Як виправити проблеми зі звуком в Ubuntu

Будь-який досвідчений користувач комп’ютера знає, що періодично доводиться стикатися з різного роду несправностями і проблемами в роботі ПК, які виникають з різних причин і можуть мати різну ступінь серйозності. Лінукс-подібні операційні системи, зокрема, Убунту, не виняток. У цій статті детально розглянемо, що потрібно робити, якщо в Ubuntu немає звуку. Давайте розбиратися. Тож почнемо!

Виправлення проблем зі звуком

Користувач може самостійно усунути проблему зі звуків в Ubuntu.

Спосіб, який допоможе вирішити проблему більшості користувачів, полягає в застосуванні утиліти AlsaMixer. Щоб скористатися нею, відкрийте термінал, а потім пропишіть команду:

alsamixer

Якщо ця утиліта відсутній на вашому комп’ютері, встановіть її, виконавши команду:

sudo apt-get install gnome-alsamixer

Нарешті, потрапивши в AlsaMixer, спробуйте відрегулювати повзунки за допомогою стрілок на клавіатурі. Після такої калібрування звук повинен повернутися. Для виходу з програми натисніть Escape.

Ще один спосіб, що дозволяє виправити ситуацію, якщо в Ubuntu не працює звук — перезавантаження драйвера. Такий варіант варто пробувати, коли аудіопристрій не відображається в списку апаратного забезпечення. Для перезавантаження ALSA драйвера виконайте команду:

sudo alsa force-reload

AlsaMixer

Також причина може бути в тому, що відповідні аудіомодулем просто відсутні на комп’ютері. Щоб виправити це пропишіть:

sudo apt-get install — reinstall linux-generic,

а потім виконайте перезавантаження системи.

Тим, у кого на материнській платі є вбудований аудіоконтроллер Intel, допоможе наступний спосіб:

  1. Насамперед необхідно відкрити термінал, а після виконати команду: sudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf
  2. Відкриється текстовий редактор. Опустіться до кінця файлу і допишіть рядок: options snd-hda-intel model = generic

Залишається тільки зберегти внесені в файл зміни, вийти з редактора, а потім виконати перезавантаження операційної системи.

Тепер ви знаєте, які заходи необхідно приймати, якщо в Ubuntu пропав звук. Як ви можете переконатися, така проблема вирішується досить легко. Пишіть в коментарях чи вдалося вам виправити ситуацію, діліться з іншими користувачами своїм досвідом, адже багатьом він може бути корисний, а також запитуйте все, що вас цікавить по розглянутій темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector