Як створити завантажувальну флешку Windows в Linux

Якщо ви хочете записати установочнік Windows на окремий носій, а ваш комп’ютер при цьому працює на Linux, ніяких проблем не буде — незважаючи на конкуренцію між двома операційними системами, це зовсім нескладне завдання. Є кілька способів запису: силами внутрішніх ресурсів «Лінукс» та за допомогою сторонніх додатків. Розберемо чотири найпростіших варіанта з послідовними інструкціями.

Як створити завантажувальну флешку Windows в Linux

Інструкція по створенню завантажувальної флешки Windows в Linux.

Термінал і Gparted

Для створення завантажувальної флешки з образом Windows 10, нам знадобиться «Командний рядок» в Linux — так званий термінал, або ж «Редактор розділів» — Gparted. Почнемо з першого.

 1. Підключіть флешку, яка буде носієм дистрибутива.
 2. Щоб дістатися до терміналу, натисніть Ctrl + Alt + T або відкрийте меню, знайдіть в ньому «Налаштування» — «Пристрої» — «Клавіатура» і задайте власне поєднання для виклику «Командного рядка», а потім натисніть його.
 3. Також можна натиснути Alt + F2, і перед вами з’явиться вікно «Виконати» — точь-в-точь, як в Windows. У нього потрібно вписати або: «$ gnome-terminal» (через пробіл між значком $ і командою, але без лапок), або: «$ konsole».
 4. У першому випадку ви побачите класичний варіант «Командного рядка» без будь-якої графіки, а в другому — невелике, приємне для ока віконце, розташоване прямо поверх заставки. Можете вибирати, що вам подобається більше — це не має значення, все буде працювати однаково.
 5. Далі потрібно дізнатися найменування вашої флешки. Для достовірності впишіть в «Командний рядок»: «fdisk -l» (без лапок), натисніть «Інтер» і збережіть отриманий результат — зараз він нам стане в нагоді.
 6. Тепер впишіть команду: «$ sudo mkfs.ntfs / dev / імя_вашего_накопітеля» і натисніть «Інтер» — носій відформатуй і буде готовий до подальшої роботи.
 7. Впишіть в командний рядок: «# dd if = / windows.iso of = / dev / sdx» (без лапок). Таким чином, система «розуміє», що від неї очікують записи завантажувального диска.

Тепер зробимо те ж саме через «Редактор розділів» Gparted.

 1. Встановіть завантажувальний флешку, з якої передбачається записувати образ через Linux для Windows.
 2. Знову викличте «Командний рядок» і попросіть систему інсталювати відкрити Gparted — впишіть: «$ sudo apt install gparted ntfsprogs», натисніть «Інтер» і дочекайтеся результату.
 3. Коли відкриється вікно «Редактора», справа вгорі ви побачите невелике зображення диска. Натисніть його і виберіть потрібну флешку.  вибір флешки
 4. Тепер накопичувач з інформацією про нього відображається нижче, в основному вікні. Клацніть по ньому ПКМ і натисніть «отмонтировать». Після цього недоступні команди, відображалися сірим кольором, стануть розмітки. Отмонтировать завантажувальний флешку
 5. І знову клік ПКМ за назвою флешки — на цей раз обираємо «Форматувати в …». З’явиться багато різнокольорових квадратиків з написами — нас цікавить яскраво-блакитний з написом: «ntfs». форматувати флешку
 6. Погоджуємося з проведенням форматування.
 7. Знову правий клік по назві флешки і вибір опції Manage flags з міткою навпаки boot. Застосуйте зміни.
 8. Повертаємося до «Командному рядку» і по порядку вписуємо: «$ sudo mkdir / media / iso» і «$ sudo mount windowsiso / media / iso -t udf -o loop», щоб відшукати файли образу.
 9. Обов’язково перевірте точку монтування через команду: «ls / run / media» і запам’ятайте результат.
 10. Все, запускаємо процес запису командою: cp -R / media / iso / точка_монтірованія_флешкі.

Як бачите, можна впоратися своїми силами з ОС, але якщо це не для вас, читайте нижче про те, як все автоматизувати.

утиліта WINUSB

Створити завантажувальний флешку з Windows 10 на Linux можна також за допомогою спеціальної програми — це набагато швидше, ніж виконання всіх попередніх кроків. Напевно, ви вже знаєте, що програми в Linux можна встановлювати прямо з «Командного рядка». Скористаємося цією приємною опцією і задамо значення:

 • $ Sudo add-apt-repository ppa: colingille / freshlight;
 • $ Sudo apt update;
 • $ Sudo apt install winusb.

Коли відкриється вікно програми, ви побачите дві пропозиції:

 • записати ОС з iso-образу;
 • записати ОС з диска.

Вибирайте перше і підтверджуйте початок процесу. Більше не потрібно ніяких маніпуляцій — можна виймати флешку і користуватися.

утиліта WINUSB

утиліта Etcher

Попередня програма дуже проста і хороша, але, на жаль, сумісна не з усіма різновидами Linux і не завжди запускається, тому що розробники не часто представляють публіці актуальні оновлення. Якщо це ваш випадок, то спробуйте Etcher. Як і всі додатки для Linux, воно поширюється безкоштовно. За допомогою «Етчер» можна записати образ Linux і Windows 7-10 буквально в кілька кліків. Тільки перед завантаженням зверніть увагу, чи підходить ПО до вашої збірки. А тепер розберемо, як зробити завантажувальну флешку:

 1. Запустіть програму і натисніть першу підсвічується кнопочку: «Вибрати образ». Вкажіть потрібний.
 2. Далі підключіть накопичувач і почніть запис — після виконання першого кроку, подсветится кнопочка другого.
 3. По завершенні роботи ви побачите напис, що свідчить про те, що флешка готова до використання.

утиліта Etcher

Створення завантажувальної флешки Windows в Linux без програм

На основі всього вишенапісанного ви можете взагалі обійтися без посередництва стороннього ПО і сформувати флешку з установочніком в «Лінукс» набагато швидше. Для цього:

 • запасіться чином оптичного диска Windows (можна завантажити його або списати з працюючої системи);
 • флешкою ​​з достатньою кількістю пам’яті.

Далі порядок дій такий:

 1. Флешку потрібно попередньо налаштувати на формат ntfs або FAT32 (вище розказано, як це зробити).
 2. Образ оптичного диска треба перетворити в файли. Щоб зробити це, відкрийте його через архіватор і витягніть вміст зі сховища.
 3. Всі елементи просто перетягуються на флешку.

Створення завантажувальної флешки Windows в Linux без програм

Треба відзначити, що даний спосіб буде ефективний тільки для оновленого посередника між ОС і мікропрограмами — UEFI з системою структурування розділів GPT і розрядністю 64 біта. Для більш ранньої версії БСВВ такий метод не підійде — ви просто не знайдете потрібних файлів. Щоб скористатися флешкою, дуже важливо налаштувати UEFI таким чином, щоб накопичувач розпізнав, як засіб запуску ОС. Для цього перезавантажте ПК і натисніть клавіші, що підходить під вашу версію БСВВ (частіше F2 або Del, але можуть бути й інші варіанти), і викличте посередника. Ви побачите віконце з зображеннями жорстких дисків, які пронумеровані по порядку. Виберіть вашу флешку (вона повинна бути заздалегідь підключена) і перетягніть її на перше місце (на щастя, UEFI дозволяє користуватися мишкою і має більш-менш зрозумілий зовнішній вигляд). Після повторної перезавантаження відразу запуститься вікно установки Windows.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector