Як зробити чисту установку Windows 10 зі збереженням ліцензії від попередньої ОС?

Windows 10

Windows 10 встановлюється декількома способами: оновленням Windows 7/8 зі збереженням файлів і ліцензії попередньої ОС або чистою інсталяцією. У другому випадку Microsoft думає, що ви ставите ОС на комп’ютер без Windows, тому вимагає купити нову ліцензію. Є ще один спосіб (хоча про нього не говорила Microsoft) — можна зробити чисту установку Windows 10 і при цьому зберегти активацію, отриману на Windows 7 або Windows 8.

Варто попередити, що ця інструкція призначена для технічно підкованих користувачів, які точно впевнені, що їм потрібна чиста установка Windows 10. Всі інші можуть зробити простіше — оновити попередню версію Windows, зберігши всі файли, настройки та програми.

Отже, приступимо. Перш за все збережіть в надійному місці всі потрібні файли, оскільки в процесі інсталяції жорсткий диск комп’ютера буде відформатований.

Якщо у вас встановлена ​​Windows 7 або Windows 8, спершу оновіть комп’ютер до Windows 10 за допомогою ISO-файла. Зайдіть на сайт Microsoft, скачайте 32- або 64-бітний образ ISO (в залежності від розрядності встановленої ОС), запустіть його і створіть завантажувальний флешку або DVD. Відкладіть зовнішній носій в сторону, він знадобиться трохи пізніше. Знову запустіть ISO і процесі інсталяції виберіть першу опцію (оновлення ПК).

Після того, як Windows 10 встановиться, запустіть комп’ютер, зайдіть в BIOS, і виберіть опцію, яка дозволяє завантажитися з диска або флешки. Установчий діалог буде вже іншим — з можливістю форматування диска і чистої інсталяції без збереження файлів. Під час установки ігноруйте Вас попросять ввести код активації. Windows 10 повинна автоматично підхопити вже наявну ліцензію, а якщо це не відбулося — запустіть командний рядок від імені адміністратора і виконайте команду «slmgr.vbs / ato» (без лапок).

У тому випадку, якщо ви брали участь в тестуванні Windows 10 і хочете зробити чисту установку релізной версії ОС, процес злегка ускладнюється. Спочатку вам доведеться відкотити комп’ютер до Windows 7 або Windows 8. Це можна зробити за допомогою вбудованого розділу відновлення або диска, який додавався до комп’ютера. Подальші дії були описані вище: оновлюєте стару Windows до Windows 10, завантажуєтесь з DVD або флешки і встановлюєте нову ОС з форматуванням жорсткого диска. При цьому Windows 10 автоматично активується ліцензією від попередньої ОС.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector