Як зробити кидок портів в Ubuntu Server

Термін «кидок портів» активно використовують у своїй термінології професіонали, а для новачків подібний жаргон часто залишається незрозумілим. Це технологія, яка дозволяє працювати з комп’ютером в локальній мережі з інтернету. При цьому в локальній мережі може перебувати маршрутизатор, який використовує перетворення мережевих адрес. Таким чином, відбувається перенаправлення трафіку з певних портів за зовнішнім адресою на певний адресу ПК у внутрішній мережі. З Ubuntu кидок портів досить нескладний у виконанні.

Як робиться кидок портів

Кидок портів може знадобитися при організації пиринговой мережі.

Підхід проброса портів часто використовується, коли потрібно організувати на локальному комп’ютері сервер з доступом з будь-якої точки світу, створити пірингову мережу, або ж використовувати таке з’єднання для ігор з великою кількістю реальних гравців. Ми розглянемо кілька основних способів реалізації такої функції.

засобами маршрутизатора

На деяких маршрутизаторах є можливість швидко включити підтримку проброса. Припустимо, на пристроях D-Link вона носить назву «віртуальний сервер». Як правило, така настройка виконується через web-оболонку.

 1. Відкрийте браузер. В адресному рядку наберіть 192.168.0.1.
 2. Введіть ім’я користувача і пароль.
 3. Якщо на вашому маршрутизаторі Майстер налаштування, запустіть його і виберіть завдання «Налаштування віртуального сервера». Або ж спробуйте знайти таку функцію в розділах налаштувань «Брандмауер (Брандмауер, firewall).
 4. У з’явилися вікнах задайте всі необхідні параметри сервера. Як правило, це:
  • Інтерфейс. Тут потрібно вибрати з’єднання для зв’язку між комп’ютерами.
  • Внутрішній IP. Це адреса сервера в місцевій мережі.
  • Зовнішній (віддалений) IP. Адреса сервера, з якого буде здійснюватися доступ.
  • Ім’я настройки. Ім’я для набору параметрів.
 5. Збережіть введені настройки.

Проброс засобами маршрутизатора

Такий підхід дозволяє створити перенаправлення засобами роутера. Він застосовується до будь-якої операційної системи, в тому числі, до Убунту Сервер.

З використанням Hamachi

Цей спосіб орієнтований саме на Ubuntu, де кидок портів буде виконуватися за допомогою Hamachi. Хамачі дозволяє побудувати VPN. Іншими словами — це програма для роботи з віртуальними приватними мережами.

Припустимо, в різних мережах існує група віддалених один від одного ПК, а зв’язок в мережі виконується через VPN Hamachi. Сама програма повинна бути встановлена ​​на сервері. Після цього можна налаштовувати кидок портів. Ідея в тому, що ПК з інших локальних мереж будуть звертатися безпосередньо тільки до сервера. Він, в свою чергу, буде перенаправляти їх на потрібний ПК всередині мережі, на якому буде знаходитися необхідний порт. Для виконання інструкцій потрібно комп’ютер з встановленою Ubuntu Server.

Установка Хамачі. Для початку, завантажте пакет з офіційного сайту:

wget https://secure.logmein.com/labs/logmein-hamachi_2.1.0.119-1_amd64.deb

Інсталює потрібний пакет:

sudo apt-get install lsb

Тепер проведіть збірку пакета, який був завантажений:

dpkg -i logmein-hamachi_2.1.0.119-1_amd64.deb

Можна запустити відповідну службу, а також саму програму:

service logmein-hamachi start
hamachi login

Застосування програми Хамачі

Дайте особистого комп’ютера ім’я в Хамачі. Після цього підключіться до потрібної мережі:

hamachi set-nick $ NAME.
hamachi join $ NAME_NETWORK

Введіть всі необхідні дані для доступу до мережі.

Тепер розглянемо, як на базі створеного підключення прокинути порт. Скористаємося утилітою Rinetd. Для початку потрібно завантажити саму утиліту:

sudo apt-get install rinetd

Тепер в файли конфігурації буде потрібно внести зміни:

nano /etc/rinetd.conf

Сам файл, відкриваємо за допомогою редактора nano. В кінці документа потрібно додати рядок:

(IP-інтерфейсу сервера) (прослуховується порт) (адреса зовнішнього ПК) (порт зовнішнього ПК)

Вставляти значення потрібно без дужок, з пробілами. Для кожного підключення потрібно додати свій рядок, по порядку. Тепер потрібно виконати перезапуск служби:

service rinetd restart

Тепер потрібно відключити міжмережевий екран:

sudo ufw disable

От і все. На завершення процесу потрібно перезавантажити сервер, після чого можна перевірити підключення. Проброшенний трафік можна буде контролювати за допомогою додаткових утиліт.

З використанням Squid

Squid — це проксі-сервер для Ubuntu. Ми вже розглядали, як прокинути порт на Ubuntu Сервер, Squid — також хороший інструмент для цього. Він допоможе, коли необхідний максимальний контроль мережевого трафіку. Squid можна встановити по команді:

sudo apt-get install squid3

Налаштування програми виконується правкою директив, розташованих в файлі:

/etc/squid/squid.conf

Про інші особливості використання Squid ви зможете дізнатися на офіційному сайті.

Робота зі Squid

висновок

Кидок портів виявився не так вже й складний, чи не так? Убунту Сервер має ще багато можливостей з управління сервером. Якщо у вас є питання по іншим програмам для Убунту, і ви не знаєте, кого запитати — задайте їх в коментарях до цієї статті!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector