Як виправити помилку в роботі файлу ntdll.dll

Операційна система Windows в своїй структурі має величезну кількість різних компонентів, каталогів і файлів, функціональність яких має пряме відношення до штатно роботі комп’ютера в цілому. Колосальна популярність операційної системи Windows 7 вже давно призвела до того, що вона отримала звання не тільки «кращою» версії, але і самої «забагованной, тобто тієї, де проявляється найбільша кількість помилок. Кожен користувач комп’ютера рано чи пізно, але стикається з тим, що будь-яке програмне забезпечення мимовільно і «не шкодуючи нікого» просто закривається. Подібна ситуація в першу чергу характеризується збоями в роботі системних компонентів, що мають розширення «.dll», до якому звертається кожна без винятку програма. У цій статті мова піде про згадану вище помилку з несанкціонованим завершенням роботи ПО, про причини її виникнення та про способи вирішення.

Як виправити помилку в роботі файлу ntdll.dll

Методика виправлення помилок в роботі файлу ntdll.dll.

способи виправлення

Без зайвої передісторії слід сказати, що суть проблеми полягає в некоректній роботі файлу динамічної бібліотеки під назвою «ntdll.dll». Вже згадана помилка може проявлятися в двох варіаціях:

 1. Перший полягає в появі вікна про аварійний завершення роботи програми, іноді і безпосередньо «Провідника Windows». Для того щоб переглянути детальну інформацію, досить натиснути на кнопку «Детальна інформація» (View problem details), де і буде прямо вказано, що винуватцем ситуації став файл «ntdll.dll».
 2. Друга варіація характеризується появою «синього екрану» (не BSOD / НЕ екран смерті) із зазначенням коду помилки і посилання на файл SystemRoot \ System32 \ ntdll.dll.

Отже, ntdll.dll — це вкрай важливий модуль, який життєво необхідний для обробки API і активного використання прикладного програмного забезпечення. Якщо максимально спростити визначення, то розглянута бібліотека відповідає за такі функції як: переміщення, копіювання, вставка / вирізання, порівняння і т. П. А виходячи з того, що дані функції використовуються кожним другим, можна зробити кілька логічних висновків про причини збою в роботі модуля, а саме:

 • Користувачем були проведені будь-які маніпуляції з установки / оновлення програмного забезпечення, в результаті яких файл «ntdll.dll» був замінений свідомо непрацездатною версією або просто був видалений без заміщення;
 • Встановлене ПЗ не має повноцінної сумісності з операційною системою. Це яскраво простежувалося раніше, коли Win7 тільки піднімалася «на призначений для користувача Олімп» і частина програм, які були випущені під Windows XP масово запускалися на «нової» версії операційної системи.

І беручи до уваги все вищевикладене, слід перейти безпосередньо від слів до справи.

Варіант 1

Перше, що необхідно буде спробувати зробити, — це скористатися можливістю запустити програму, яка раніше була завершена аварійно, в режимі сумісності. А для цього потрібно зробити наступне:

 • Клацніть правою кнопкою мишки на ярлик проблемної програми і перейдіть на вкладку «Сумісність»;
 • У розділі «Режим сумісності» відзначте галочкою рядок «Запустити програму в режимі сумісності»;
 • Серед наявних варіантів виберіть «Windows XP» (Пакет оновлень 2) або (Пакет оновлень 3);
 • Опустіть свій погляд нижче і поставте прапорець в рядку «Виконувати цю програму від імені адміністратора» / «Запускати цю програму від імені адміністратора»;
 • Натисніть «ОК» і перевірте працездатність обраного ПО.

Запустити програму в режимі сумісності

При необхідності в №3 виберіть будь-який інший доступний для використання варіант.

Варіант 2

Має на увазі відключення контролю облікових записів Windows:

 • Відкрийте «Пуск» і в рядок пошуку введіть «UAC» або «Зміна параметрів контролю облікових записів»;
 • У вікні, переведіть повзунок в самий низ «Ніколи не повідомляти»;
 • Натисніть «ОК» для збереження зміни і проведіть перезавантаження комп’ютера;
 • Перевірте працездатність бажаного програмного забезпечення.

відключення контролю облікових записів Windows

варіант 3

У структурі операційної системи існує служба «PcaSvc», вона ж «Служба помічника по сумісності програм», яку в даному випадку для перевірки теорії можна спробувати відключити:

 • Натисніть «Пуск» і відкрийте папку «Службові» і «Панель управління»;
 • Далі відкрийте «Система і безпека» і перейдіть до підрозділу «Адміністрування»;
 • Прокрутіть наявний список до рядка «Служби» і відкрийте його;
 • Або ж просто виконайте команду «services.msc»;
 • Відсортуйте список служба по алфавітній приналежності і знайдіть вищенаведену службу «PcaSvc»;
 • Клацніть по ній правою кнопкою мишки і в блоці «Стан» натисніть «Зупинити»;
 • У блоці «Тип запуску» виберіть «Відключено»;
 • Збережіть внесені зміни і перезавантажте комп’ютер.

PcaSvc

варіант 4

Четвертий і найбільш оптимальний варіант з усіх можливих — це відкотити систему до точки, яка передувала появі даної проблеми, а, можливо, і передувала установки проблемного програмного забезпечення. Для реалізації цього варіанту потрібно зробити наступне:

 • Відкрийте меню «Пуск» і розгорніть каталог «Службові»;
 • У списку, виберіть «Відновлення системи»;
 • Серед наявних точок, які були створені операційною системою автоматично, виберіть найбільш підходящий для вас варіант;
 • Для перевірки того, що можливо буде втрачено і порушено відновленням до попередньої конфігурації, натисніть на кнопку «Пошук порушених проблем»;
 • Натисніть «Далі» — «Готово» і дочекайтеся завершення роботи засобу відновлення;

Відкотити систему до точки

Важливо розуміти, що категорично не рекомендується переривати дану процедуру, так як можна зіткнутися з більш серйозними проблемами, ніж та, яка розглядається в рамках цієї статті.

висновок

Останнє, що, можливо, зможе допомогти в даній ситуації, — це ручне скачування файлу «ntdll.dll» і ручне його приміщення в системний каталог. Наслідки такого скачування, в тому числі вибір джерела, покладаються на кожного користувача індивідуально, так як досить часто до складу модуля зловмисники «підмішують» вірусне ПО, а до чого це все може призвести — питання риторичне.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector