Як змінити напрямок тексту в Word

Горизонтальні рядки зручно читати — не треба нахиляти голову і напружуватися, щоб сприйняти інформацію. Тому за замовчуванням в Word саме такий напрямок друку. Але іноді потрібно його змінити. Наприклад, щоб оформити документ, вітальну листівку, листівку, презентацію або афішу. Можна після кожної букви натискати Enter, щоб помістити їх в стовпець. Але краще прочитайте, як в Ворді писати вертикально.

Стаття про направлення тексту

Розглядаємо можливі варіанти

вертикальний текст

Символи — це не картинка. Їх не можна «розгорнути», потягнувши за краєчок. Щоб змінити напрямок, у якому, додайте текст в таблицю або графічний об’єкт. Так в налаштуваннях з’являться потрібні функції.

Варіант 1. За допомогою таблиці

Щоб ряди і стовпці виглядали акуратно, іноді треба надрукувати їх вертикально. Адже через зайву пробілу зрушиться вся сітка і доведеться її перенастроювати. В одній комірці буде занадто багато вільного місця, в інший — склад перенесеться на новий рядок, а третя — вилізе за межі розмітки. Ось як в Ворді перевернути текст вертикально, щоб ряди і стовпці стояли врівень:

 1. Перейдіть в меню «Таблиця» (в Word 2007 «Вставка» — «Таблиця») і намітьте, скільки клітинок вам потрібно.
 2. Надрукуйте в сітці то, що хочете.
 3. Виділіть клітинку, символи в якій треба перевернути.
 4. Клацніть по ній правою кнопкою миші.
 5. Виберіть пункт «Напрямок тексту».
 6. Поставте його вертикально з правої або лівої сторони чарунки. Щоб зробити рівний ряд, в деяких випадках треба змінити розмір шрифту, зменшити міжрядковий інтервал, надрукувати скорочення замість цілого слова або підібрати короткий синонім.

Невеликий діалог властивостей тексту

Задаємо кут повороту в осередку

Якщо ви хочете дізнатися, як Ворде написати текст вертикально, і вам не потрібно, щоб відображалася сітка, зробіть її невидимою.

 1. Клацніть по ній правою кнопкою миші.
 2. Пункт «Формат таблиці».
 3. «Межі і заливка».
 4. В «Налаштуваннях виду рамки» задайте параметр «Немає межі». Сітка не зникне — ви зможете як і раніше писати в осередках. Просто вона не буде відображатися в Word. А символи залишаться видимими.

Відключення сітки у осередку

Межі таблиці можна прибрати

Варіант 2. Через графічні об’єкти

Знаки і картинки мають різні опції для редагування. Але можна з’єднати їх в один елемент. Ось як змінити напрямок тексту в Ворді, якщо використовувати графіку офісу:

 1. Відкрийте «Вставка» — «Напис», виберіть її вид і додайте в документ. З’явиться прямокутна рамка, всередині якої можна писати.
 2. Надрукуйте в ній що-небудь.
 3. При кліці на кордоні в меню з’являється вкладка, що відповідає за редагування графічних об’єктів. У Word 2010 вона називається «Засоби малювання», в Office 2007 — «Робота з написами».
 4. Знайдіть розділ «Напрямок тексту». Там можна поставити його вертикально.

Розташування тексту в написі

Вибираємо підходящий варіант напрямки

Якщо ви хочете приховати рамку, щоб залишилися тільки букви, зробіть наступне:

 1. Клацніть по ній правою кнопкою миші.
 2. Пункт «Формат фігури».
 3. У вкладці «Колір лінії» виберіть «Ні лінії».
 4. Легше зробити це через меню «Засоби малювання». Знайдіть в ньому випадає «Контур фігури» і виберіть «Ні контуру».

Велика кількість символів не можна поставити вертикально таким чином — адже доведеться робити дуже довгий стовпчик. Але написати коротке речення вийде.

Як задати довільне положення тексту?

Графіку в Ворді можна перевернути навколо осі. Для цього поруч з рамкою є гурток зеленого кольору. Але ось з написами ця операція стала доступна тільки в Word 2010 і пізніших версіях. Якщо вам потрібно розташувати текст не вертикально, а під кутом, зробіть так:

 1. Відкрийте меню «Вставка» — «Напис» і виберіть тип.
 2. Натисніть на неї. По периметру з’являться точки або білі квадратики, а поруч з ним — зелений кружок (в Ворді 2007 його немає у таких видів фігур). При наведенні на нього, курсор набуває вигляду кругової стрілки.
 3. Якщо «потягнути» за цей маркер, об’єкт буде рухатися по осі. Так можна поміняти напрям пресі не на 90, а, скажімо, на 30 градусів.
 4. Щоб задати точне положення, «тягніть» за гурток з затиснутою клавішею Shift. Фігура буде переміщатися не плавно, а ривками по 15 градусів.
 5. Звузьте фігуру до розмірів рядки або навіть слова, щоб перевернути його окремо.

Особливості написи Word 2010

Зелений маркер для обертання фігури

В Ворді можна писати не лише горизонтально. Рядки зручно читати, але іноді потрібно змінити положення тексту і поставити його під кутом. Щоб оформляти документи, робити акуратні таблиці або створювати красиві листівки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector