Як вибрати роутер для дачі

Незважаючи на те що в нашому лексиконі як і раніше існує слово «дача», воно вже давно набуло дещо інший сенс. Це вже не ті скромні фанерні будиночки на кількох сотках землі, родом з Радянського Союзу. Сучасна людина хоче мати на дачі всі зручності, включаючи телебачення, інтернет і навіть Wi-Fi. Процес підключення однозначно ставить перед користувачами ряд завдань і вирішення для них не завжди очевидні. Ця стаття розповість вам про те, як вибрати роутер для дачі, а також допоможе зорієнтуватися в їх типах і різновидах.

Бездротова мережа на дачі

Всі користувачі інтернету хочуть мати доступ навіть на дачі

Так як мова йде про заміський будинок, абсолютно очевидно, що сам процес підключення інтернету, його типи і особливості можуть значно відрізнятися від тих, до яких ми з вами звикли, проживаючи в місті. Навіть від’їхавши на пару десятків кілометрів від обласного чи районного центру, можна зіткнутися з тим, що звичний провідний інтернет і його висока швидкість стають величезною рідкістю і доступні далеко не кожному.

Доводиться шукати альтернативи і, як правило, для кожної з них буде потрібно роутер абсолютно різного типу і конфігурації. Це говорить нам про те, що підбір і покупку подібного обладнання коштує робити тільки тоді, коли ви визначилися з тим, який тип інтернет-з’єднання доступний в конкретній місцевості і який з них краще підходить для ваших завдань і потреб.

Мобільний інтернет

В останні роки стає очевидним, що інтернет, що надається мобільними операторами, найбільш поширений в будь-якій місцевості. Підключення такого типу інтернету не вимагає якихось серйозних навичок. Все, що знадобиться користувачеві, це уточнити чи входить конкретний населений пункт або дачне селище в зону впевненого прийому сигналу, вибрати тарифну модель і придбати мобільний роутер. Найкраще в офісі у самого оператора.

Мобільні роутери діляться на кілька типів залежно від характеристик самої мережі і способів подальшого застосування. Різні оператори в різних населених пунктах можуть надавати інтернет по не самим сучасним протоколам GPRS або EDGE, по більш швидкісного 3G або найбільш ефективним, але більш дорогим LTE і WiMAX. Одні пристрої працюють в жорсткій зв’язці з ноутбуками, підключаючись до них по USB, і забезпечуючи інтернет-з’єднанням тільки сам комп’ютер. Інші ж абсолютно автономні, працюють від вбудованого в них акумулятора, отримуючи сигнал мережі, трансформують його в Wi-Fi, забезпечуючи підключенням відразу кілька пристроїв.

Роутер для мобільного інтернету

телефонний кабель

Якщо розташування вашої дачі передбачає наявність міської телефонної лінії, то, швидше за все, існує і можливість підключення інтернету. Єдине, що вам варто уточнити в такому випадку у оператора, це наявність на АТС цифрового обладнання і можливості підключення інтернету по протоколу ADSL. Такий тип з’єднання гарантує відносно невисоку, але стабільну швидкість, а для підключення вам буде потрібно тільки ADSL роутер, що продається в будь-якому магазині комп’ютерної техніки і стоїть досить недорого.

Супутниковий інтернет

При всій його дорожнечу, а іноді і просто помегабайтной оплаті за використаний обсяг даних, для деяких користувачів такий тип з’єднання єдино можливий. Застосовується він там, де немає навіть стабільного сигналу мережі. Так як зв’язок налагоджується через супутник, зникає необхідність в проводах і кабелях. При використанні супутникового інтернету вам, швидше за все, може не знадобитися навіть роутер.

Тільки якщо ви їздите на дачу всією сім’єю і у вас є завжди є якась кількість смартфонів і інших мобільних пристроїв, вам може знадобитися створення мережі Wi-Fi. В цьому випадку необов’язково замислюватися про те, який саме роутер буде краще. Підійде навіть найдешевший Ethernet-роутер. А найкращим виявиться той, який має оптимальний радіус дії, в залежності від величини вашого дачної ділянки, а також здатний забезпечити стабільне з’єднання для декількох користувачів Wi-Fi.

Устаткування для супутникового інтернету

Wi-Fi

У деяких населених пунктах налагоджені і успішно функціонують локальні Wi-Fi мережі. Їх робота забезпечується найчастіше невеликим, найчастіше, приватним провайдером, який за допомогою потужного мережевого обладнання транслює сигнал по протоколу Wi-Fi в радіусі населеного пункту, селища або невеликого району. Такий варіант може бути набагато краще підключення перерахованих вище типів інтернету, так як часто обійдеться вам набагато дешевше, забезпечить більш високу і стабільну швидкість з’єднання і не вимагає покупки додаткового устаткування. Все, що вам необхідно, це ваш ноутбук, смартфон або планшет, з включеним Wi-Fi приймачем.

підсумок

З’ясуйте який з типів інтернет-з’єднання доступний в конкретному населеному пункті, виберіть той, який найкраще підходить вам за співвідношенням ціна / швидкість / якість і, маючи на руках всю цю інформацію, вибір роутера для дачі стане для вас гранично простим завданням.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector