Як включити замітки на робочий стіл Windows

Напевно хоч раз в житті, кожної людини переслідувала думка: «Я щось повинен був зробити, але що?». Хтось для того щоб не забути зробити що-небудь, по-старому зав’язує вузлики або малює на зап’ясті хрестик, хтось користуються щоденниками, а хтось — функціоналом «напоминалок» на смартфоні або планшеті, благо різних додатків зараз в надлишку. Але далеко не завжди це все під рукою, особливо у тих, хто проводить величезну кількість часу за комп’ютером. Багато офісні працівники вже не один десяток років користуються «стікерами» і обважують ними монітори робочого комп’ютера, що не завжди естетично і практично, щоб не забути відправити звіт, переробити документи або просто тримати перед очима якусь важливу інформацію. У спробі систематизувати і полегшити працю даних категорій користувачів компанія Microsoft ще на початку 21 століття впровадила в операційну систему Windows додаток / віджет, що імітує «старі добрі» паперові стікери або замітки. Але далеко не всі користувачі, особливо в даний час, коли у багатьох постійно в руках смартфон, знають про те, що даний функціонал доступний і зараз, з красивим і зрозумілим оформленням і інтерфейсом, і все з тієї ж величезною користю. У цій статті мова якраз і піде про те, як на операційній системі Windows 10 створити замітки і помістити їх на робочий стіл, як їх потім видалити, а також про те, які існують сторонні додатки зі схожим функціоналом.

Як включити замітки на робочий стіл Windows

Варіанти налаштування заміток на робочому столі Windows.

штатні засоби

В улюбленій багатьма операційній системі Windows 7 створення заміток було максимально простим і полягало лише в двох діях — це відкрити «Пуск» і клікнути по значку «Записки», який знаходився в меню швидкого доступу. Справедливості заради, слід зазначити, що і в Windows 10 розглянутий функціонал нічим не ускладнений. Виняток становить лише те, що сама по собі ця версія операційної системи стала більш «європейської», а це призвело до того, що більшість розділів в меню «Пуск» мають назви англійською мовою. Безумовно, саме це і викликає труднощі у користувачів, так як список розділів, навіть тільки з вбудованим програмним забезпеченням, величезний, і досить просто, не знаючи того, що шукаєш, загубитися в цьому розмаїтті. Отже, переходячи до основного питання даної теми, для створення замітки і приміщення її на робочий стіл потрібно зробити наступне:

 • кліком мишки або кнопкою «WIN» відкрийте «Пуск»;
 • клікніть по першій-ліпшій букві для відкриття алфавітного покажчика;
 • в таблиці з російським і англійським алфавітом виберіть букву «S»;
 • в списку клікніть по рядку «Sticky Notes», що перекладається як «Нотатки».

Sticky Notes

Подальші дії залежать від бажання самого користувача. Функціонал «Sticky Notes» непорівнянний з текстовим редактором, але також має досить непоганий вибір з редагування і форматування, а саме:

 1. Для зміни розміру вікна досить потягнути курсором мишки за правий або лівий кут.
 2. Для створення нового запису слід клікнути по значку «+» в лівому верхньому кутку.
 3. Для зміни фонового кольору потрібно натиснути на кнопку «…».
 4. Для видалення запису необхідно клікнути по відповідному значку у вигляді кошика в правому верхньому куті вікна або натиснути комбінацію клавіш «Ctrl + D».
 5. Для зміни формату тексту використовується клавіатурне поєднання клавіш і виділення частини тексту. Для застосування є 7 багатьом знайомих комбінацій:
  • «Ctrl + B» — виділяє жирним обраний текст;
  • «Ctrl + I» — курсив;
  • «Ctrl + U» — підкреслення;
  • «Ctrl + T» — перекреслює обраний фрагмент тексту;
  • «CTRL + SHIFT + L» — створює маркований список;
  • «CTRL + SHIFT +>» — збільшення використовуваного шрифту на 1 одиницю;
  • «CTRL + SHIFT + <» – уменьшение используемого шрифта на 1 единицу.

Змінити розмір заміток

По суті, для нормальної роботи з даним типом записи нічого іншого і не потрібно, і даних 8 комбінацій з лишком вистачає для додання запису естетичного зовнішнього вигляду.

сторонні додатки

Для тих, кого не влаштовують наведені вище можливості штатного інструменту, в магазині Windows Store існує не один десяток подібних по функціоналу додатків. І все наданого різноманіття слід виділити кілька найбільш цікавих і безкоштовних додатків, які, на думку деяких користувачів, задовольнять всі, навіть досить екзотичні, запити користувачів: «ColorNote», «Швидкі нотатки», «Sticky Notes 8», «Fluent Sticky Notes» , «Sticky Notes — Post Virtual Notes on Your Desktop», «Pin Note». З представленого списку заслужено виділяється додаток під назвою «ColorNote», яке має і приємну зовнішню оболонку і досить зрозумілий інтерфейс і наявна можливістю реєстрації за допомогою сервісу Google, що дозволяє домогтися певної синхронізації.

Синхронізація через сервіс Google

висновок

На закінчення варто сказати, що інші програми, по суті, нічим не відрізняються від штатного «Sticky Notes». І навіть функціонал і зовнішня оболонка і в цих, і в будь-яких інших подібних додатках не просто не мають істотних переваг, але і багато в чому поступаються розробці від Microsoft.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector