Як збільшити кеш браузера

Кеш браузера — це частина місця на диску, де зберігаються дані про відвідані інтернет-сторінках. Це фрагменти сайтів, які автоматично зберігаються, коли ви їх відвідуєте. Робиться це для прискорення роботи в інтернеті. Коли ви знову заходите на сторінку, то вона не вантажить заново з мережі повністю, а частина її береться з Cache.

Збільшення кешу в браузерах

У популярних браузерах можна змінювати розмір кеша.

Покликана прискорити серфінг, дана функція часто має негативні сторони:

 • При оновленні дизайну, сторінка відображається некоректно, адже на диску збережені фрагменти старих версій.
 • Переповнений кеш починає гальмувати роботу програми. І хоч у властивостях самих браузерів прописана періодичне очищення буферної пам’яті, часто цього недостатньо і доводиться видаляти все вручну.

Якщо ви любите дивитися в мережі фільми або грати в онлайн-ігри, передбаченого обсягу вам може не вистачати. Коли для нових даних немає місця, починається перезапис старих. Як підсумок, гальмування в іграх і при перегляді відео. При такій ситуації необхідно збільшити кеш браузера.

Зміна пам’яті в популярних браузерах

Розглянемо, як збільшити кеш браузера в Гугл Хром. У налаштуваннях програми такої можливості не передбачено, але прописати розмір пам’яті можна, використовуючи ярлик на робочому столі:

 1. Якщо у вас немає ярлика Chrome, то створіть його наступним чином:
  • Зайдіть на системному диску в Program Files, знайдіть папку Google, в ній Chrome, а потім Application. У цій папці знайдіть саму програму Chrome.exe, вона буде у вигляді звичного логотипу браузера.
  • Правим кліком по ньому викличте контекстне меню, в якому натисніть на «Відправити» і виберіть «Відправити на робочий стіл».
  • Після цього на основному екрані вашого комп’ютера з’явиться значок Chrome. створення ярлика
 2. Тепер правим кліком вже по ярлику на робочому столі викличте контекстне меню, а в ньому пункт «Властивості».
 3. У діалоговому вікні перейдіть на вкладку «Ярлик».
 4. У рядку «Об’єкт» потрібно прописати розмір кешу браузера. Надрукуйте -disk-cache-dir = ***, де замість *** місце збереження файлів кешу на диску. Далі в тому ж рядку наберіть -disk-cache-size = ***, де *** це розмір пам’яті в байтах.

Кеш в Хром за замовчуванням не фіксований. Він формує його в залежності від характеристик системи і вільного місця на вінчестері. Але ви можете подивитися поточний розмір кешу:

 1. Відкрийте браузер Chrome.
 2. Введіть в адресному рядку chrome: // net-internals / # httpCache page.
 3. На сторінці, що з’явилася в рядку «Current Size» буде відображений розмір пам’яті на даний момент, а в «Max Size» максимально можливий для вашого комп’ютера. Перевірка розміру

Підвищуйте обсяг поступово, поки не досягнете влаштовує вас результату, не вводьте відразу захмарні значення. Перегин в ту чи іншу сторону ніколи не відбивається на роботі позитивно.

На відміну від Хрома, в браузері Опера є фіксований розмір за замовчуванням і можливість його зміни передбачена в інтерфейсі:

 1. Щоб збільшити кеш в Опері, зайдіть в головне меню Opera, виберіть «Налаштування», «Загальні».
 2. Перейдіть в розділ «Розширені».
 3. Натисніть на рядок «Історія».
 4. Ви побачите пункт «Дисковий кеш».
 5. Поруч з ним є кнопка «Очистити». Але, щоб збільшить, натисніть на стрілочку, щоб з’явилося меню, що випадає.
 6. Виберіть більш високе значення, ніж поточний.

Якщо і новий обсяг пам’яті здасться вам занадто маленьким, то підвищуйте значення до тих пір, поки не досягнете найкращого результату.

Інструкція по збільшенню кeша в Яндекс браузері можна аналогічна порядку дій в хром:

 1. Створюємо ярлик.
 2. Заходимо в його властивості.
 3. Збільшуємо кеш, прописуючи його значення в рядку «Об’єкт».

Дізнатися поточний і максимальний розмір можна, ввівши в адресному рядку browser: // net-internals / # httpCache. При цьому, якщо дані відразу не з’явилися, натисніть на стрілочку справа вгорі і в меню натисніть Stop. Після цього на лівій панелі виберіть рядок Cache, і необхідні дані відобразяться на екрані.

Налаштування в яндекс.браузер

У Мозіль Файерфокс також встановлено автоматичне керування розміром пам’яті. Але, на відміну від Хрома і Яндекса, користувачам надана можливість вносити свої зміни з інтерфейсу браузера:

 1. Зайдіть в головне меню налаштувань Mozilla.
 2. Виберіть «Додаткові», розділ «Мережа».
 3. Приберіть галочку з рядка відключення автоматичного управління.
 4. Трохи нижче буде рядок, що обмежує розмір кеша. Щоб збільшити пам’ять, вам просто потрібно підвищити значення обмеження.

Установка в Mozilla

У Мозіль не можна встановити кеш більш, ніж в 1 Гб. Але насправді в реальності цього цілком достатньо.

Такі способи збільшення кешу в найбільш поширених браузерах. Десь така можливість передбачена розробникам, а десь вони порахували, що програма сама краще знає, як себе налаштувати, і користувачам втручатися не потрібно, прибравши таку можливість з інтерфейсу. Залишайте в коментарях свої поради, як краще налаштувати об’єм кеш пам’яті і прискорити завантаження браузером різного контенту.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector