Як виправити помилку завантаження метаданих в 1С

Бухгалтерам доводиться часто стикатися з повідомленням «Помилка завантаження метаданих 1С», що викликає активну тривогу, оскільки розібратися самостійно, як усунути таку помилку, як зробити так, щоб програма знову почала працювати, не супроводжуючись проблемами, більшість недосвідчених бухгалтерів просто не знають.

«Помилка завантаження метаданих в 1С»

Суть помилки у відсутності в базі необхідної файлу.

Перш за все, слід розуміти, що повідомлення «Помилка завантаження метаданих в 1С 7.7» виникає в тих випадках, коли програмне забезпечення при запуску не може виявити безпосередньо сам файл метаданих в інформаційній базі.

Така проблема може виникати також, коли цей файл був випадково пошкоджений. До речі, з такими ушкодженнями доводиться часто стикатися тим бухгалтерам, які ігнорують правила коректного відключення ПК. Безумовно, іноді зовнішні чинники провокують таке некоректне відключення, коли раптово відключається електроенергія.

Особливо некоректне відключення провокує такий збій, якщо бази знаходяться на знімних носіях. Безумовно, якщо цей знімний носій виходить з ладу, скористатися записаними на ньому метаданими не вдасться. Не слід виключати і вірогідність того, що проблема виникла внаслідок проникнення на ПК вірусного ПЗ.

Способи усунення помилки

Якщо ви стали свідком виникнення повідомлення «Помилка завантаження метаданих в 1С на Windows 7», паніку відкиньте в сторону, зосередьтеся і почніть розбиратися з тим, як все-таки вирішити проблему. Повірте, якщо слідувати рекомендаціям, ця проблема не здасться для вас такою вже страшною і неймовірно складною.

Повідомлення про несправності

Звичайно, ви повинні зрозуміти, що привести до помилки метаданих в 1С 7.7 може не одне тільки пошкодження, а відразу декілька. Тільки в зв’язку з тим, що спочатку програма завантажує md.файл, вона, виявляючи його пошкодження, сигналізує про це повідомленням «Помилка метаданих 1С». Дізнатися відразу про інших несправності компонентів баз ви просто не можете, оскільки програма просто вас про це не повідомляє.

На жаль, спровокувати таку жахливу для вас проблему, могли ви навіть власноруч. Це часто трапляється, коли виникає бажання переписати md.файл, скориставшись копією. Це катастрофічна помилка для програми, тому зовсім не дивно, що вона починає «мстити» бухгалтерам за невміле поводження з нею. Бажаючи переписати інформацію, неприпустимо робити копію.

алгоритм дій

Щоб не нашкодити ще сильніше програмі, важливо неухильно дотримуватися рекомендацій досвідчених користувачів. Якщо виявлена ​​вже пошкоджена інформаційна база, не поспішайте робити які-небудь дії до тих пір, поки не зробите посекторного копію.

Якщо виконати такі рекомендації, згодом вдасться базу легко відновити. На жаль, ті, хто ігнорує ці поради, можуть втратити можливість усунути системний збій. Отже, якщо в 1С Підприємство виникла помилка завантаження метаданих, насамперед перевірте, а чи бачить сама програма шлях до інформаційної бази.

Перевірка шляху до бази

Якщо навіть бачить, не поспішайте переходити до наступних кроків, перевірте правильність зазначеного шляху. Іноді при системному збої шлях стає некоректним, безумовно, скористатися інформаційною базою програма не може, з цієї причини вона не буде коректно завантажуватися. На жаль, якщо шлях правильний, значить, проблема все-таки серйозніше, але і з нею можна розібратися.

Почнемо шукати причини проблеми, якщо ПО бачить цей файл, але не може його прочитати. Пропонуємо вам відкрити провідник Windows, після чого спробувати створити точну копію файлу конфігурації, розміщуючи його на іншому дискового простору.

Якщо навіть при таких діях виникає повідомлення про помилку, що повідомляє, що не вдається прочитати файл, значить, висока ймовірність того, що ваш диск, на якому збережена база, просто пошкоджений. Іноді таке трапляється, коли на знімному диску встановлюється захист, що обмежує права на читання.

На жаль, досить часто бухгалтера стикаються з тим, що файл можна прочитати, але він виявляється пошкодженим через вірусної атаки, некоректного вимкнення та іншого. Отже, перш ніж приступити до подальших дій, дуже важливо зробити резервну копію, яку розмістити на іншому дискового простору.

Добре, якщо бухгалтера періодично створюють резервну копію, тоді досить розпакувати цю копію і замінити пошкоджений файл цієї копією. Якщо ж такого «рятівного» архіву просто немає, скористайтеся «дружній» допомогою утиліти GComp. Ця утиліта допомагає розпакувати файл конфігурації, а потім так само його успішно упакувати, відновивши працездатність програми.

GComp

Також рекомендуємо переглянути назву фала, скориставшись будь-яким HEX-редактором. Якщо ви виявите, що нічого спільного з Compound він не має, значить, хтось його з «величезним апетитом з’їв». У більшості випадків після вірусного втручання щось зробити з таким файлом вже неможливо.

Якщо у вашій програмі була встановлена ​​конфігурація стандартна, тоді пошукайте таку ж на просторах інтернету, після завершення успішних пошуків, просто її замініть. Звичайно, якщо файл містив вкрай важливу інформацію, краще довірити всі ці маніпуляції професіоналам, які в більшості випадків зможуть повернути вам втрачене.

Важливо розуміти, що, наважуючись самостійно відновлювати метадані, ризик виникнення фатальних невдач значно вище, ніж при системному збої. З цієї причини відповідально підходьте до вирішення цієї проблеми, неухильно дотримуйтесь всіх інструкцій, щоб отримати задоволення від чудового результату.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector