажіть, що ви хочете захоплювати (відео, звук або все відразу) і натисніть Start. На смартфоні запуститься камера, а зображення транслюватиметься на комп’ютері. Дивитися відео можна і в браузері, для цього потрібно вбити в адресний рядок той же IP-адресу і порт, що ви вказали в програмі. У браузері можна віддалено вмикати і вимикати спалах смартфона, масштабувати і повертати зображення, змінювати дозвіл відео, а також зберігати фотографії.

Під час захоплення відео екран смартфона може бути вимкнений. Звичайно, це дозволяє використовувати DroidCam Wireless Webcam як прихованої камери, але додаток призначений не для цього, а, наприклад, для того, щоб стежити за тим, що відбувається у вас у дворі.

Ще одне непогане додаток для створення IP-камер з смартфонів — IP Webcam. Його перевага в тому, що воно дозволяє переглядати відео як локально, так і через інтернет (в браузері по локальному адресою, через веб-сервіс Ivideon або в десктопном додатку).

Під час трансляції можна віддалено перемикатися між камерами, масштабувати зображення, включати спалах, налаштовувати фокусування та зберігати фотографії. Крім того, IP Webcam дозволяє записувати відео, але для економії місця на сервері зберігається максимум лише два години запису. Трансляція може вестися навіть при вимкненому екрані.

Якщо використовувати смартфон в якості IP-камери, необхідно передбачити його надійне кріплення, живлення від USB-адаптера і безперебійний інтернет (по Wi-Fi і стільникових мереж). Як все це реалізувати, залежить від того, в якому місці ви будете встановлювати смартфон і для яких цілей використовуєте трансляцію. Також варто врахувати, що залишений без нагляду смартфон привертає набагато більше уваги, ніж камера. Не виключено, що його спробують вкрасти (якщо виникне така можливість). Знайти злочинців можна буде за наявною записи, але краще не провокувати людей на протиправні дії і не створювати поліції зайвої роботи. Іншими словами, смартфон слід встановлювати в важкодоступне місце, куди немає доступу стороннім. У більшості випадків достатньо просто встановити його на підставку або трипод і підключити до зарядного пристрою.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector