Як виправити помилку 0x00000116

Помилка 0x00000116 має другу, досить похмуру назву — «синій екран смерті». Таке позначення прийнято, тому що при найгіршому сценарії доведеться міняти відеокарту. Однак же, проблема може виявитися куди менш серйозної і цілком поправною без фінансових витрат. Сама помилка говорить про те, що ОС подала в якийсь момент сигнал драйверу графічного адаптера, але відповіді не послідувало. Замість продовження операції виник синій екран з цифровим кодом і залишився «висіти» на невизначений час. Цьому може бути кілька причин і способів усунення, про які ми поговоримо далі.

Як виправити помилку 0x00000116

Виправлення помилки 0x00000116.

Причини появи 0x00000116

Помилка 0x00000116 може виникнути в будь-якої конфігурації Windows: 7,8 або 10. Причини збою дуже різноманітні, розташуємо їх по порядку — від найсерйознішою до найбільш легкорешаемой:

 1. Графічний адаптер вийшов з ладу — він міг занадто сильно розігрітися або покритися товстим шаром пилу, яка заважає вентилятору охолоджувати контакти. Також можливе механічне пошкодження, якщо ви встановлювали знову відеокарту або проводили з нею якісь маніпуляції.
 2. Відеокарта дестабілізована невмілим оверклокінгом або андервольтінгом — невдала спроба підвищити продуктивність і функціональність адаптера може призвести до сумних наслідків у вигляді постійних збоїв у роботі.
 3. Проблеми зі вторинним джерелом електроживлення — він може не підходити до вашої моделі ноутбука і не подавати достатню кількість струму, необхідне відеокарти.
 4. Поломка ОЗУ — іноді теж буває причиною помилки. Може бути пошкоджений якийсь мікрочіп, що тягне за собою різні неполадки.
 5. Перегрів — короткочасне підвищення температури відеокарти може провокувати помилки.
 6. Неправильна робота драйверів — найпоширеніша причина появи «екрану смерті». З ними часто що-небудь відбувається: несумісність нової версії з системою, поява конфліктує «клона» тощо.

Методи вирішення помилки 0x00000116

Тепер, коли ми з’ясували причини, давайте розберемося, що можна зробити для виправлення ситуації.

перевстановлення драйверів

Коли з’являється Atikmpag Sys синій екран 0x00000116, перш за все можна запідозрити саме збій драйвера, так як це найбільш ймовірно і найлегше виправити.

 1. Перезапустіть систему і кілька разів натисніть клавішу для входу в «Безпечний режим» (практично завжди це F8).
 2. Тепер якщо ви виявите ПКМ по «Пуску», то побачите пропозицію відкрити «Диспетчер пристроїв» — тут потрібно буде відшукати назву вашого графічного адаптера.
 3. Клацніть по ньому правою кнопкою видаліть драйвери, а потім скачайте і встановіть їх знову. Краще за все шукати за кодом моделі на сайті виробника.

Якщо це не допомогло, виконайте процедуру заново, тільки на цей раз встановіть більш ранні версії драйверів.

перевстановлення драйверів

знизити температуру

Якщо ви підозрюєте, що «синій екран смерті» під кодом помилки 0x00000116 з’явився в результаті перегріву адаптера, потрібно спробувати трохи охолодити його. Для цього:

 1. Скачайте спеціальну утиліту, здатну контролювати температуру, і поспостерігайте, наскільки вона піднімається. Поки ви не запускаєте ніяких програм і не відкриваєте вікон, розігрів повинен бути менше 40 градусів, а в робочому стані — менше 80.
 2. Якщо ці показники ніяк не вдається вирівняти, купите термопасту і накладіть її на чіп відеокарти згідно з інструкцією, вказаною на упаковці. Тільки не перестарайтеся, тому що надлишок складу теж шкідливий.

Перевірка оперативної пам’яті

Настала черга засумніватися в справності ОЗУ. Відкрийте системний блок і подивіться, в якому стані знаходиться пристрій: чи не розплавилося чи що-небудь, чи не відчувається запаху гару, чи немає пилу. Останню потрібно акуратно прибрати м’яким пензликом для малювання або макіяжу. Спробуйте завантажити також тестувальник оперативної пам’яті і перевірити її продуктивність, так як, виправити помилку з кодом 0x00000116 часто можна, якщо виявити несправне ОЗУ і замінити його.

Несправний блок живлення

Ще одна ймовірна причина появи «синього екрану смерті» — stop 0x0000016. Огляньте блок живлення — чи не виглядає він візуально несправним: дивно роздутим, сколеним або якимось ще чином пошкодженим. Якщо він призначався для іншого ПК, а ви приладнали його до свого, то потрібно звірити необхідну і надається потужність — цілком можливо, що комп’ютер не отримує достатнього харчування. У цьому випадку блок краще якомога швидше замінити іншим.

Несправний блок живлення

Скидання розгону з відеокарти

Якщо ви трохи захопилися оверклокінгом або іншим способом підвищення продуктивності і переборщили, потрібно скинути настройки графічного адаптера до стандартних, щоб вирішити проблему. Тут не обійтися без додаткових програм:

 • для AMD підійде ATI Catalyst Control Center:
 • для nVidia — RivaTuner.

У першому випадку запустіть утиліту і виберіть в меню Productivity — AMD Overdrive — Default і погодьтеся зі змінами — все результати розгону будуть анульовані. У другому випадку також запустите додаток. Тут вам потрібна стрілочка з підписом «Low-level system settings» і підрозділ Original Settings. В обох випадках перезавантажте ПК і перевірте, чи зникла помилка.

Скидання розгону з відеокарти

заміна відеокарти

І найостанніше, що можна зробити для виправлення помилки — повністю замінити відеоадаптер або звернутися до фахівця, який, можливо, зуміє його відновити.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector