Як зайти в BIOS

вступ

У наш час на ринку комп’ютерної техніки представлена ​​величезна кількість виробників. Всі вони випускають апаратуру, адаптовану до використання на трьох платформах програмного забезпечення: Windows, Mac і Linux. Незважаючи на переваги останніх двох, загальноприйнятим світовим стандартом є відповідність обладнання до роботи на операційній системі компанії Microsoft. Але як не старайся, іноді може відбуватися конфлікт обладнання: програмне забезпечення може давати збій.

Програмна оболонка BIOS

Біос працює незалежно від встановленої ОС

Для вирішення деяких проблем існує режим BIOS, що дозволяє зробити ряд налаштувань до повного включення комп’ютера. Він є в будь-якому ПК на Windows 10 і інших версіях — це, як повітря для нього. Єдиною незручністю є те, що кожен виробник програмує свою комбінацію клавіш для його запуску. Розглянемо, як зайти в БІОС на ПК або ноутбуці різних виробників.

Для чого потрібен BIOS

Це така програмна оболонка, записана на материнській платі, працює незалежно від ОС. Вона керує всім вбудованим обладнанням відразу ж після подачі електрики. Завдяки цьому, після збою Windows 10 або іншою версією ех можна перевстановити. Також BIOS контролює підключення додаткових пристроїв і забезпечує безперебійну їх роботу. Так як весь код записаний на материнській платі, то саме від неї залежить, як увійти в БІОС.

Старі моделі материнської плати

Практично всі моделі дозволяють потрапити в BIOS, натиснувши Delete. Також існують і інші варіанти.

Більш старі моделі материнських плат, які створювалися для комп’ютерів на Windows XP або 7, запускаються не миттєво, а на кілька секунд відображають емблему виробника, а внизу екрану пишуть, яку потрібно натиснути кнопку для входу в настройки. Наприклад, користувачі можуть побачити фразу Press DEL to enter SETUP. Це означає, що вхід виконується по клавіші Delete. Замість неї може вказуватися інша кнопка.

Вхід в оболонку через клавішу Del

Тому, якщо у вас комп’ютер або ноутбук, який має стару версію БІОС, уважно подивіться, що пише система при запуску. До речі, навіть якщо ви користуєтеся Windows 8 або 10 на старому ноутбуці, BIOS залишається незмінним, і ви увійдете в такий спосіб. Якщо ж ви не встигаєте натиснути клавішу, так як заставка швидко зникає, починайте натискати її багато разів, поки не зайдете в цей режим.

Нові материнські плати

Якщо ж ваш комп’ютер новіше і спочатку створювався для роботи в Віндовс 8 або 10, швидше за все, заставка чи не з’явиться взагалі. У такому випадку потрібно знати напевно, яка кнопка вам підійде. Відразу спробуйте Del, якщо не пускає, то скористайтеся інформацією трохи нижче. Не соромтеся натискати до тих пір, поки не перейдете в BIOS.

Різні комбінації клавіш для входу в Біос

Можливі комбінації клавіш

Залежно від виробника материнської плати, клавіші для входу можуть бути наступні:

ALR — F2, Ctrl + Alt + Esc

AMD — F1, Del

AMI — F2

Award — Del, Ctrl + Alt + Esc

DTK — Esc

Phoenix — Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + S, Ctrl + Alt + Ins

Дізнатися модель материнки можна через програму AIDA64. Потрібна інформація міститься у вкладці «Системна плата». Якщо ж дізнатися не виходить, то пробуйте всі можливі варіанти, поки не вийде.

Інформація про систему в додатку AIDA64

Ноутбуки

Ноутбуки нічим не відрізняються, а щоб потрапити в BIOS, потрібно натиснути потрібну клавішу чи комбінацію. На ноутбуці вам не треба шукати модель материнської плати, так як кнопка відрізняється в залежності від фірми. На більш старому ноутбуці після включення спробуйте почекати, поки не з’явиться фірмова заставка, що інформує про бажаної кнопці. Якщо цього не відбувається, тисніть кілька разів, поки не запуститься режим настройки. На більш новому ноутбуці, що працює на Windows 7, 8 і 10, заставка показуватися не буде, тому скористайтеся наступною інформацією.

Acer — F1, F2, Ctrl + Alt + Esc

Asus — F2, Del, Ctrl + F2

Compaq — F10

Dell — F1, F2, F3, Del

HP — F1, F2, F10

Lenovo — F1, F2, F12

MSI — F1, F2, F11, Del

Samsung — F1, F2, Del

Sony — F2, F3

Toshiba — Esc, F1

Якщо ваш ноутбук від якогось екзотичного виробника, спробуйте одну з комбінацій, згаданих в попередньому пункті.

висновок

Ми розібралися, як увійти в БІОС на комп’ютері або ноутбуці різних компаній. Всі комбінації не залежить від версії Windows, будь то 7, 8 або 10.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector