Як встановити і користуватися Virtual Audio Cable

Virtual Audio Cable — це утиліта, яка дозволяє замінити акустичний кабель, що з’єднує мікрофон і динамік, віртуальним аналогом. Також вона здатна забезпечити передачу звуку між різними програмами. Якщо говорити про практичне застосування, то VAC може бути корисний в наступних випадках:

 • коли потрібно перетворити звук в текст;
 • коли потрібно записати розмову, що ведеться через якийсь месенджер;
 • коли потрібно записати аудіо, що відтворюється на комп’ютері і зберегти якість запису;
 • коли потрібно озвучити відео в домашніх умовах без спеціального обладнання.

При цьому не важливо, чи є звукова карта і якої вона якості — програма має набір віртуальних інструментів, що компенсують відсутні. Є дві версії програми — платна і безкоштовна. До назви останньої додана абревіатура VB.

Як встановити і користуватися Virtual Audio Cable

Налагодження та робота з Virtual Audio Cable.

Установка VB Cable Virtual Audio Device

 1. Для початку потрібно завантажити дистрибутиви з офіційного сайту (free-версія теж поширюється там).
 2. Разархівіруйте їх і знайдіть файл Setup, клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Run As Administrator».
 3. З’явиться віконце-заставка, де потрібно підтвердити установку.
 4. Дочекайтеся завершення і перезапустіть систему.

Програма VB Virtual Audio Cable вимагає попереднього налаштування перед початком використання.

Run As Administrator

Налаштування Virtual Audio Cable

Переходимо до налаштування програми:

 1. Внизу праворуч є значок гучномовця — клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт Sound.
 2. Відкриється вікно зі звуковими пристроями — серед них буде і тільки що встановлений VAC — потрібно вибрати його, використовуючи ПКМ, і вказати, як обладнання, яке буде завжди використовуватися для маніпуляцій зі звуком.
 3. Тепер зайдіть у вкладку Sound Recording і знову вкажіть VAC як основний інструмент.

З цього моменту на кабель віртуального пристрою будуть надходити все звуки, які відтворюються на ПК (наприклад, при перегляді відео в «Ютубі»), а також через мікрофон: недолік такого налаштування в тому, що звук не виводиться назовні, і ви нічого не почуєте . Звичайно ж, VAC скачують в тандемі з іншими додатками по обробці та запису звуку: мікшерами, еквалайзер, аудіочіталкамі і т.д. і т.п. Саме при роботі з ними можна уточнити налаштування Virtual Audio Cable, тому що сам по собі він працює як драйвер або «посередник» між програмами. Якщо VAC вам більше не потрібен, він видаляється через «Панель управління», як звичайна програма.

Приклади використання VAC

Virtual Audio Cable — дуже корисна програма, щоб зрозуміти, як нею користуватися, досить навести кілька прикладів.

 1. Транскрибування. Припустимо, вам потрібно виокремити звук з аудіо або відео і перетворити його в текст (скажімо, ви знайшли аудіокнигу, а текстової версії немає). Записувати такі обсяги вручну дуже довго, майже нереально. Є спеціальні програми, що записують під диктовку, але тоді потрібно, щоб звук йшов через динамік. В цьому випадку якість буде втрачено через сторонніх шумів, спотворень колонок і сприймає пристрої (уявіть собі диктофонний запис і зрозумієте, яка якість буде в підсумку). Щоб уникнути цього і направити звук прямо в транскрібатор, якраз і стане в нагоді VAC. Якщо ви слідували рекомендаціям вище, то він у вас вже налаштований належним чином — вибирайте аудіо (відео) і запускайте програму перетворення. Панель управління VAC
 2. Висновок звуку в два канали. Припустимо, вам потрібно, щоб мелодія одночасно грала і в навушниках, і через динамік (такі проблеми часто виникають у ді-джеїв, працівників ДК і людей, які захоплюються музикою). Стандартні умови не дозволяють цього зробити. Для подібної роботи з аудіо якраз використовується Virtual Audio Cable. Зазвичай в таких випадках або купують звукову карту з двома аудіовиходами (але вона недешева, близько 6,5 тис. Рублів), або встановлюють другий адаптер (але не кожен мікшер підтримує такий підхід). У другому випадку організувати спільну роботу всіх програм допомагає VAC: досить направити канали на різні адаптери. Висновок звуку в два канали
 3. Запис розмови. Якщо ви розмовляєте, наприклад, в Skype і хочете записати розмову в хорошій якості, потрібна будь-яка програма-рекордер і VAC. Налаштування залежать від особливостей ПО.
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector