Як визначити напрям Кібли онлайн

Прочитавши статтю, ви зможете дізнатися всі сервіси, які дозволяють визначити правильний напрямок Кібли в режимі онлайн. У світі існує кілька релігій. І в кожної свої правила поведінки і обряди. Ця стаття буде присвячена одній з них — ісламу. Для молитви всі віруючі повинні створювати відповідні умови. Наприклад, очистити тіло, одяг і місце для молитви. А також знайти особливу сторону, в яку повинен дивитися молиться.

Виникнення і додаткова інформація про кибла

Кибла часто згадується в ісламі, так як воно (напрямок) ще і дуже важливо при будівництві мечетей. А також ряду інших релігійних будівель. Знання Кібли для мусульман обов’язково. Вони використовують його під час п’ятикратних молитов щодня. У наш цифровий час знайти потрібну сторону можна за допомогою Інтернету.

Кааба

Кааба — мусульманська святиня

Наведене напрямок вказує на одну з головних святинь ісламу — Каабу. Це кубічну споруду знаходиться в місті Мекка. Розташовується святиня у дворі забороненою мечеті — Масджид аль-Харам. Сюди збираються паломники з усієї округи під час Хаджу (паломництва). При першому пророцтві Мухаммеда, посланника Аллаха, киблу брали за гору Морія, яка знаходиться в Єрусалимі. Після чого Мухаммеду повідав Аллах про те, що цей напрямок відтепер змінено. В ту ж мить він разом з тими, що моляться змінив його. Після цього причини перенесення Кібли були приведені в Корані.

мечеть

Мечеть, в якому кибла була змінена

Читайте також: Як знайти фільм не знаючи назви.

Namaz-time.ru — допоможе знайти напрямок онлайн

Для тих, кому потрібно знайти священне напрям або киблу, можна скористатися веб-сайтом http://namaz-time.ru/map. Перейдіть на цю адресу, використовуючи веб-браузер. У верхньому меню для зручності надані найпопулярніші російські міста. Якщо ви проживаєте в одному з них, просто виберіть потрібний курсором миші. На карті ви побачите точку знаходження вашого місця, а також лінію, що вказує на киблу. Для менш популярних міст є рядок для введення.

Подальший порядок дій:

 1. Переведіть курсор на рядок і введіть назву вашого населеного пункту;
 2. На карті відобразиться знову точка і покажчик на киблу;
 3. Ви також можете автоматично визначити на карті своє місцезнаходження. Для цього натисніть на синю кнопку «Визначити».

  Визначити киблу онлайн

  Онлайн-сервіс для визначення Кібли

Карту можна регулювати, наближаючи або віддаляючи її. Для цього справа є кнопки «+» і «-». Натисніть на відповідну.

Qiblalocator — online-сервіс для визначення Кібли

Веб-сайт http://www.qiblalocator.com/ надає користувачам інструмент з онлайн-картою для знаходження Кібли. Принцип роботи сайту подібний до попереднього. У вашому розпорядженні рядок для введення міста, в якому ви перебуваєте. Після надання сервісу даних натисніть кнопку «Locate» і ви побачите потрібний напрямок.

QiblaLocator

Онлайн-сервіс QiblaLocator

Крім цих функцій, ви також знайдете внизу сторінки кнопки. Вони допоможуть визначити відстань до Мекки, довготу, ширину та іншу інформацію. Скористайтеся ще одним подібним сайтом, в якому процес визначення такої ж, як і на попередніх сервісах — https://halalguide.me/moskva/qibla.

Як визначити місце розташування Мекки в мобільному пристрої

У маркеті для пристроїв Android є спеціальний додаток, яке дозволить вам визначити напрямок Кібли за допомогою мобільного телефону online. Завантажити його можна на цій сторінці. Їм вже користуються більше 10 мільйонів віруючих.

Переваги онлайн-сервісу:

 • Ви зможете визначити киблу в будь-якій точці світу. Вам знадобитися тільки підключення до інтернету;
 • За допомогою GPS-функцій вам не доведеться вводити місто, де ви знаходитесь. Особливо корисна функція при подорожі. Коли ми часто змінює безліч міст і населених пунктів, не знаючи навіть їх назви;
 • Додаток показує відстань в милях, метрах і т. Д. До священної мечеті;
 • У програмі є кілька популярних мов, включаючи англійську, російську, французьку, італійську та ін .;
 • Є можливість налаштувати час відповідно до священним місцем.

  Визначити киблу через додаток

  Мобільний додаток для визначення Кібли

При низькій швидкості інтернету ви можете ввести місце знаходження вручну. При цьому ви заощадите трафік і час.

Яким чином можна дізнатися киблу без додатків і сервісів

Існує неправильно думка, що всі мусульмани читають свої молитви, звернені на схід. Хоча в деякому випадку (коли молиться знаходиться від Мекки на захід) воно вірно. Одним з основних небесних об’єктів, за яким в усі часи люди визначали сторони світу і навіть час доби, є сонце.

Щоб знайти потрібну сторону:

 1. Вам знадобиться палиця приблизно метрової довжини;
 2. Потрібно до обіду або полудня увіткнути її на рівній поверхні землі;
 3. Зробіть позначку на кінці тіні від палиці;
 4. Тепер вам потрібно точно визначити відстань від палиці до тіні. Для цього підійде тоненька гілочка дерева. Виміряйте нею відстань і обламайте по потрібній довжині. Вона потрібно для створення кола з радіусом отриманого нами відстані;
 5. Коли сонце пройде певну відстань по небу, тінь поступово зовсім зникне рівно опівдні. Потім після полудня почне з’являтися з іншого боку. Дочекайтеся, коли вона виявиться на межі вашого кола і зробіть позначку в цьому місці;
 6. Тепер з’єднайте найпершу позначку і останню. Ця пряма лінія буде напрямками заходу і сходу. Відповідно, перша ваша позначка буде заходом, а друга вкаже на схід;
 7. Тепер вам потрібно накреслити лінію перпендикулярно існуючої. Таким чином ви отримаєте інші дві частини світу — південь і північ. Північ зліва від сходу.

  Визначення сторони світу

  Визначення сторони світу по сонцю

Цим способом ми дізнаємося сторони світу. Вони допоможуть нам визначити киблу. Знаючи розташування країни перебування на мапі, ви легко визначите її. Наприклад, якщо ви перебуваєте в Сполучених Штатах, то Мекка знаходиться на північному сході. Якщо ви відвідали Південну Африку, то молитися потрібно на північно-північний схід.

Це може бути корисним: щоб знайти товар фото в Інтернеті.

Як мусульмани знаходили напрям в минулому

У минулому киблу визначали за допомогою додаткових інструментів і карти. Але не всі люди були грамотними. Їх навчали більш досвідчені в цьому питанні люди. Процес визначення був схожий з тим, що ми дізналися з попереднього розділу статті. Спочатку потрібно було визначити сторону світу. Пізніше були створені спеціальні прилади, які дозволяли визначити напрям. Були створені спеціальні таблиці, які полегшували мусульманам завдання — знаходження напрямки для всіх населених пунктів.

Поради та рекомендації

Використовуючи свої пристрої з ОС Android, iPhone, iOS знайдіть потрібну програму через пошук в відповідних для смартфона маркетах. Встановлюються вони в одне натискання кнопки.

Базові рекомендації для віруючих:

 • Ви можете записати координати Кааби, щоб в майбутньому розрахувати напрямок — 21 градус 25’21. 15 » с. ш. N 39 градусів 49’34.1 » східної довготи. д .;
 • Збираючись у подорож, заздалегідь відзначте напрямок для молитви на місці, куди ви вирушаєте;
 • Ви можете знайти спеціальні килимки для молитов, на яких вбудований компас і позначка з потрібним напрямком;
 • У великих містах є мечеті, де можна дізнатися про це;
 • Вам варто використовувати всі можливості і варіанти для визначення Кібли. На допомогу прийде компас, який доступний в мобільних пристроях. Навіть якщо він відсутній, постарайтеся знайти інші способи визначити напрямок.

У статті ми детально розібрали, яким чином можна визначити точний напрям Кібли, використовуючи онлайн-сервіси. А також як мусульмани знаходили местопложеніе Мекки в минулому.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector