Як встановити або видалити LibreOffice

Все більше користувачів починає цінувати вільне програмне забезпечення, тим більше що ПО, яке випускається сьогодні в такому форматі, легко може конкурувати з платними гігантами на кшталт MS Word або навіть Photoshop. Однією з таких програм є LibreOffice — пакет офісних додатків.

Установка і видалення пакета LibreOffice

Установка і видалення пакета LibreOffice на різних платформах має особливості.

Одним з достоїнств Лібреофіс є його мультиплатформеність — встановити програму можна як на Windows, так і на Linux-системи. Розглянемо, як це зробити.

З чого складається програма

Пакет LibreOffice включає в себе кілька додатків, які повністю покривають потреби простого користувача. Для більшості їх можливості будуть вичерпними, а вже тим більше замінять такі програми, як Word і Excel.

 • Writer. Текстовий редактор містить всі необхідні компоненти для роботи. За допомогою його можна як редагувати дрібні тексти, так і створювати і оформляти великі документи або навіть писати книгу.
 • Calc. Редактор таблиць. Різні шаблони і помічники в управлінні, впровадження баз даних, можливість використовувати в розрахунках трансляцію даних в реальному часі.
 • Impress — аналог PowerPoint. Презентації тут створювати також зручно, при цьому швидко і без зайвих витрат часу. Є багато різних шаблонів і інструментів для створення малюнків, діаграм, переходів та іншого. Impress
 • Draw — більш ніж аналог Paint. Це середньої серйозності графічний редактор, в якому дуже просто працювати з зображеннями. При цьому його функціонал досить широкий, тому він легко впорається зі створенням простих малюнків, графіків, тривимірних зображень.
 • Base. Цей компонент працює з базами даних. Він підійде як новачкам, які тільки починають освоюватися в цій спеціалізації, так і професіоналам, що працюють з промисловими базами даних. Синхронізується з MySQL і MS Acess.
 • Math. Math відповідає за створення математичних формул і їх інтеграцію в інші компоненти LibreOffice. При цьому створювати документи можна, користуючись однією лише цією програмою. Дозволяє легко зображувати математичні рівняння, функції і формули будь-якої складності. Math

Linux

На багатьох дистрибутивах Лінукс ця програма йде в якості стандартної і вже встановлена. Однак це буває не завжди. До того ж часто там може стояти не найсвіжіша версія, тоді як користувачеві потрібні останні оновлення. В цьому випадку слід навчитися встановлювати LibreOffice і видаляти самостійно.

Установка через PPA

PPA — персональні архіви пакетів. Це репозиторії, створені розробниками різних програм. За допомогою їх легко встановлювати додатки з останніми оновленнями, це стосується і «Офісу».

Відкриваємо термінал на своїй системі, зазвичай це поєднання Ctrl + Alt + T. Додаємо PPA LibreOffice:

sudo add-apt-repository ppa: libreoffice / ppa

Після цього оновлюємо список пакетів з усіх репозитаріїв:

sudo apt update

Установка за допомогою графічного інтерфейсу

Якщо у вас стоїть потужний сучасний дистрибутив, наприклад, Ubuntu 16.04, то набагато простіше буде встановити LibreOffice, користуючись спеціальними додатками.

 1. Знаходимо «Центр додатків».
 2. знаходимо програму
 3. Натискаємо «Встановити».

Установка в Ubuntu

Як бачите, тут навіть не доводиться вдаватися до допомоги терміналу.

Інсталяція з офіційних репозиторіїв

Установка LibreOffice цим способом є традиційною для більшості дистрибутивів. Зовсім не обов’язково завантажувати PPA розробників. Можна обійтися і стандартними репозиторіями вашого дистрибутива.

Відкриваємо термінал. Встановлюємо LibreOffice:

sudo apt-get install libreoffice

Інтегруємо зі своїм дистрибутивом, вірніше, його графічною оболонкою. Для цього в кінці команди через дефіс потрібно написати його назву малими літерами, наприклад, для Ubuntu це буде виглядати так:

sudo apt-get install libreoffice-gnome

Встановити можна і окремі компоненти — не всім потрібен цілий пакет, хтось обмежується одним текстовим редактором. Для цього в команді потрібно додати до libreoffice через дефіс назву компонента:

 • -writer — текстовий редактор;
 • -calc — таблиці;
 • -impress — презентації;
 • -draw — графічний редактор;
 • -base — редактор баз даних;
 • -math — робота з формулами.

Встановлений пакет програм

розширення

Крім стандартних засобів програми, можна завантажити додаткові модулі. Вони діляться на кілька розділів:

 • -help-ru — файли довідки;
 • -pdfimport — імпорт PDF-файлів;
 • -presentation-minimizer — стиснення презентацій;
 • mozilla-libreoffice — пакет для підвищення продуктивності;
 • lo-menubar — глобальне меню;
 • -l10n-ru — локалізація і переклади.

Щоб подивитися доступні модулі, виконуємо команду пошуку:

apt-cache search libreoffice-help-ru

Замість «-help-ru» додаємо той розділ, який шукаємо. Для завантаження глобального меню — своя команда:

sudo apt-get install lo-menubar

Пакети для перевірки правопису і локалізації називаються наступним чином: language-support-writing-ru. Ru — російська мова, uk — український, eng — англійська і так далі.

Установка мовного пакету

оновлення

Раніше вже вказувалося можлива команда для оновлення, але оновлювала вона все пакети (sudo apt update). Щоб схожим чином оновити встановлений LibreOffice, можна оновити систему цілком, тоді оновляться і застарілі компоненти:

sudo apt dist-upgrade

Ще один швидкий спосіб

Існує ще один швидкий і простий спосіб установки LibreOffice в Linux за допомогою команд. Вони автоматично видаляють попередню версію, знаходять найсвіжішу на сайті програми, скачують, встановлюють і завантажують мовні файли для російської мови. Команда для 32-бітових систем:

sudo apt-get purge libreoffice? -y cd / tmp / (T = `curl -s -L http://www.libreoffice.org/download/ | grep -E -o ‘Download Version [0-9] {1}. [0-9] {1} (|. [0-9] {1}) ‘| sed’ s / Download Version // ‘| sed’ s /// ‘ `; tt = http: //download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/$t/deb /x86/LibreOffice_»$t»_Linux_x86_deb.tar.gz; wget $ tt tar zxvf LibreOffice _ »$ t» _Linux_x86_deb.tar.gz; cd LibreOffice _ »$ t» * sudo dpkg -i DEBS / *. deb cd .. rm -rf LibreOffice_ *; ttt = http: //download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/$t/deb/x86/LibreOffice_ »$ t» _Linux_x86_deb_langpack_ru.tar.gz; wget $ ttt tar zxvf LibreOffice _ »$ t» _Linux_x86_deb_langpack_ru.tar.gz; cd LibreOffice _ »$ t» * sudo dpkg -i DEBS / *. deb cd .. rm -rf LibreOffice_ *;) cd ~

Команда для 64-бітових систем:

sudo apt-get purge libreoffice? -y cd / tmp / (T = `curl -s -L http://www.libreoffice.org/download/ | grep -E -o ‘Download Version [0-9] {1}. [0-9] {1} (|. [0-9] {1}) ‘| sed’ s / Download Version // ‘| sed’ s /// ‘ `; tt = http: //download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/$t/deb /x86_64/LibreOffice_»$t»_Linux_x86-64_deb.tar.gz; wget $ tt tar zxvf LibreOffice _ »$ t» _Linux_x86-64_deb.tar.gz; cd LibreOffice _ »$ t» * sudo dpkg -i DEBS / *. deb cd .. rm -rf LibreOffice_ *; ttt = http: //download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/$t/deb/x86_64/LibreOffice_ »$ t» _Linux_x86-64_deb_langpack_ru.tar.gz; wget $ ttt tar zxvf LibreOffice _ »$ t» _Linux_x86-64_deb_langpack_ru.tar.gz; cd LibreOffice _ »$ t» * sudo dpkg -i DEBS / *. deb cd .. rm -rf LibreOffice_ *;) cd ~

видалення

Якщо ви вирішили видалити LibreOffice, це легко зробити різними способами. Найпростіший: при наявності графічного інтерфейсу видаліть «Офіс» через «Центр додатків». Для видалення через термінал потрібно ввести команду:

sudo apt purge libreoffice-gtk2 libreoffice-kde

Знову ж, замість kde вводимо назву своєї графічної оболонки.

видалення

Windows

На «Винда» LibreOffice відмінно підійде тим, хто не бажає купувати пакет MS Office, але постійно користується додатками для роботи з текстом, таблицями, презентаціями. Лібреофіс цілком здатний конкурувати з гігантом від Microsoft і навряд чи йому в чомусь поступається. Хоча інтерфейс програм сильно відрізняється і, можливо, вам спочатку важко буде орієнтуватися і виконувати прості дії.

установка

Установка LibreOffice на Windows — стандартний процес, який нічим не відрізняється від завантаження інших програм. Ось спосіб тихою інсталяції, тобто без різних втручань користувача в її процес.

 1. Заходимо на офіційний сайт LibreOffice.
 2. Натискаємо на кнопку «Завантажити». Завантажити пакет установки
 3. Викачуємо два файли, які будуть запропоновані для кожної з версій.
 4. Запускаємо файл установки (LibreOffice_5.3.3_Win_x86.msi). запуск майстра
 5. Відкривається стандартне вікно інсталятора Віндовс, тиснемо «Далі», потім вибираємо звичайну установку. Вибір звичайної установки
 6. У завершальному вікні буде запропоновано використовувати програму за замовчуванням для вордівських та інших файлів компанії Microsoft. Встановити програмою за замовчуванням
 7. В кінці інсталяції натискаємо «Готово».

Вуаля! Лібреофіс успішно встановлена ​​на наш комп’ютер.

видалення

Видалення LibreOffice з ПК на Windows можна зробити такими ж стандартними способами: через Панель управління в пункті «Установка і видалення програм» або через меню «Пуск» у вкладці «Програми».

оновлення

Оновлюватися найлегше таким способом.

 1. Видалити стару версію програми.
 2. Завантажити з офіційного сайту нову.

Можливо, в більш пізніх версіях вже з’явилася можливість автоматичної установки оновлень.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector