Як виростити дитину, що не одержимого смартфоном

Сучасні діти беруть в руки смартфони та планшети одночасно з соскою, і це не завжди добре. Така дитина може вирости замкнутим, зацикленим на самокопання і віртуальному спілкуванні, що не буде помічати, що відбувається навколо нього, і взагалі віддалиться від вас і реальному житті. Крім того, тривале використання мобільних пристроїв може привести до стомлюваності, проблемам із зором, психікою, недоліків фізичного розвитку і різних захворювань. Як вчинити, щоб цього не сталося? У цій статті ми розповімо, що потрібно зробити, щоб відгородити дитину від смартфона і при цьому не придушити його тягу до технологій та інших цікавих речей.

Визначте час

Американська академія педіатрії вважає, що максимальний час, який дитина може проводити за екраном, залежить від віку:

  • З народження до 18 місяців — ніяких екранів (в тому числі телевізійних), виняток — спілкування з родичами в чаті.
  • З 2 до 5 років — не більше однієї години в день сумарно за телевізором, комп’ютером, планшетом або смартфоном.
  • Від шести років — не більше двох годин на день за цифровим пристроєм. Важливо стежити за тим, щоб гаджет не відбирав час, відведений на сон, прогулянку та іншу активність, необхідну для правильного фізичного розвитку.

Коли забороняєте — пропонуйте заміну

Якщо ви заберете у дитини смартфон або планшет і скажете «Займися чимось іншим», він образиться. Самі запропонуєте йому заняття: спорт, риболовлю, малювання, прогулянку, читання. І складіть йому компанію.

Покажіть приклад

Діти копіюють поведінку батьків. Якщо ви самі постійно сидите вдома, годинами втупившись в екран, дитина буде вважати, що це нормально. Перегляньте своє ставлення до гаджетам і покажіть дитині, що ви можете провести весь день без інтернету, комп’ютера і смартфона.

Не тільки розваги

Чи не позиціонує смартфон в якості заміни іграшок, а покажіть, що за допомогою інтернету можна навчатися, вивчати серйозні речі і ділитися знаннями з усім світом. Заохочуйте прагнення своєї дитини дізнаватися щось нове.

Слідкуйте за якістю контенту

Налаштуйте батьківський контроль і обмежте дитини від шкідливого контенту. Додайте в закладки навчальні сайти, встановіть розвиваючі програми та ігри. Дитина, поки він маленький, повинен бути під наглядом навіть в інтернеті. Тут набагато простіше знайти погані речі, ніж в реальному житті.

Визначте безгаджетовие зони

Встановіть заборона на використання інтернету, смартфона і інших гаджетів в певних місцях будинку (наприклад, в спальні, ванній, туалеті або на кухні) і не ставте комп’ютер в дитячій. Це дозволить виробити у дитини корисні звички: швидко засипати, не засиджуватися в туалеті, не відволікатися під час прийому їжі на сторонні речі.

Поважайте право на особистий простір

Якщо ваша дитина зареєстрований в соцмережах, що не додавайтеся в друзі до його друзям і не залишайте коментарі до його записів. Дитина має право на особистий простір навіть в інтернеті. Він буде відчувати себе вільніше і не стане приховувати від вас свої думки і захоплення, побоюючись, що ви їх не схвалите або виставите його несамостійним на очах у друзів.

Розкажіть про небезпеки

В інтернеті зустрічаються різні люди, в тому числі зі злими намірами. Поясніть дитині, що з незнайомцями краще не спілкуватися, а в соцмережах не варто викладати занадто багато особистої інформації або її потрібно приховувати так, щоб вона була видна тільки друзям. Дитина повинна засвоїти: все, що він напише, залишається в мережі і може завдати проблем і йому, і вам. Також важливо дати йому зрозуміти, що з будь-якою проблемою, хоч би особистої вони не була, він завжди може звернутися до вас.

Високі технології можуть заподіяти шкоду, але повністю захищати свою дитину від них не варто. Вони розвивають креативне і технічне мислення, давно стали важливою частиною нашого життя, і саме за ними майбутнє.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector