Як відстежувати місцезнаходження близьких

Напевно у вас траплялися ситуації, коли вам було необхідно дізнатися, де знаходиться близька вам людина, якщо він один перестав відповідати на дзвінки або повідомлення. Навіть якщо його смартфон розрядився, було б корисно знати, де він перебував — наприклад, для того, щоб прийти туди і спробувати знайти його.

Існують різні рішення цієї задачі — на Android і iOS повно додатків, які в режимі реального часу передають інформацію про місцезнаходження однієї людини іншій. Але для цих цілей можна користуватися картами Google. У них вбудована функція, яка дозволяє ділитися інформацією про пересування з обраними контактами. Ця можливість доступна як на Android-смартфонах, так і на iPhone, головне — щоб на пристрої був включений модуль GPS і ГЛОНАСС.

Google Maps

Зайдіть в додаток і включіть передачу геоданих. У версії Google Maps на Android це можна зробити через гамбургер-меню, а на iOS — через меню, яке з’являється після натискання на точку з відміткою вашого поточного місця розташування. Далі потрібно вказати контакт, якому ви хочете надати дані про свої пересування, вибравши номер його телефону або адресу електронної пошти, а також позначити період часу, протягом якого він зможе стежити за вами. Мінімум — одна година, а максимум становить три доби. Контакт, з яким ви поділилися цими даними, отримає повідомлення по SMS або електронною поштою.

Google Maps

Якщо ви хочете, щоб дані надавалися постійно, доведеться проробляти цю операцію кожні три дні. Незручно, але не особливо клопітно.

Само собою, GPS-модуль споживає енергію, і його постійне використання може знизити автономність пристрою, хоча і незначно. Все залежить від моделі смартфона і версії Android — чим здійснено апарат і чим свіже операційна система, тим слабкіше буде вплив GPS на час автономної роботи.

Головна умова такого стеження — її об’єкт повинен бути беззаперечно згоден з тим, що за ним доглядають, а для цього він повинен розуміти, що ви робите це заради його безпеки, а не просто з цікавості або щоб йому нашкодити. В іншому випадку він може просто відкрити Google Maps і відкликати у вас доступ до своїх переміщенням.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector