Як встановити або оновити BIOS з флешки

Програмне забезпечення БІОС зберігається в мікросхемі ROM, викликати який є можливість без звернення до диска. Воно розташовується на материнській платі і зберігає коди нормальної роботи дисків, відеокарти і т. Д. Бажаючи з’ясувати, як оновити з флешки БІОС, потрібно провести ідентифікацію цієї процедури для всіх складових, до якої застосовується ця дія.

Оновлення BIOS з накопичувача

Використання зовнішнього накопичення для прошивки BIOSa.

Головною умовою вважається можливість систематизувати оновлення для БІОС, основним завданням якого є нормальна робота електронного пристрою. Дійсно актуальним питання, як встановити з флешки БІОС, буде для тих користувачів, які використовують процесори, які не підтримуються початковими версіями BIOS.

Зазвичай прошивка БІОС відбувається з CD-диска, проте справа полягає в тому, що деякі сучасні електронні пристрої, наприклад, нетбуки, не мають дисковода і з цієї причини перепрошити BIOS з диска не вийде. Так що, як оновити БІОС з флешки, цікавить не мало користувачів.

Для чого слід оновити BIOS

Більшість користувачів, рано чи пізно, приходять до тієї думки, що потрібно зробити прошивку BIOS з флешки. Це слід зробити в таких випадках:

  1. треба встановити на комп’ютер нові компоненти якої програми;
  2. планується модернізірованіе пристрою шляхом установки новітніх комплектуючих;
  3. це радить зробити виробник;
  4. з’являються помилки або збої в роботі системи.

Оновлення БІОС з флешки потрібно при появі конфлікту пристроїв або при пошкодженні вірусом системних даних. Також не останнє значення цей процес має для розгону ПК.

Завдання ПО для роботи ПК

Слід враховувати те, що, якщо комп’ютер працює нормально, в такому випадку немає потреби змінювати конфігурації материнської плати шляхом оновлення BIOS лише за порадою друга або тому що з’явилася нова версія. Однак якщо в ній з’явилися необхідні для користувача новітні функції, що підвищують продуктивність пристрою, тоді вже можна модернізувати програму. З’ясувавши, які можливості надає оновлення БІОС, потрібно з’ясувати, як перепрошити БІОС з зовнішнього накопичувача без негативних наслідків для комп’ютера. Для прошивки з флешки потрібно виконання кількох кроків.

Визначте модель материнки

Справа полягає в тому, що так як оновлюваний BIOS встановлюється в ROM на материнке, то виходить, що оновлювати потрібно саме її. А для цього потрібно точно знати, яка модель вашої системної плати. Таку інформацію ви зможете відшукати в книзі по материнке, яка йде в комплекті з ПК або розібрати системний блок і подивитися його на самій платі.

Також є можливість вдатися до допомоги програмних засобів операційної системи. Для цього потрібно натиснути разом клавіші Win і R, набрати msinfo32, після чого клікніть OK. У вікні буде надана вся необхідна інформація про систему, в тому числі і версія BIOS.

Однак бувають і такі випадки, коли з’ясувати назву материнки не представляється можливим навіть за допомогою цієї команди. Тоді можна скористатися спеціальною програмою AIDA64 Extreme. Протягом місяця вам буде представлена ​​можливість безоплатно її використовувати, а завантажити утиліту можна вільно в інтернеті. Після установки і запуску програми відкрийте загальні відомості про операційну систему, і там виявите найменування материнки.

Програма AIDA64 Extreme

скачайте прошивку

Треба вписати назву моделі материнської плати в будь-яку пошукову систему. Після цього треба перейти за наданою посиланням до офіційного виробника. У розділі завантажень тепер виберіть БІОС. Пошукайте нову версію, у якій є позначка InstantFlash, а потім скачайте її. Тепер слід розібратися, як на флешку записати БІОС. Це зробити дуже просто. Досить розпакувати завантажений архів на флешку, краще щоб вона була чистою. Вставте флешку в ПК і перезавантажте його.

відмітка InstantFlash

Проведіть установку прошивки БІОС з флешки

Коли буде виконуватися завантаження, треба натиснути Delete або F2, так ви зможете відкрити настройки BIOS. Якщо материнською платою вашого пристрою підтримується технологія SMART, в такому випадку треба перейти в цей розділ і стрілками вибрати InstantFlash. В іншому випадку потрібно відшукати розділ, в назві якого міститься слово Flash. Системою швидко в автоматичному режимі буде визначена флешка і наявні версії BIOS.

Тепер треба вибрати флешку, на яку було завантажено файл BIOS, і версію прошивку, яку бажаєте встановити. Потім натиснути Enter. Розпочнеться відновлення БІОСа з флешки, і ПК перезавантажиться.

Відновлення BIOSa з накопичувача

У певних ситуаціях для того, щоб перепрошити BIOS, виникає необхідність завантажуватися з флешки, де знаходиться інсталяційний файл. Для цього треба натиснути під час завантаження Delete або F2, щоб вийшло відкрити меню BIOS. Знайдіть вкладку BOOT, а в ній відшукайте BootDevicePriority. Тут визначається пріоритет завантаження пристроїв. Як правило, на першому місці розташовується жорсткий диск зі встановленою на ньому операційною системою. Після виділення рядка треба натиснути Enter, так ви зміните пріоритет завантаження. Пошукайте в списку свою флешку і виконайте з нею цю операцію. Після натисніть F10 для виходу з BIOS зі збереженням усіх змінених налаштувань. Коли завершиться перезавантаження комп’ютера, буде автоматично запущено інсталяційний файл відновлення BIOS, записаний на флешку.

Слід знати, що в той момент, коли оновлюється БІОС з флешки, не можна відключати живлення комп’ютера, інакше це може привести до негативних наслідків. Про всяк випадок, не зайвим буде підключитися до джерела безперебійного живлення, якщо він у вас є.

На офіційному сайті виробника материнської плати потрібно ознайомитися з інформацією про те, як відновити BIOS, вона зазвичай надається в комплекті з файлом BIOS.

Тепер вам відомо, як встановити з флешки BIOS. Однак слід ще раз зазначити, що оновлюватися BIOS повинен лише в крайньому випадку, інакше можуть виникнути проблеми. Також на флешку краще буде записати повну версію BIOS, оскільки a- і b-версії ще допрацьовуються і мають помилки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector