Як зняти або повернути конфігурацію 1С на підтримку

Як зняти або повернути конфігурацію 1С на підтримку? Потрібна вона чи ні? Чим потрібно керуватися і які правила при цьому існують? — розглядаємо детально.

Повернення 1С на підтримку

Робота з типами налаштування підтримки клієнта 1С.

режими

Підтримування конфігурацій в програмі 1С реалізовано в двох видах.

  • повна;
  • З доступністю редагування.

У разі повної — клієнт завжди користується платформою ІТС. При цьому завжди останньої версії. Плюсом такого режиму є автоматизація процесу оновлення, безпомилковість встановлення потрібної версії, використання для трансляції файлів * .cfu, пристосованих для передачі низькошвидкісними каналами. Недоліком буде неможливість реалізації прикладних рішень під конкретні запити користувача.

Вибрати один з режимів клієнт повинен сам, керуючись власним поглядом на свої плани і методи їх досягнення засобами автоматизації (хоча деяких дратує сам факт існування заборони на редагування).

Налаштування правил підтримки

початковий режим

Різниться тим, яким саме способом конфігурація клієнта була встановлена ​​спочатку — як нова або встановлена ​​об’єднанням. Адже, з одного боку, дистрибутив міг бути придбаний за договором ІТС і впроваджений в якості нової ІБ. А міг бути встановлений, заміщаючи собою попередню клієнтську базу. В обох таких ситуаціях початковим режимом буде «повна підтримка».

Якщо ж установка бази представляла собою об’єднання платформи клієнта з дистрибутивом постачальника, то початковим режимом буде підтримування з можливістю редагування. Для такого об’єднання виконується: «Конфігурація / Порівняти, об’єднати …»:

Перший етап

Вибираємо «Так»:

повідомлення системи

Після перевірки буде виданий список порівнянь, в якому потрібно зняти всі галки, інакше всі наші доопрацювання будуть затерті:

список порівняння

Після роботи з відключенням чекбоксів натискаємо кнопку внизу «Виконати». У наступному після «Виконання» віконці вибираємо для себе варіант потрібного режиму.

Визначення і перемикання поточного режиму

Визначити поточний статус режиму дуже легко. Цьому служить діалог «Конфігурація» / «Підтримка» / «Налаштування підтримки». Верхній рядок відображає поточний стан. Поруч знаходиться кнопка, що включає доступ до змін:

Поточний режим

Ключовим є те, що функції повернення в статус «повної» неможлива.

А для редагування нової бази можна просто включити «редагований» змін. Зняття статусу для такої мети не потрібно.

управління статусом

Діалог налаштувань (попередній малюнок) дозволяє (крім зміни режиму) взагалі відмовитися від «підтримувані». Там же доступна функція створення копії бази від розробника (останній версії) настройка мов, установка правил для окремих елементів, виклик порівняння / об’єднання.

ВАЖЛИВО. Після виконання «Зняти підтримку» з інформаційної бази буде автоматично видалена база постачальника. Така дія застосовується, тільки коли типова платформа буде служити основою власних розробок. І подальше оновлення не планується.

мови

Додатковою зручністю є можливість порівняння баз по окремо відібраним мов. При такому порівнянні (бази клієнта і розробника) — одна з них може містити, скажімо, крім російської, якісь ще мови (наприклад, український). При установці звірки тільки з російської, рядки, що містять українські значення, не буде помічено відрізняються (якщо відповідні російські значення збігаються). Мовна настройка здійсненна в діалозі. Але її можна налаштувати і за замовчуванням. Тоді ці значення будуть працювати і при порівнянні, і при оновленні.

Налаштування правил

Правила підтримки об’єктів можуть налаштовуватися з діалогу щодо встановлення параметрів. Ще їх можна налаштувати з діалогу для порівняння / об’єднання з продукції, що поставляється платформою. Розглянемо налаштування правил в першому випадку. Перемикачі налаштувань за замовчуванням форми діалогу встановлені в значення «Об’єкт … не редагується». Тапом правої кнопки мишки по правій колонці з’явиться меню установки правил:

Налаштування умов

Натискання ОК відкриває доступ пооб’єктного внесення змін конфігурації. Певною особливістю володіє правило «Об’єкт постачальника не редагується». Воно встановлюється для ідентичних платформ (НЕ модифікованих користувачем). Тому воно буде недоступно в діалозі для порівняння / об’єднання.

Відновлення видаленого об’єкта

Перед тим як повернути конфігурацію врахуйте:

  • При необхідності відновлення об’єкта від постачальника потрібно застосовувати діалог порівняння / об’єднання з його платформою.
  • Важливо відзначити нюанс. Якщо подібний об’єкт знаходиться на відстані, то з його копіюванням з платформи від постачальника в клієнтську базу буде додаватися об’єкт, який логічно ідентичний об’єкту від постачальника. Але його ідентифікатор буде іншим.
  • Якщо ж об’єкт знаходиться на відстані, а в БД він ще присутній, то потрібно повернутися до бази, але не користуватися об’єднанням з конфігурацією від постачальника.

Ми розглянули цікаві для багатьох теми — як поставити на підтримку конфігурацію 1С, як її зняти, які правила при цьому працюють і як ними можна скористатися.

Залишайте свої коментарі — вони будуть корисні іншим читачам.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector