Як створити або видалити зв’язку між таблицями в Access

Робота з базами даних — процес, що вимагає певних навичок і розуміння деяких нюансів. Розроблена компанією Microsoft програма Access дає користувачам можливість швидко створювати і редагувати БД. Один з найважливіших моментів, з яким обов’язково потрібно розібратися, при створенні БД — зв’язування її елементів. У цій статті розберемося з тим, як створити або видалити зв’язку між таблицями в Access. Давайте ж почнемо. Поїхали!

Перш ніж ми перейдемо до зв’язування, необхідно створити так звані ключові поля. Що це таке? Ключове поле — це поле, яке визначає кожен запис. Тепер перейдемо безпосередньо до його створення. Відкривши потрібну таблицю, клацніть правою кнопкою миші по вкладці і виберіть пункт «Конструктор». Потім додайте нове поле. Наприклад, якщо у вас є список співробітників, то ключовим варто зробити «код співробітника», вказавши тип даних «лічильник» або «числовий». Щоб зробити його ключовим, натисніть кнопку «Ключове поле», розташовану на панелі інструментів Microsoft Access. Далі, необхідно проробити те ж саме для всіх інших таблиць.

Перехід в конструктор таблиці з меню, що випадає

Тепер уже можна пов’язувати наші таблиці. Щоб зробити це, відкрийте вкладку «Робота з базами даних» і в розділі «Відносини» стрічки інструментів виберіть пункт «Схема даних». Перед вами відкриється вікно, в якому потрібно буде вибрати всі таблиці. По черзі клікніть по кожній з них. Закінчивши, вийдіть з цього вікна. Тепер потрібно визначитися з тим, як саме пов’язувати. Наприклад, є дві таблиці: «Бренд» і «Одяг», між якими необхідно пов’язати між собою. Поле «Код бренду» має бути і там, і там. Якщо воно відсутнє — створіть його. При цьому для записів категорії «Бренд» воно буде ключовим (так званий первинний ключ), а для «Одяг» — звичайним (зовнішній ключ). Первинний ключ «Код бренду» перетягніть на зовнішній ключ «Код бренду». Після цього з’явиться діалогове вікно, в якому потрібно зазначити галочками пункти: «Забезпечення цілісності …», «Каскадне оновлення пов’язаних полів» і «Каскадне видалення пов’язаних записів». Відзначивши всі пункти, натисніть кнопку «Створити». З’явиться чорна лінія, що з’єднує зазначені рядки. Створена зв’язок має назву «один до багатьох». Тобто в наведеному прикладі це буде означати, що один бренд може випускати багато різної одягу.

Тепер ви знаєте як додаються і видаляються зв’язку при роботі з БД в програмі Microsoft Access. Володіючи цими навичками, ви вже зможете створювати повноцінні, що функціонують БД, проте, продовжуйте розвивати свої знання програми Access. Пишіть в коментарях була корисною для вас ця стаття і задавайте будь-які питання, що цікавлять по розглянутій темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector